YENİ VERSİYON BENİM OLMALI.BUNU İSTİYORSAN SAKIN KAÇIRMA SON 5 ADET KALDI

Ynt: YENİ VERSİYON BENİM OLMALI.BUNU İSTİYORSAN SAKIN KAÇIRMA SON 5 ADET KALDI

selam kusura bakmayın cevap yazamadım.shuttle biraz farklı bir durum bu sistemde olmaz ama yarım otomatik bir sistem tasarladık yani vites olarak kendisi geciyor normalde takviyelerini elle geciriyorsun bunu yapmak içinde tabiki para lazım her şeyi yaptıramıyoruz sonuçta işçiyiz.ama işte 24 vites çok devirli kuyruk mili ve güç aks dişlileri ni hayata geçirdik ve müthiş sonuçlar elde ettik. ön pto ya gelince bu çok basit 2 seçenek var bir normal yağ banyolu ikincisi mekanik olan şanzumandan pto arkadaşlar dediğim gibi olmuyacak şey yok var tasarım olarak ama imkanlar kısıtlı her neyse çok acıklı oldu biraz:) başka sorusu olan

cezama2007 link=topic=50066.msg511194#msg511194 date=1326485828' Alıntı:
selam kusura bakmayın cevap yazamadım.shuttle biraz farklı bir durum bu sistemde olmaz ama yarım otomatik bir sistem tasarladık yani vites olarak kendisi geciyor normalde takviyelerini elle geciriyorsun bunu yapmak içinde tabiki para lazım her şeyi yaptıramıyoruz sonuçta işçiyiz.ama işte 24 vites çok devirli kuyruk mili ve güç aks dişlileri ni hayata geçirdik ve müthiş sonuçlar elde ettik. ön pto ya gelince bu çok basit 2 seçenek var bir normal yağ banyolu ikincisi mekanik olan şanzumandan pto arkadaşlar dediğim gibi olmuyacak şey yok var tasarım olarak ama imkanlar kısıtlı her neyse çok acıklı oldu biraz:) başka sorusu olan
Dostum baunları yapsanız başak traktöre milletimize bir tanıtsanız. Hem böylelikle diğer firmalara karşı bir ayrıcalığınız olur. Hem bizlerde olabildiğini görmüş oluruz. Sizler içinde iyi bir reklam olmuş olur. Şahsen ben çok mutlu olurum.

ya zaten ben başak traktörde çalışıyorum kimseye tanıtmaya ihtiyaç yok biz yaptık top onlarda reklam falan da gerek yok bu traktör kendini kanıtlamış bir traktör ama ne var çiftçi artık istiyor teknoloji istiyor veya da farklılık diyebiliriz

cezama2007 link=topic=50066.msg511232#msg511232 date=1326487006' Alıntı:
inşallah ben de bunların hepsini bir arada görmeyi çok istiyorum gerçi bir tek ön pto ve hidrolik sistemli yapmadık ama 24 vites çok devirli kuyruk milli 2085 fabrikada yaptık
Göster işte bizede. Biz de görelim nasıl oluyor. Tarla performansı nasıldır, ne değildir.

ama böyle bir model yok başak traktörde bunu deneme amaçlı yaptık topladık denedik sulama yapıldı çift sürüldü traktör zorlandı vesaire ve tekrar söktük parçalar baktık herhangi bir sorun varmı diye bir daha da toplanmadı ama ben kendim topluyorum.hatta daha önce de yazmıştım burada üye olan emrah yıldırım 2085 i var onda 24 vites var ona taktım sorabilirsiniz performansını traktörün

cezama2007 link=topic=50066.msg511261#msg511261 date=1326487985' Alıntı:
emrah çok çalışıyor tam bir başak tutkunu ailecek başakçıdırlar benim de müşterim.sizlere iyi geceler
Sana da iyi geceler dostum. Eğer ulaşabilirsen bizimle paylaşımda bulunursa seniviriz. Bizim için iyi olur kanaatindeyim.

cezama2007 link=topic=50066.msg512184#msg512184 date=1326629272' Alıntı:
ne istiyorsun mesela
bu başağa yapılanlar erkuntada yapılabilir mi diye merak ettim sadece erkuntumuz yok zaten, benim sana asıl sorum newhollanda buçuk yapabilirmiyiz ? yada 1. kademe vitesinin hızını artırabilirmiyiz td serisinden bahsediyorum

erkuntada yapılbilir biraz farklılar olabilir ama olur.nh gelince çalışmak lazım incelemek lazım nh soöktüm ama şanzımanını değil ıstavroz sorunu var nh lerde onları cok zaman söküyoruz ama o sorunu da çzdük 80 serileri falan açıkcası seri olarak nh yi pek bilmiyorum ama çatal ıstavroz yok çok modelinde bunları çozdüm sorun ortadan kalkıyor

cezama2007 link=topic=50066.msg512189#msg512189 date=1326629901' Alıntı:
erkuntada yapılbilir biraz farklılar olabilir ama olur.nh gelince çalışmak lazım incelemek lazım nh soöktüm ama şanzımanını değil ıstavroz sorunu var nh lerde onları cok zaman söküyoruz ama o sorunu da çzdük 80 serileri falan açıkcası seri olarak nh yi pek bilmiyorum ama çatal ıstavroz yok çok modelinde bunları çozdüm sorun ortadan kalkıyor

istavrov nedir bilmiyorum aslında pek bişeyde anlamadım dediğinden , case jx80 ' de 1.ve 2. takviyede sürüngene takılabiliyor ve 20 vites oluyor sürüngeni kullanacağımız hiç bir yer yok aslında o kolu %20 %30 hızlandıran bir buçuk gibi kullanma imkanı olsa süper olur

ıstavroz difransiyel ayna mahruti dişlisinin yani ayna dişlisinin içine ısavroz kutusunda daki bir parça her neyse sorun değil dediğim gibi incelemk lazım resim lazım sökülmüş bir aktarma lazım en önemlisi zaman ve para lazım bu konulara başak adına bir çok yenilik veyada projem var ama dediğim gibi zamannım az sermayem pek yok sonuçta bir fabrika işçisiyim kendimizin de bir yet servisi var 24 vites çok devirli kuyruk mili ve aks dişlileri elimde mevcut başak adına ön pto mekanik vaya da yarım otomatik ve hidrolik sistemi projeli var ama hayata geçmiş değil sadece resimde ama nh veya case bunları incelemedim ya sonuçta aktarma benim açin aktarmadır (aktarma dediğim difransiyel şanzıman)uğraşsam yaparım yani