Zetor 7211 5'li 8 numara Çeyrek Bacak :) :)

the-hoca..

100-110 bg sınıfı test sonuçları da var..

Orda;

1. Case
2. Zetor

diye gidiyo.. 10-14 marka var..

forumda da nette de var.. paylaşıldı..

tablo cok okunaksız..

merak edene tek tek yazayım yine..

---

bunlar bi kenara.. daha zetorun yakıtından şikayet eden duymadım.. 1 kişi var o da alma dediğimiz bi zetor aldı takas cok cazip geldi.. bi turlu yakıt düzene girmedi..

zetorun TEK sikayet konusu: parca-servis:)

su montaj bi başlasın o da düzelsin olay biter inşallah..

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
koklayanlar içenler DLG testinde sıralanmış:)

Zetor 64 ile gidecek 2. bi makina YOK! 40 yaşıma kadar görmedim.. göreceğim de yok..

Zetor küçüldükçe büyüyo..

100'luk motor malzemesinden 64'luk yapmış.. olay baştan bitmiş..

burda bi ls90 cı amca var.. zetorun eskilerini biliyo surekli ugrar yanıma..

zetor 64'un kolları gösterdim..iyice bi bak dedim.. bumu senin ls mi dedim.. güldü..

bunun ki bizden guclu dedi:)

kubota 9540 yeni alan biri var meraklı..

major 80'i inceledi.. pulluk taksak bu mu kubo mu dedim.. Allah bilir ama bu gecer gibi dedi:)

kubota bayi sevdiğim bi abi.. senin işin belli olmaz sakın çekişme vs yapma ha.. diyo.. zetoru denedi biliyo:)

ey millet almasan da 1 kere ister ALICI gözle.. ister kumpasla.. bi ölç-biç incele vesselam:)

TD65 Tork:260 n.m Yedek:%30 Güç:65 HP Hacim:2900 cc
JX65C Tork:260 n.m Yedek:%35 Güç:65 HP Hacim:3200 cc Test (ölçülen):%43 1500 devir
3 piston motorla 4 piston motoru karşılaştırmak ne kadar adaletli sizce?
Zetor64 Tork:265 n.m Yedek:%35 Güç:60 hp,45 kw(ISO2288,teknik tabloda var) Hacim:4156 cc
Özgül yakıt tüketim değerleri 65C:260 gr.kw/h Z64:257 gr.kw/h
Ne kadar yakıt farkı atar,biri koklar biri içer mi?

Zetor 4 piston60 hp 265 nm tork case 4 piston 65 hp 260 nm tork. Zetorun torku cok yuksek. Bir orneklemede erkunt 65e 65 hp 3 piston 280 nm tork var 3 traktorun tarladaki performansi nasil olurdu sizce tork degerleri yuksek olan alirmi.

Fehim abi 2. el olarak temiz zetor inanın emsalsiz..

cünkü alan yok binen yok.. COK cazip

lakin son 1 yıldır ciddi yukselişte.. suan burda 2 kişi benden haber bekliyo..

tanımadığım yurt genelinden biçok arayan oluyo..

LAKİN zetorun 2. eli temiz değilse daha cok üzer.. temizi vezir, kötüsü rezil eder, epey uğraştırır..

o yüzden ha deyince bulunmuyo artık..

Mekanik seviyosan MAJOR.. mükemmel.. burda cok tutmadı avrupada EN cok satan model.. EN iyi fayda/masraf diye reklam yapıyo zetor..

Dün biriyle görüştük.. major 80.. 5/13 seri ile cekiyo.. COK memnun..

Titiz adama.. Baki gibi biraz anlayana benden alsın 10 yıl anahtar vurmama EK garanti benden:) aynı eski motorlardaki dizayn 20-30-40 yıla kadar bin..

Kalite malzeme EN pahalı zetordaki neyse o.. sadelik aynı eskinin motorlar = MAJOR..

herkesin tercihi kendinindir. traktör tozlu ortamda çalıştığı için elektronik arıza çabuk veriyor. hatta benim kullandığım Tümosan ın debriyaj ve hidrolik kolları telliydi. yılda en az iki sefer tel sorunu yaşayınca çözümü mekaniğe çevirmekte buldum.
5 li çekme konusuna gelince buğday harmanından sonra kurakta hangi makinayı getirirsen getir o makinayı arazide bırakıp kaçmassan gel yüzüme tükür. buranın köylerinde öyle kara kepir yerler var ki 5 li çeken traktör 3 lü yü çekemediği zaman makinadan şüphe etmeye başlarsın.
zetor u veya başka bir makina almak için inşallah ileri ki yılları beklemem lazım. gönlümde olanın videosu aşağıya atmaya çalışayım.

https://www.youtube.com/watch?v=kOWGd_uFuzQ

koklayanlar içenler DLG testinde sıralanmış:)

Zetor 64 ile gidecek 2. bi makina YOK! 40 yaşıma kadar görmedim.. göreceğim de yok..

Zetor küçüldükçe büyüyo..

