Yeni Yatırım

Selamlar herkese. Aydında öğretmenim. Bir çiftçi çocuğu olduğum için çocukluğum gençliğim hayvanlar arasında geçti. Hep bir çiftlik sahibi olmak istedim. 150.000 tl sermayem var. 150.000 tl de %5 faizli kredi kullanabiliyorum. Ahır kurmadan ilk başta kiralamayı düşünüyorum. Aylık kira 1500 tl olacak. Yatırımımı Aydında yapacam. Memleketim Konya orda arazimiz var saman balyası yonca arpa ihtiyacını ordan karşılayabilirim. Yol masrafı olacak birde. 30 Inekle başlamak istiyorum. Sizce mantıklı bir yatırm olur mu? Aylık gelir gider nasıl olur? Tecrübeli arkadaşlar analiz ederse sevinirim.

Abicim kredi ile neden olmasin bende sut cifligi kuracam hemde yuzde 80 kredili kendim yurtdisinda yasiyorum biladerimle beraber yapacaz insallah ,, diyecegim abicim krediye destek olursaniz yani sadece inege yuklenmeden bence bi sorun olmaz diyorum

Kredi ile işler yürümez, arkadaşlara katılıyorum.
İmkanlar ölçüsünde küçükbaş işi olabilir, prefabrik basit ahır yapılabilir, demir 2,60 TL , beton m'3 150 TL, Kurbanlık hayvan besisi veya yaz dönemi için çalışılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Şenel
Bir iki donem besiyi kendi paranla yapabilsen, ve ya 20-30 hayvani kendin sut icin baridirsan bir sene kadar, baktin yapabiliyorsun ozaman kredi alirsin batmazsin. Daha bastan krediye girince, birsure sonra ben yapamayacagim desen de cikis yok verdigin teminatlar falan gider Allah korusun. Ayagini yorganina gore uzat.

İşin içine faiz girdiğinde En kesin hesaplar şaşıyor çok enteresan. Ama bereket öyle bir şey ki bazen 2 × 2 = on ediyor. Hibelerden faydalansanız bile tek Hadeka ve 화랑 Part 2 projelerinden destek alıp sürdüren kaç işletme var diye bir araştırmak lazım sonuçta para Avrupa’dan geliyor olabilir ama Allah kulu hakkı derken tüm insanlığı kastediyor Hans’ın hakkıyla Hasan’ın hakkı aynı Allah gözünde. Destekli kredilerle 300 hayvanlık işletme yapabilecekken kendi bütçemle 100 hayvanlık işletme yaptım gayette memnunum

SAdece agir hibesi degil, ekipman hibesi ve hayvan alimi icin ucuz kredi var, yem icin sanirim 18 ay odemeli dusuk faiz veriyorlar. Yemi krediden cejip pesin verince dogrudan fabrikadan alabilseniz faizi kadar indirim zaten alirsiniz.

Odeyebilecegin kadar borclanmak mantikli.

Abicim iyi guzelde 50 baslik sut ineklik biyer yapip 20 ile baslamayi dusunuyom... ahiri delme catma bisey yapsam sonra bu isi buyutmeyi dusunuyorum neden iki masraf edeyim diye ahiri simdiden iyisini yapmak istiyorum ... biz gurbetciyiz biktik artik buralardan onun icin bi is kurmak istiyorum memeleketimde bu arada 60 donum ekecek yerim var

Faizden borctan uzsk durmani tavsiye ederim
Başlama noktasinda yem bitkisi üretimi ile başlayabilirsiniz
Yemi mevsiminde almazsaniz pahali olur
Süt sigiri bu isin en zor kısmı cok dikkat bilgi tecrube emek ister
Kira işide ayri sorun bu işler yuksek karli işler değil birde kira
Allah işinizi rast getirsin olmaz diye bir şey yok olur
Ben süt sığıri ile geciniyorum
Iki cocuk okutuyorum
Isletme babadan dede den kalma hayvanda hic disaridan almadım hepsi elimde büyüdü
Bana sorsalar yonca silaj lik misir yetişmeyen iklimi uygun olmayan bir yerde süt sigiri işine girmem