Yonca sulama yardim!

15 dekarlik tarlama yonca ekmek istiyorum tarlamiz biraz egimli, tarlanin alt kisminda yaklasik 5metre capinda 15metre yuksekliginde (20 ton kapasiteli olcmedik ama tahminen) bosaldiginda ertesi gun hemen dolabilen bir kuyumuz var. elimde su motoru olarak honda (4 hb) ve borulari mevcut. bu motorla suyu kuyudan cektirerek yagmurlama sistemi kurabilirmiyim? bilgi sahibi abi ve kardeslerim yardimci olursa cok sevinirim

• Beğen
Tepkiler: ercan17.28
15 dekarlik tarlama yonca ekmek istiyorum tarlamiz biraz egimli, tarlanin alt kisminda yaklasik 5metre capinda 15metre yuksekliginde (20 ton kapasiteli olcmedik ama tahminen) bosaldiginda ertesi gun hemen dolabilen bir kuyumuz var. elimde su motoru olarak honda (4 hb) ve borulari mevcut. bu motorla suyu kuyudan cektirerek yagmurlama sistemi kurabilirmiyim? bilgi sahibi abi ve kardeslerim yardimci olursa cok sevinirim
Yonca da toprak altı damla sulamayı hic düşündünüzmü.

Yonca da toprak altı damla sulamayı hic düşündünüzmü.
Acik konusmak gerekirse bolgemiz itibariyle ankara_ kalecik, akyurt bolgesinde hic sulanan arazi yok. tarlalarimizda su var ancak bu suyu nasil cikaririz nasil kullaniriz inanin hic bir bilgi sahibi degiliz. bu soylemis oldugum arazide kazmayi vursan su cikar o derece yaklasik 250 dekar yer isliyoruz yariya yakini bu sekilde fakat bu suyu nasil cikaririz nasil kullaniriz bilmiyorum. Cahilligimi mazur gorun