Yulaf ezmesi

Beyler cahilliğime verin, şimdi bazı yıllar Yulaf ekeriz, sertifikalı değil,köyde kimde varsa tohum onu alır ekeriz, kilosu 4 liradan bu sene satıldı,ama markete gidiyorum Yulaf ezmesi kg fiyatı 25 lira,şimdi o satılan yulafla benim yetiştirdiğim farklı birşey mi? Ben bu işin ticaretini yapmayı düşünüyorum, internette çok fazla Yulaf ezmesi satılıyor,4 liradan toptan satacağıma perakende 20 liradan satarım,sporcular diyetciler falan çok alıyor bunu,ayrı tohumu var mı bunun,yoksa bildiğimiz mala yedirdiğimiz Yulaf mı bu satılan?

Bu kadar olur , daha dün neden üretenler bunu paketleyip , sahibinden vb satmaz diye düşündüm (Kızıma Eti marka olanı aldım kg fiyatı 30 tl) .Paketli gıda fiyatları artacak , iyi bir fırsat var bencede.

Arpa - ing: Barley
Yulaf - ing: Oat

Ayrıca Granola vb ek ürünler var hatta bize uygun besleyici ürünlerde eklenebilir uzun vadede.atıyorum kurutulmuş çökelekle (yüksek protein) , karıştırılmış yulaf vb gibi.İş herşeyde olduğu gibi istikrar,süreklilik,güven ve pazarlamada biter.

insanların yemiş olduğu yulaf ezmesi yulafın kepeği alındıktan sonra elde ediliyor kısacası endüstriyel makinler kullanılması gerekmektedir. Eğer bu makineleri amorti edecek kadar yulaf arazisi işliyor ve yüksek miktarda yulaf ezmesisiniz satabileceğin bir pazar (Alışveriş mağazası vb.) yok ise mala vermen daha mantıklı olur.