Yeniler için traktör tavsiye

Merhabalar bu sene yeni başlamayı düşünüyorum siz değerli forum sakinlerinden traktör tavsiyesi alıcaktım. 100-110 beygir arası bir traktör düşünüyorum benim için en önemlisi şu anda ithal traktör olması ve fiyatının 150kyı geçmemesi. Tavsiyenizi ve nedenlerini bekliyorum. İyi günler

Tarımcılığa yeni niyet etmişsiniz anladığım kadarıyla.
Daha önce bilgi birikiminiz deneyiminiz varmı. Kaç dönüm arazi iz var ne ekip biçeceksiniz sulu yada kuru 100ve 110 traktör modelleri oldukça fazla fiyatlarda öyle bir markadan diğerine iki katına çıkıyor fiyatlat

Tarımcılığa yeni niyet etmişsiniz anladığım kadarıyla.
Daha önce bilgi birikiminiz deneyiminiz varmı. Kaç dönüm arazi iz var ne ekip biçeceksiniz sulu yada kuru 100ve 110 traktör modelleri oldukça fazla fiyatlarda öyle bir markadan diğerine iki katına çıkıyor fiyatlat
Evet yeni niyet ettim bizim buralarda fazla sulak alan yok genellikle kuru, zaten ekip biçeceğim şey buğday ayçiçeği 350 dönüm yerim var ve üstüne de zamanla ekleyeceğim kısmetse. Traktör bakıyorum ama fiyatlar gerçekten çok pahalı 2.el az kullanılmış ithal bir traktör bakıyorum model pek önemli değil saati o kadar yüksek olmasın ben alıncada en az 3 sene bana arızasız iş yapsın istiyorum. Fiyatta genişleme yapabilirim ama belli düzeyde. İlginiz için teşekkürler, Fikirlerinizi bekliyorum

Traktör alacağınız zaman 1. Durum arkaya takacağınız ekipman cok önemli yani pulluk kazayağı vb ekipmanlarınız varmı ölçüleri neler 2. El traktör alacaksanız saati düşük ithal alırsanız ve düzgün kullanırsanız 3 yıl zaten kolay kolay ariza vermez.