YENİ TARLAMA SABİT HATLI SİSTEM YER ALTI ANA BORULARINI DÖŞÜYORUM

Ynt: YENİ TARLAMA SABİT HATLI SİSTEM YER ALTI ANA BORULARINI DÖŞÜYORUM

Hayırlı olsun hacım yorumlarda arkadaşların dediği gibi çalışmana hayranım alk-*s

paylaşım için teşekkürler
kolay gelsin hayırlı olsun hacimmet bu borularla yağmurlama da yani tazikli sulamada eğri borunun ordan çıkartma olmuyor değilmi yoksa beton falan atıyormusun giriş ile çıkış yerine

satocan58 link=topic=41349.msg371290#msg371290 date=1301773050' Alıntı:
Gardas ben cok adam gördümde senin gibisini görmedim. Allah emeklerinin karsiligini fazlasiyla verir insallah. Her gün biraz daha sasirtiyon beni. Diger arkadaslar küsmesinde resmen sitenin örnek alinacak adamisin. Su sistemide gördümya tamamdir. Birde yanlis anlamadim dimi. 40 dekarin maliyeti 2500 ytl. Bedava valla yaw. Camurta boru tasi, ordan sök oraya tak. Bizde kuyu yok ama bi kac tarlamizin yanindan dere gecer ve 100 lük boru kullandigimiz bir su motorumuz var. Sanirim ayni sistemde onu kullanabiliriz.
Yok abi estafurullah,amacımız övünmek kibirlenmek deil faydalı birşeyler paylaşmak birde paylaşmak güzel birşey.boru fiyatına gelince amç ucuza maal etmek zaten normal 6 lı yağmurlama ana boruları pahalı yer altı boruları ona nazaran ucuz birazda kolaylıktan ziyade bu yönüylede tercih ediliyor. :)
poyrazatif link=topic=41349.msg371293#msg371293 date=1301773324' Alıntı:
Allah emeğinin karşılığını verir inşallah abi. Gerçekten yılın rençberi sensin. Yeni tarlalarında hayırlı uğurlu olsun Allah toprağına bereket versin.
Teşekkürler
Tucano340&Arion520 link=topic=41349.msg371300#msg371300 date=1301774785' Alıntı:
hayırlı olsun arkadaşım bizde 11 atmosfer galiba tam bilmiyorum çok kalın malzemeli 140 ' ' borunun 1kmsini 9 binliradan 6km aldık 4-5 tarlada kullanacağız boruların gelmesini bekliyoruz...125lik 5metre boru 60liraya bıraktılar en son 1000tane alacağız 90lıklardanda 9km lazım bu sulama sistemlerimiz çok masraflı olmaya başladı... :(
Sağolun bu borular 160 lık diye geçiyor galiba biz 6 diyoruz 6 atü lük borular,sizin boruların atüsü yüksek o zaman ben 6 atülük 160lık 6 metrelik boruların tanesi 45 liraya aldım(marka hikmet düzgün plastik) 9 km çok uzunmuş baya masraf tutar bu sistem sadece ana borular yağmurlama için hat borularımızda var normal yağmurlama (arılı-akplast) 3lük deriz biz yaklaşık 500 fıskıye için 5 km hat borumuz var.
Ağır Abi link=topic=41349.msg371306#msg371306 date=1301775526' Alıntı:
Hayırlı olsun hacım yorumlarda arkadaşların dediği gibi çalışmana hayranım alk-*s
Sağol muhtarım sen sistemi yerinde gördün ve inceledin.
ramazanpullu link=topic=41349.msg371322#msg371322 date=1301776467' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler
kolay gelsin hayırlı olsun hacimmet bu borularla yağmurlama da yani tazikli sulamada eğri borunun ordan çıkartma olmuyor değilmi yoksa beton falan atıyormusun giriş ile çıkış yerine
Sağol abi,güzel fark etmişsin beton atılsa daha iyi olur aslında biz dirseklere büyük taş sıkıştırıyoruz çıkarmaması için.
samsunbafra link=topic=41349.msg371334#msg371334 date=1301776998' Alıntı:
mehmet hayırlı 0lsun tarlan, ok-*-s
bartu link=topic=41349.msg371337#msg371337 date=1301777140' Alıntı:
güzel paylaşım olmuş Mehmet, farklı bir uygulama sistemi yapmışsın, hayırlı olsun.
Teşekkürler :)

