yulaf yetiştiriciliği

hayırlı günler arkadaşlar sivasta susuz arazide yulaf ektik 1000 dekar kadar tam yeşile biçeceğimiz sırada yağmur yağdı. ortalama biçerle verimi ne kadar oluyor susuz arazide ?

Toprak yapısı toprak işleme tohum cinsi ekim zamanı ekim şekli (mibzer tavsiye ederim ) atılan gübre ve tohum miktarı verimi etkileyen faktörler
Ben Sonbaharda derin sürüm yaparak bırakiyorum baharda toprak tava gelir gelmezen en erken mart ortaları hemen kaz ayağı ile düzeltip dönüme 15. 20 kilo arasi tohum 15 kilo civari 20 20 yada DAP gubre ile ekim yapıyorum 10 15 kiloda ure atıyorum en büyük etken erken ekip yağmur zamanıni yakalamak bu şartlarda yani kuruda 250 300 kilo arası verim aldığım oldu 1dönüm den

• Beğen
Tepkiler: abogazliyan
Biz Kasım ayı ortası gibi ekeriz, yeşile biçmek için 30 kg tohum, 20 kg taban gübresiyle, Mart başlarında 15 kg gibi nitrat atılır , ot mücadelesi yapılır, Mayıs 15 gibi yeşile biçilir, 1 hafta kurutulur , daha erken biçilirse kuruma süresi uzuyor , yağmura yakalanma durumu olabiliyor, Temmuz 15 gibi de buğdaylarla beraber taneye biçilir , yıla göre 300-400 kg/dk verim olur.

• Beğen
Tepkiler: bilal_26