100'luk motor malzemesinden 64'luk yapmış.. olay baştan bitmiş..

burda bi ls90 cı amca var.. zetorun eskilerini biliyo surekli ugrar yanıma..

zetor 64'un kolları gösterdim..iyice bi bak dedim.. bumu senin ls mi dedim.. güldü..

bunun ki bizden guclu dedi:)

kubota 9540 yeni alan biri var meraklı..

major 80'i inceledi.. pulluk taksak bu mu kubo mu dedim.. Allah bilir ama bu gecer gibi dedi:)

kubota bayi sevdiğim bi abi.. senin işin belli olmaz sakın çekişme vs yapma ha.. diyo.. zetoru denedi biliyo:)

ey millet almasan da 1 kere ister ALICI gözle.. ister kumpasla.. bi ölç-biç incele vesselam:)

sayın uozkan sakın bu yazdıklarımızı kesınlıkle yanlıs anlama senın kısılıgınle ılgılı deyıl sadece zetor ıcın yazıyoruz
https://www.youtube.com/watch?v=JvVMQol8lKA bumu en kral 65 beygir motor ben yemın ederım bu pullugun ve motorun sahıbı olsam bu vıdeoyu utancımdan koyamam 4 lü puluk motorun arkasını kapatamıyor ve patınaj cekıyor
sen demekkı 65 hp de ustune görmek istemiyorsun at gözlüğü misali

Zetor 4 piston60 hp 265 nm tork case 4 piston 65 hp 260 nm tork. Zetorun torku cok yuksek. Bir orneklemede erkunt 65e 65 hp 3 piston 280 nm tork var 3 traktorun tarladaki performansi nasil olurdu sizce tork degerleri yuksek olan alirmi.

Motor ağırlıkları ve şanzıman motorun çekişini etkiler.Ayrıca motor tork bandı, max tork noktası, max güç noktası, motorun yükü, kuyruk mili kullanımları hepsinin farklı karakteristikleri var.
Uygun devir ve uygun yük altında ve şoför farkı(%20 etkiler) yakıtlar yaklaşık çıkar, fakat torku ve beygir gücü yüksek olan çabuk iş görür.
Deneysel olarak aynı hacimde silindir sayısı fazla olan motorun küçük miktarda yakıt avantajı var, fakat servis maliyetleri düşünüldüğü için 3 pistona yönelme var, araştırma makalelerinden incelersiniz.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk

yav kardas ben sendekı motoru bılıyorum amca oglunda var jx65 eger bu övdugu 64 lük zetor senın motorun ustune cıksın yakarım o caseyı

tamam bi insan diyebilir bnmkı senın motordan az daha öndedir surası ustundur vb gibi ama resmen diğer traktörlerın hepsi dandik çin malı benmkı sağlam demeye getiriyor
koyun tarlaya görelim elmi yaman beymi yaman

yav kardas ben sendekı motoru bılıyorum amca oglunda var jx65 eger bu övdugu 64 lük zetor senın motorun ustune cıksın yakarım o caseyı

tamam bi insan diyebilir bnmkı senın motordan az daha öndedir surası ustundur vb gibi ama resmen diğer traktörlerın hepsi dandik çin malı benmkı sağlam demeye getiriyor
koyun tarlaya görelim elmi yaman beymi yaman

Case 65c ezber bozan bir traktor bolgeize ilk ben getirdim.65 herkesvcaseye karsi braz on yargiliydi 70 hp traktorler ile pulluka tirmikta rampalarda denedik. Butun karsilastirmalardan basari ve ezici bir ustunluk ile cikti youtubede nh td 65 ile case 65 pulluktaki kapisma vidyosu benimdir bolgemde zetor 64 olsa denemeyi cok isterdimm artik bolgemizde rakip bulamiyoruz bizde caseler ile kapisiyoruz :)

Motor ağırlıkları ve şanzıman motorun çekişini etkiler.Ayrıca motor tork bandı, max tork noktası, max güç noktası, motorun yükü, kuyruk mili kullanımları hepsinin farklı karakteristikleri var.
Uygun devir ve uygun yük altında ve şoför farkı(%20 etkiler) yakıtlar yaklaşık çıkar, fakat torku ve beygir gücü yüksek olan çabuk iş görür.
Deneysel olarak aynı hacimde silindir sayısı fazla olan motorun küçük miktarda yakıt avantajı var, fakat servis maliyetleri düşünüldüğü için 3 pistona yönelme var, araştırma makalelerinden incelersiniz.

Sofer etkeni %20 lerden daha fazla bence turkiye genelinde baktigimizda hidrolik hassiyet kolunu kullanmayan cifciler ile dolu kendi hatalarimizi traktorlere yukluyoruz. Sonuc asiri traktor zorlama fazla yakit motor erken yipranmasi. 65 erkunt ile 65 case karsilasmada. Erkuntun torku yuksek olmasina ragmen case 4vpiston ile ustun yaptigimiz testlerde video cekmeyi cok isterdim ama rast gele olan bir deneme oldu.

fehim abi o tip merlo lar var.. hem traktör.. hem teleskobik yukleyici.. cok meşhur.. faresin va yine..

---

o değilde bi arkadas vardı yine anti zetorcu epeydir görünmüyo.. cidden merak ettim.. muhalefetsiz iktidar da bişe değil.. nerelerde acaba:)

bide 95 case vardı.. buranın İLK tek casesi..

arkasında 10 tonluk sıvı gübre tankeri ciftlikten önüme cıktı..

zetor 90.. as950 den büyük kasası komple tepeleme gubre dolu.. kepçe bile dolu..

ilk düzlükte otobusun kamyonu solladığı gibi solladıydık:)

cahillik gençlık işte köy yolunda olacak iş mi..

ey gidi gunler ey..

MD007186.jpg

64 zetor bulamazsan 90 tumo da olur aynı güçte zaten:)

burda biri aldı case 65 sıfır ayarında.. bayisi yok ama öyle denk gelmiş.. 250 saatte..

35 km ilçede.. şimdi 64 olsa yola cıkacam:)

yav nasıl aynı güç
çekişme ile güç aynı şey mi olur
hangisi ağır sa o çeker az daha konsursun maxımayıda çeker diyecen diye korkuyorum
gel gelelım pullukta aynı mı çeker şimdi onu de hele