ZETOR 12441 FORTERRA BU FİYATA...?

Ynt: ZETOR 12441 FORTERRA BU FİYATA...?

sinan kaplan link=topic=69484.msg793801#msg793801 date=1384291586' Alıntı:
kardeşim konyada yedek parça bulabiliyomusn..? filtreler falan çoğu traktör birbirine uyar zaten...
yok geliyo hemen gerekmiyo ytıllık değiştirdek haber veriyoruz önceden ayarlıyolar ama uyuyo zaten o konuda sıkıntı yok yani herşey bulabiliyorum konyada

sercan zetor link=topic=69484.msg793818#msg793818 date=1384292422' Alıntı:
yok geliyo hemen gerekmiyo ytıllık değiştirdek haber veriyoruz önceden ayarlıyolar ama uyuyo zaten o konuda sıkıntı yok yani herşey bulabiliyorum konyada
ok.anladım peki örneğin rot kolu kırıldı hemen bulunuyormu..?

Filtreciye Zetor var mı dedim 'o ne' dedi :) kodunu verdim ithal Fergusonla aynı dedi...

Lakin Zetorun şu iyiliği/kötülüğü var;

ANA Herşey orjinal kendi üretimi, başka marka, firma uydurma kaydırma olmaz! Yani bugün Hema hidrolik pompa %90 motora uyar diyelim yada muadili, benzeri vardır... diyelim rot kolu benzer-muadil bulunabilir diğer markalarda, ama Zetorun nerdeyse her tarafı Zetor orjinal parçayı arayıp-bulacan...

Ha benim bildiğim 2500 saatte 7-8 yıllık HİÇ anahtar vurulmamış Zetor var, belki daha da vardır ama bildiğim bu... sahibi böyle giderse 20 seneyi görürüm ben diyo :)

Zetorun orjinalliği kalite-ömür için büyük avantaj ama parça bulmada dezavantaj!

Dediğim kelepir Zetorlar sahibinden de değil burda...

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-214/70-135-bg-satilik-zetor!/

Zetor mümessillik muamma, hatta bireysel getirmeyi düşünen de var...

Yılbaşında Sanko-Jetpa-Göçmenler veya bi başka firma imza atsa bile duyulup-yayılması kağıdı-küreği... 1 yıldan önce sistem oturmaz!

Şunu da söyliyim bi binip deneyen kolay kolay vazgeçmez yeterki motorlar yurda girsin, parça olsun...

Bu motorlar İstanbulda, bikaçı satıldı son durumu buydu...

Anadolu veya o mantıktakiler AL(A)MAZ derim! Niye Zetoru bikaç yıl önce getiren Federal Gruptaki bi mühendis arkadaş yanen dediki 'zetor baş yetkililere şu motorun sağından solundan kırpalım ucuzlatıp satışı artıralım, kampanya..vs' adamlar bizimkileri resmen fırçalamış!

Bizim şu kadar yıllık mazimiz-adımız var, biz kaliteden taviz vermeyiz diye! Nitekim hatlar-bağlar koptu...

Bizde kır şişeyi dön köşeyi mantığı varken Zetor biraz zor girer, yaygınlaşır...

100 kere dedim gene diyim Zetorun 70 ' liğindeki hidrolik kol, kabin çoğu motorun 100 ' lüğün de YOK! Zaten bu yüzden firmalara-holdinglere cazip gelmiyo, adamlar sürümden kazanmanın peşinde, ne yazık ki olan bize oluyo...

Şunu da ekleyelim...

Zetor ortalama 5 bin traktör üretiyo yılda %90 ' ı başta İngiltere-Amerika olmak üzre 90 kadar ülkeye satılıyo...

Yani BUTİK-Oturmuş bi üretimleri var, dünyada TEK fabrikası var, fason, şura-bura montajı YOK!

Yani ülkemize girse bile kasıp kavurmaz (zaten yokki neyi satsın) arayan bulur-yetişen alır :)

Özellikle ROBUST yapı ve gerçek çekiş arayanlar tercih eder...

Robust; biçok olumlu anlamı var mühendislikte ama kısaca 'motor gibi motor' diyim anla :)