Yenişehir Belediyesi, Çiftçilere Organik Solucan Gübresi ve Eğitimlerle Destek Sağlıyor

Ekran Görüntüsü - 2023-10-11 14-42-53.png

Mersin Belediyesi Çiftçilere Organik Solucan Gübresi Dağıtıyor

Mersin'in merkez ilçesi Yenişehir Belediyesi, kırsal mahallelerde üretim yapan çiftçilere organik solucan gübresi dağıtıyor. Ayrıca, tarımsal danışmanlık hizmetiyle vatandaşlara doğru tarım teknikleri konusunda eğitim veriyor. Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, üretimin önemine vurgu yaparak, çiftçilere kendi gübrelerini üretme projesiyle destek olduklarını belirtti. Bilimin ve teknolojinin üretimde kullanılması gerektiğini vurguladı.

İlçedeki Çiftçilere Organik Solucan Gübresi Desteği
Mersin'in Yenişehir Belediyesi, ilçedeki kırsal mahallelerde üretim yapan çiftçilere destek veriyor. Belediye, kırsal mahallelerde tarım faaliyetlerini geliştirmek amacıyla çeşitli projeler yürütüyor. Bu projelerden biri, çiftçilere organik solucan gübresi dağıtılması. Organik solucan gübresi, toprak verimliliğini artırmak ve bitki beslenmesini iyileştirmek için etkili bir doğal gübre türüdür. Yenişehir Belediyesi, bu gübreyi çiftçilere ücretsiz dağıtarak tarım verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Tarımsal Danışmanlık Hizmeti ve Eğitimler
Belediye, sadece gübre dağıtmakla kalmıyor, aynı zamanda tarımsal danışmanlık hizmeti sunuyor. Ziraat mühendisleri aracılığıyla çiftçilere, doğru tarım teknikleri, budama, gübreleme, seyreltme teknikleri gibi konularda eğitim veriliyor. Bu eğitimler sayesinde çiftçilerin ürün verimliliği artırılıyor ve daha sürdürülebilir bir tarım uygulanıyor.

Kendi Gübrelerini Üretme Projesi
Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, üretimin önemine vurgu yaparak, kendi gübrelerini üretme projesiyle çiftçilere destek olduklarını belirtiyor. Bu proje, çiftçilerin organik solucan gübresi üretmelerini teşvik ediyor. Çiftçilere, gübrelerini kendi çiftliklerinde üretmeleri için gerekli eğitimler veriliyor.

Bilim ve Teknolojiyle Üretim
Başkan Özyiğit, üretimde bilim ve teknolojinin önemine vurgu yapıyor. Ülkenin kalkınmasının üretimden geçtiğine inanıyor ve bu nedenle çiftçilerin bilim ve teknolojiyi kullanmalarını teşvik ediyor. Tarım sektöründe araştırma, teknoloji ve modern tarım tekniklerinin kullanılması, verimliliği artırmanın anahtarı olarak görülüyor.

Sosyal Belediyecilik Anlayışı
Yenişehir Belediyesi'nin tarım alanında yürüttüğü çalışmalar, sosyal belediyecilik anlayışının bir parçası olarak değerlendiriliyor. Bu tür projeler, çiftçilerin ekonomik açıdan desteklenmesi ve tarım sektörünün sürdürülebilirliğinin sağlanması için büyük bir öneme sahiptir. Organik solucan gübresi ve tarımsal danışmanlık gibi hizmetler, çiftçilerin tarımsal üretimde daha başarılı olmalarına yardımcı oluyor. Belediye, çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun destekler sunmaya devam ediyor ve kırsal alanlarda tarımın geliştirilmesine katkıda bulunuyor.