Yılın ilk hasadı başladı...

Bölgemizde arpa hasadı başladı biçen arkadaşlarımız kuraklığa rağmen ciddi verim kayıpları olmadığını iki arkadaşımız biçti bugün 450 ve 500kg verimler aldılar dönüm(1000m2) benim şaşırdığım ise fiyat arkadaşlar 2.30tl den satmışlar sanıyorum piyasada mal yok devlete rağmen tüccardan çok güzel fiyat gelmiş sevindim bir çiftçi olarak...
Sizce artan maliyetlere nazaran yeterlimidir?

Bölgemizde arpa hasadı başladı biçen arkadaşlarımız kuraklığa rağmen ciddi verim kayıpları olmadığını iki arkadaşımız biçti bugün 450 ve 500kg verimler aldılar dönüm(1000m2) benim şaşırdığım ise fiyat arkadaşlar 2.30tl den satmışlar sanıyorum piyasada mal yok devlete rağmen tüccardan çok güzel fiyat gelmiş sevindim bir çiftçi olarak...
iyi vallaha 450 500 kg ise sulu mu yoksa kuruda mı biçmişler sevindim böyle olmasına tabiki kuruysa fiyat 2 nin üzerinde olur kesin inşallah

eğer 2300 ise tamma hiç eleştirmem hatta baya sevinirm ha eğerki 1750 tl olursa eleştiririm

Adıyaman bölgemizin %95 i kuru tarım bugünki canlı satışlar arkadaşlar ikisi toplam 190ton ürün satmışlar
maşallah abi güzel fiyat ama sizin orda hep yüksek açıyor buraya gelince düşüyor ha bu sefer düşmeyebilir ankara balada kuraklık etkisini göstermiş ve tarlaları sürmeyebaşlamış buğday oturup kalmış üzüldm geçmiş olsun balalılara

• Beğen
Tepkiler: filizma
maşallah abi güzel fiyat ama sizin orda hep yüksek açıyor buraya gelince düşüyor ha bu sefer düşmeyebilir ankara balada kuraklık etkisini göstermiş ve tarlaları sürmeyebaşlamış buğday oturup kalmış üzüldm geçmiş olsun balalılara
Evet bu sene bizde süren olmadı ama gevşek tarlalarda slaja biçenler oldu arpa erken olgunlaştığı için aynı zamanda kalın tarlalar dediğimiz kurak geçsede tabanda su tutabilen toprak yapımız mevcut çok kötü değiller ama 3 ay hasattan önce tek damla düşmedi bizim mahsüllerinde görüntüleri çok kötü durmuyo 1-2 parça buğdayımız biraz kötü bakalım nasip bizim verimler nasıl olucak görücez bu konu altında paylaşırım şimdi biçenler 6sıralı bi ongün seymen grubun önündeler

Maaşallah iyi bu yılda iyi verimler. Bugün bende bi arkadaşla görüstüm arpa 2500 lira dedi ciddi sıkıntı varmış arpada. Buğdayı sordum aynı 2100.
Aynen bu seneye göre gerçekten tatmin edici geçen sene buğdayla arasına ciddi fark girince herkes buğdaya yöneldi üstüne birde kuraklık eklenince arpa bulunmaz hint kumaşı oldu bakalım biçmedik ama yaklaşık 200 dekar alanımız mevcut umarım söylenen gibi yüzümüzü güldürür bu zor günlerde

Rabbim başka kapı açar inşallah bugün bi haber dolanıyodu biçer sokamıyan çiftçiye dekara 150-200tl destek diye umarım gerçekleşir hiç yoksa bir derdi görür geçmiş olsun
Ziraat odalarının talebi o maalesef bişey çıkmaz.İlçe tarım köyleri geziyor.40 köy gezmiş 40ı nada %100 kuraklık yazmış Kırıkkale/Keskin.

Teşekkür ederim. Tarlanın sapını direk balyaciya satarsaniz ne kadar istiyorsunuz? bir de sizin bahsettiğiniz balyalar kaç kg?
Geçen sene balyacıya dönümü 17tl den sattık bu sene isteyenler oldu ama daha vermedik sanıyorum biçim fiyatına yakın olabilir o konuda kendim toplamayı planladığım için istişareye hiç girmedim buralarda balyacılara çok uugun verirler tarlaları bölgemiz daha çok saman ticaretnde fazla genç zira hep yakardık