YOZGAT ÇİFTÇİSİ TÜMOSANI SEVMİŞ

Ynt: YOZGAT ÇİFTÇİSİ TÜMOSANI SEVMİŞ

senol_84 link=topic=64631.msg731013#msg731013 date=1365710577' Alıntı:
kaliteden çaldığı için fiyat ucuz ve ucuz olduğu için talep de artıyor ama alanlar da hep problemler çıkıyor, kısa sürede arıza veriyor.
leşin kokusu çabuk yayılır ,memnuniyetin kide çabuk yayılır merak etme

hacımemiş link=topic=64631.msg731014#msg731014 date=1365710662' Alıntı:
öküzgibi niye geldinizgibi suratına bakan bayiiler daha çok hoşuna gidiyorsa onu bilemem
bayinin nasıl baktığına değil hesabıma bakarım

hacımemiş link=topic=64631.msg731015#msg731015 date=1365710813' Alıntı:
leşin kokusu çabuk yayılır ,memnuniyetin kide çabuk yayılır merak etme
son bi kaç sene içinde olan bu zaten, nasıl olsa gidiyor diye düzeltmiyorlar

Ertuğ Aslan link=topic=64631.msg730963#msg730963 date=1365705420' Alıntı:
bizim trakya tümosan doldu taşıyor yanlış hatırlamıyosam 2011 de 1000 tane tümosan satılmıştı trakyaya nh la felan aralarında çok fark vardı satış rekoru olarak ama biraz eksikleri var onlarda tamamlansa çok güzel olacak
Ertuğ, Tümocu Arslanların elinden bayilik alınmış, haberin var mı bu konuda?

Tümosan traktörlerini beğenmiyorum.Fiyatı yüzünden çok satıyor ancak kalitesi de düşük.Devri geçmiş makineleri yeniymiş gibi satıyorlar.Almayın arkadaşlar, aldığını sürece Tümosan kendini geliştirmeyecek.

seredes link=topic=64631.msg731022#msg731022 date=1365711699' Alıntı:
Tümosan traktörlerini beğenmiyorum.Fiyatı yüzünden çok satıyor ancak kalitesi de düşük.Devri geçmiş makineleri yeniymiş gibi satıyorlar.Almayın arkadaşlar, aldığını sürece Tümosan kendini geliştirmeyecek.
senol_84 link=topic=64631.msg731017#msg731017 date=1365711053' Alıntı:
bayinin nasıl baktığına değil hesabıma bakarım
son bi kaç sene içinde olan bu zaten, nasıl olsa gidiyor diye düzeltmiyorlar
neresini beğenmiyorsun söyleki orasını düzeltsinler üstten tutma laflarla olmuyor bu işler

GÜRKAN link=topic=64631.msg731021#msg731021 date=1365711544' Alıntı:
Ertuğ, Tümocu Arslanların elinden bayilik alınmış, haberin var mı bu konuda?
çok oldu abi alınalı daha geçen sene lüleburgaz fuarında felan elinde ve fabrikaya yatırdı paranın motorlarını sattı bittirdi şimdi başol otomative geçti bizim balya makinası aldığımız adamlarda

Hacımemişe atfen... Tümosanın görünümü çağ dışı,parça kalitesi düşük,traktör ergonomik değil,debriyaj sert,aydınlatma iyi değil,traktör çabuk kesiliyor (zorlamaya gelmez),hidrolik kumanda kolları oyuncak gibi,konfor düşük... Daha sayayım mı?

seredes link=topic=64631.msg731022#msg731022 date=1365711699' Alıntı:
çorumlu kardeşim tümosan çorumdada daha çok satıyor alaca bilhassa yüzde 60 ı tümosan ayrıca sade ve atik birtraktör kaliteyi çorum halkı biliyor şahsen çorumlu sayılırım ve çorum esnafı ve halkını taktir ediyorum en hızlı gelişen illerden

seredes link=topic=64631.msg731027#msg731027 date=1365712692' Alıntı:
Hacımemişe atfen... Tümosanın görünümü çağ dışı,parça kalitesi düşük,traktör ergonomik değil,debriyaj sert,aydınlatma iyi değil,traktör çabuk kesiliyor (zorlamaya gelmez),hidrolik kumanda kolları oyuncak gibi,konfor düşük... Daha sayayım mı?
sen nettin yav pulluk kapışmaları yazda gogleye gözün gönlün açılsın pamuk gibi debriyaj var bu gün özellikle dikkatimi çekti kesilen traktör önünde gideni düdüklemez çağdışı dediğin peynir ekmek gibi satıyor seninki çamur at izi kalsın taktii belkide hiç kullanmadın

Beni yanlış anlamayın.Ben yerli malını yüceltme ve kullanma taraftarıyım.Ancak beklentilerimizi yükseltmediğimiz sürece Tümosan kendini geliştirmeyecek.Tümosanın çok sattığı doğru.Benim yakınlarımda da var ve kullanma şansına da eriştim.Ancak Tümosan fiyatı sayesinde satıyor.Kalite olarak New Holland ya da Massey ile yarışamaz.Gerçi bu fiyata daha fazlasını da beklemek olmaz.Traktörden beklentiniz düşük ise, işimi yapsın konfor önemli değil diyorsanız Tümosan biçilmiş kaftan.

keşke çok TÜRK malı olarak kaliteli üretse de tüm dünya da çok satılsa .. bunu kesinlikle çok isterim. fiyat ucuz olduğu için insanlar ha bire saldırıyor ve tümosan şirketi de zaten satıldığı için sağlam malzemeden üretme gereği duymuyor ki daha fazla ne kadar satabilir ki sonuçta ..

Tekirdağ - çorlu - saray - çerkezköy - lülebrgaz civarında bir sürü 8095 satıldı, 3 silindir olanların dan da çok satıldı. ama bir çoğu sorunlu biri turbo patlatır, biri arka dağıtır, ön difrensiyel dağıtanı bile gördüm ben.

senol_84 link=topic=64631.msg731292#msg731292 date=1365796260' Alıntı:
keşke çok TÜRK malı olarak kaliteli üretse de tüm dünya da çok satılsa .. bunu kesinlikle çok isterim. fiyat ucuz olduğu için insanlar ha bire saldırıyor ve tümosan şirketi de zaten satıldığı için sağlam malzemeden üretme gereği duymuyor ki daha fazla ne kadar satabilir ki sonuçta ..

Tekirdağ - çorlu - saray - çerkezköy - lülebrgaz civarında bir sürü 8095 satıldı, 3 silindir olanların dan da çok satıldı. ama bir çoğu sorunlu biri turbo patlatır, biri arka dağıtır, ön difrensiyel dağıtanı bile gördüm ben.
sağlamlığından şüphem yok o tümosana zıt bakanların aşırı satışından rahatsız olanların düşünceleri 8 yıldır kullandığım marka inkar etsem gözüme durur ayrıca ucuz olma sebebi konyada üretiliyor olması