YouTube'da "Koyunculuk yapan yetiştiricinin duygulandıran videosu" videosunu izleyin

Koyunculuk heleki mera koyunculugu gelecek nesillerden hiç umudum yok yapmazlar katiliyorum bu sözlerine bir hayvanci koyuncu olarak
Meseleye gelince köyünde orman ekildi galiba belli süre mera hayvani yasaklandi bizdede olmuştu
Bilmiyorum nasil yapar 54 yaşında alıştığı yaşam şeklinden alıştığı işten nasıl vazgeçer bilemem
Duruma bakılırsa vazgecmek zorunda gibi duruyor
400 koyun her yere sığmaz heryerde doymaz böyle yapmaya calisirsa mal için sağlığını yitirir
Hayvancilikta çoğumuzun benzer sorunları var bırakamıyoruz geliri değil hayatımıza girmiş yaşam şekli olmuş

Koyunculuk heleki mera koyunculugu gelecek nesillerden hiç umudum yok yapmazlar katiliyorum bu sözlerine bir hayvanci koyuncu olarak
Meseleye gelince köyünde orman ekildi galiba belli süre mera hayvani yasaklandi bizdede olmuştu
Bilmiyorum nasil yapar 54 yaşında alıştığı yaşam şeklinden alıştığı işten nasıl vazgeçer bilemem
Duruma bakılırsa vazgecmek zorunda gibi duruyor
400 koyun her yere sığmaz heryerde doymaz böyle yapmaya calisirsa mal için sağlığını yitirir
Hayvancilikta çoğumuzun benzer sorunları var bırakamıyoruz geliri değil hayatımıza girmiş yaşam şekli olmuş
Abi koyun gerçekten bağımlılık babam sağlığından dolayı sürüyü sattı ben küçükken sürüde 1 tane kahve rengi koyun vardı evin önünde karanlığı ( karanlık koymustum adını) götürmesinler diye çok göz yaşı döktüm gittiği yerdede ölmüş sürüyü alan adam geri bana kuzu getirmişti. :) babamda yanına 2 kuzu aldı yıllar sonra 33 koyun olarak geri satmıştık.