hayırlı ve bereketli olsun abi. bence her sene aynı çileyi o çamurun içinde kendini maf ediceğine, yukarda güneş gördü ,güneşte kaldı eskidi kırıldı olmaz bari. toprak üstü 5 yıl giderse toprak altı 15 yıl gider bence.Çok mantıklı bi sistem. ok-*-s

bu sistemi ilk defa görüyorum sizin bölgenin suyu iyi oldugu için heralde biz ortalama 20 fıskıye takarız oda 1 dölüm anca sular
arkadaşlarında dedigi gibi gerçekden önceki paylaşımlarından takip ettigim kadarıyla çok iyi iş çıkartıyorsun ilgiyle takip ediyorum
tebrikler alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s

kolay gelsin hacım gerçekten çok güzel etmişşin yeraltına almak çok güzel bişey rahatlık bundan sonrası tam tembel işi bizim ovanın altıda örümcek ağı gibi boru kablo döşeli yalnız bi şey sorcam bu döşediğin boruların çıkış yerleri (yarım metre parçanın alt mandalını olduğu yer) mandallı yerine daha değişik bi şey yapabilirdin bunlar yarın su kaçırır yağmurlamaların altından gibime geliyorçünkü biliyorsun yağmurlama basınç yaptırıyor gerçi karar senin ben fikrimi söylüyorum güzel olmuş hayırlı olsun *098*- anlş-*s alk-*s

rocky link=topic=41349.msg371344#msg371344 date=1301778050' Alıntı:
hayırlı ve bereketli olsun abi. bence her sene aynı çileyi o çamurun içinde kendini maf ediceğine, yukarda güneş gördü ,güneşte kaldı eskidi kırıldı olmaz bari. toprak üstü 5 yıl giderse toprak altı 15 yıl gider bence.Çok mantıklı bi sistem. ok-*-s
Abdullahh link=topic=41349.msg371392#msg371392 date=1301787036' Alıntı:
bu sistemi ilk defa görüyorum sizin bölgenin suyu iyi oldugu için heralde biz ortalama 20 fıskıye takarız oda 1 dölüm anca sular
arkadaşlarında dedigi gibi gerçekden önceki paylaşımlarından takip ettigim kadarıyla çok iyi iş çıkartıyorsun ilgiyle takip ediyorum
tebrikler alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s
768 link=topic=41349.msg371403#msg371403 date=1301811642' Alıntı:
hayırlı olsun arkadaş,tarlalarımızı sulayabilecek suyumuz olsa da keşke bizde sulu tarım yapabilsek.
Teşekkürler arkadaşlar
ekoç link=topic=41349.msg371406#msg371406 date=1301812466' Alıntı:
kolay gelsin hacım gerçekten çok güzel etmişşin yeraltına almak çok güzel bişey rahatlık bundan sonrası tam tembel işi bizim ovanın altıda örümcek ağı gibi boru kablo döşeli yalnız bi şey sorcam bu döşediğin boruların çıkış yerleri (yarım metre parçanın alt mandalını olduğu yer) mandallı yerine daha değişik bi şey yapabilirdin bunlar yarın su kaçırır yağmurlamaların altından gibime geliyorçünkü biliyorsun yağmurlama basınç yaptırıyor gerçi karar senin ben fikrimi söylüyorum güzel olmuş hayırlı olsun *098*- anlş-*s alk-*s
Sağolun abi contalara kum toprak sıkışmassa eğer pek kaçırma yapmıyor,yağmurlamada tersine basınç yaptığı için contalar vazifesini iyi yapıyor salma sulamada borular daha fazla kaçırıyor,sizin oradaki sistemlerin resimlerini atarsanız memnun olurum başka sistemleride görürüz ve mantıklı gelen yanlarını uygularız.
memory43 link=topic=41349.msg371882#msg371882 date=1301857471' Alıntı:
adaşım hayırlı olsun maşallah tarlanın parasını bir senede çıkartacaksın td nin parasıda geliyor
Sağol kardeşim tarlanın parasını 1 senede zor çıkartırım ama TD yi alırım İNŞALLAH.