Yonca silajı

Guzel goruntuler ulkemizin çoğu bolgesinden ileride
Bende merak ediyordum yonca slajini hangi yontem ile yapiyorlar diye
Once bicip toplayip sonra silaj yapmışlar
Bictikten sonra beklenirse kuru maddesi artar ama kilo hesabi satacaksa mal sahibi işine gelmez hafifler
Belkide onun icin hemen iki makine girmişler silaj işine
Zaten paketleme yapiyorlardir Silo yada silaj havuzu pek mantikli değil yoncada. Yedirmesi yavaş misir gibi dayanikli değil açılan yer bozulur
Ama bu yil ilk defa yonca silaji yedirdim cok güzel gerçekten

• Beğen
Tepkiler: karadas32
Guzel goruntuler ulkemizin çoğu bolgesinden ileride
Bende merak ediyordum yonca slajini hangi yontem ile yapiyorlar diye
Once bicip toplayip sonra silaj yapmışlar
Bictikten sonra beklenirse kuru maddesi artar ama kilo hesabi satacaksa mal sahibi işine gelmez hafifler
Belkide onun icin hemen iki makine girmişler silaj işine
Zaten paketleme yapiyorlardir Silo yada silaj havuzu pek mantikli değil yoncada. Yedirmesi yavaş misir gibi dayanikli değil açılan yer bozulur
Ama bu yil ilk defa yonca silaji yedirdim cok güzel gerçekten
İsmail abi yoncanın senişme diyoruz o diriliği ölmeden hafif pörsümeden paketlenmesi durumunda yiyen hayvanları şişirme olasılığı çok yüksek bu yüzden biçilip en az üç dört saat senişmesini bekliyorlar sen zaten yoncanın diri halde verilmeyeceğini bilirsin ama bu yomcayı yeşil paketleme işleri yeni yayılıyor hayvancılığa yeni başlayanlar kesinlikle yoncayı regras gibi tarladan otlatmaya falan kalkmasın heleki yenide sulanmışsa tüm sürüyü şişire bilir.
tavşiyem yeşil paketlenmiş yoncada dikkatli olmak gerek tek yeşil yonca vermek riskli olur sabah ilk olarak yeşil yonca vermek yine risk olur.

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
İsmail abi yoncanın senişme diyoruz o diriliği ölmeden hafif pörsümeden paketlenmesi durumunda yiyen hayvanları şişirme olasılığı çok yüksek bu yüzden biçilip en az üç dört saat senişmesini bekliyorlar sen zaten yoncanın diri halde verilmeyeceğini bilirsin ama bu yomcayı yeşil paketleme işleri yeni yayılıyor hayvancılığa yeni başlayanlar kesinlikle yoncayı regras gibi tarladan otlatmaya falan kalkmasın heleki yenide sulanmışsa tüm sürüyü şişire bilir.
tavşiyem yeşil paketlenmiş yoncada dikkatli olmak gerek tek yeşil yonca vermek riskli olur sabah ilk olarak yeşil yonca vermek yine risk olur.
Guzel yazmışım Ilhan hocam
Kendi tarlalarımizdan bictigim kara cim yabani yulaf turu kuru ot ile karistiriyorum yem karma makinesinde
400 kg kadar kuru ot 100 ila150 kg kadar yonca silaji karistriyorum
Dengeli bir kaba yem oluşturmaya calisiyorum
Yonca silaji paketli cok guzel doğru yapıldığı zaman benim aldiklarim cok guzel kokuyor ve çiçeği bile yoncanin üzerinde kuru yoncada yapragi muhafaza etmek cok zor biliyorsun
Paketli olunca yedirirkende rahat paket isi bozulma olmuyor
Yonca seninde dedigin gibi bilincli yedirmek gereken urun

Guzel yazmışım Ilhan hocam
Kendi tarlalarımizdan bictigim kara cim yabani yulaf turu kuru ot ile karistiriyorum yem karma makinesinde
400 kg kadar kuru ot 100 ila150 kg kadar yonca silaji karistriyorum
Dengeli bir kaba yem oluşturmaya calisiyorum
Yonca silaji paketli cok guzel doğru yapıldığı zaman benim aldiklarim cok guzel kokuyor ve çiçeği bile yoncanin üzerinde kuru yoncada yapragi muhafaza etmek cok zor biliyorsun
Paketli olunca yedirirkende rahat paket isi bozulma olmuyor
Yonca seninde dedigin gibi bilincli yedirmek gereken urun

Yonca silajı fiyatı 350-400 lira tonu sizce uygunmu

Anlik bir foto
7e8b1e7279eba2c35b4b87a618c0a5dd.jpg

• Beğen
Tepkiler: fthtkz01