zetorun tek çekeri tümocana yetiyo

Ynt: zetorun tek çekeri tümocana yetiyo

Güzel kardeşim biraz dikkat;

Tamam video zayıf lakin zetorcu sevinçle gülerek-sevinerek- ağzı kulaklarında 'zetorun üstüne motor yok' diyor öbür sigara tüttüren, tarafsız duran sade vatandaş 'zetor bastı' diyor... hiç yüzü gülen, tümo diyen tümocu var mı?

Ayrıca altına destan gibi açıklama-yorum yazdık (Allah ' tan bu aralar iş yok, sanki babamın fabrikası :)) ...

Ama insan bildiğini, yaşadığını duyurmak ister... şimdi bu tarihte size Bayburt ' ta kar var desem çoğu, sıcak yöreler inanmaz, gelin yaylaya çıkalım görün hesabı...

En iyisi almasan da MUTLAKA bi zetor bul dene sür... bende binene kadar bu kadar bariz fark olacağını tahmin etmiyordum.

Son olarak yozgatta 2 zetorcu tanıdık var, ikisinde de 84 ' lük zetor var köydeki diğer 100 ' lük motorların ekipmanıyla çalışıyorlar ve daha az yaktığını söylüyorlar... kendim pullukta-tırmıkta kullanmadım bilemem ama ikisinede kefilim, güvenim tam... isteyene zetoru merak edenlere telefonlarını da verebilirim.

En iyi bilgi 'bilinçli kullanıcının verdiği, sahadaki, işteki bilgidir' bayi-broşür vs. sonra gelir...

UÖZKAN.77 link=topic=66409.msg754083#msg754083 date=1371815944' Alıntı:
Güzel kardeşim biraz dikkat;

Tamam video zayıf lakin zetorcu sevinçle gülerek-sevinerek- ağzı kulaklarında 'zetorun üstüne motor yok' diyor öbür sigara tüttüren, tarafsız duran sade vatandaş 'zetor bastı' diyor... hiç yüzü gülen, tümo diyen tümocu var mı?

Ayrıca altına destan gibi açıklama-yorum yazdık (Allah ' tan bu aralar iş yok, sanki babamın fabrikası :)) ...

Ama insan bildiğini, yaşadığını duyurmak ister... şimdi bu tarihte size Bayburt ' ta kar var desem çoğu, sıcak yöreler inanmaz, gelin yaylaya çıkalım görün hesabı...

En iyisi almasan da MUTLAKA bi zetor bul dene sür... bende binene kadar bu kadar bariz fark olacağını tahmin etmiyordum.

Son olarak yozgatta 2 zetorcu tanıdık var, ikisinde de 84 ' lük zetor var köydeki diğer 100 ' lük motorların ekipmanıyla çalışıyorlar ve daha az yaktığını söylüyorlar... kendim pullukta-tırmıkta kullanmadım bilemem ama ikisinede kefilim, güvenim tam... isteyene zetoru merak edenlere telefonlarını da verebilirim. güzel kardeşim ben ne zetoru ne kötülüyorum nede tümoyu sadece video dan bişi anlamadım ona görüm yorum yapamadım onu söylüyorum ordaki insanlarda bişeyler söylüyo onuda anlamadım ben sadece bunu söyledim

En iyi bilgi 'bilinçli kullanıcının verdiği, sahadaki, işteki bilgidir' bayi-broşür vs. sonra gelir...
güzel kardeşim bende burda traktörleri kötülemiyorum ve videodan bişey anlmadığımı söylüyorum o yüzden başlığına uygun olmamış diyorum sende bilirsinki bu tür çekişmelerde video ayrıntılı çekilmeliki karşıdaki insan rahat yorum yapabilsin bende videodan bişey anlamadığımı ve insanların türkce konuşmadığını söyleyip şikayetimi bildiriyorum senin bana karşılığın sivrisinek saz diyposun benim gibi burda anlamayan çok var bunların hepsi saz ozaman ok-*-s

Aslında bu vesileyle video çekme standartı olarak;

*Yer zaman tarih, özellikle traktörlerin; marka-model, hatta teker durumu, mümkünse bayi-reklam çekişmesi olmadığı, tarafsız hakem düdüğüyle-işarette olur başlama bitiş gibi olsa tadından yenmez, bizde garip-anlaşılmaz videolardan şikayetciyiz... forum yönetimi standart-şart koyabilir belki.

Bu biraz daha net...

tümosan 9080 zetor 64 41 çekişmesi

Önce tek çeker deniyorlar başabaş, sonra 4x4 ' e alıp çekişiyorlar gene başabaş... tekerlek yeri çukur olunca yer değişim var sadece... ama arada ciddi-30 bg fark var!

Yalnız sesi açıp dinlerseniz sunucu tümocana kızıyor vs... bu tarz marka-mal karalamalar çok yanlış.

En iyi traktör kapının önündekidir :)

----------

Burada durumu çok iyi ama traktör sevdasından hobi olsun diye 30-50 yaşında traktör alıp kornasına-yazısına-amblemine kadar toplayıp satan bi abimiz var...

1-2 ay evvel 1975, 60-70 bg bmc-leyland buldu aldı, epey topladı hatta reklamcı LEYLANT yazacaktı uyardım 'LEYLAND' diye... geçen 2 gün denemek için tarla sürmüş 'ömrümde böyle tarla-traktör sürmedim' dedi şaşırdım kaldım adam gözünü traktörün üstünde açmış, ömrü çeşit çeşit traktörle geçmiş...

Leyland 60-70 bg tek çeker 1975 model ama anlata anlata bitiremedi, hatta satmaktan vazgeçtim elimin altında dursun dedi...

sercan zetor link=topic=66409.msg754063#msg754063 date=1371811820' Alıntı:
videoyu yükleyen bir akşehirli olarak bu bir idaa üzerine yapıldı zetor bayisi 8441 getirdi satmaya tümocan da biri amcaoglu olan biri benim tümo buna 2 tur bindirir dedi oda bu sana 2 gömlek büyük gelir deni tek çekerle geçerim dedi hiç bu iş yok bunda 7441 kullanan servis değil alacak olan adam tümo kullananda amcaoglu video yarım kalmış ama zetora yetişemiyo bunda hile var diyo pulluk değiştirdiler bu sefer tümo onde başladı tumonun 4 adımda üstüne çıktı gidip gidip pulluklarda beşli kaldıramaz bunu diyolardı gene nefes aldırmadı kabullenin tümo beygirin hakkını veren bi traktör değil kendinden bekleneni veremiyo akşehir de çok tümo var ama millet yavaş yavaş elden çıkartıyo çift çekerler tek çekerleri gibi saglam değil onun kadar iş görmüyo diyolar 8280 tek çeker bütün tümoların en iisi kanatindeler

sercan zetor kardesım bak 4x4 motorla 4x2 ye aldın mı çifffttte hangı motor olursa olsun yuruyemessın zetor deıl baska bı motor olsada tumo yenılırdı bunu ancak tumonun tek cekerıyle kapıstırarak anlasılır 4x4 motoru 4x2 aldın mı ayarsız oluyor dıer tek ceker traktorler gıbi gıtmıyor bunu herkes bılır tumo ısterse 500 beygır olsun 4x4 se 4x2 aldın mı yurumez ok-*-s anlş-*s

UÖZKAN.77 link=topic=66409.msg754092#msg754092 date=1371817243' Alıntı:
Aslında bu vesileyle video çekme standartı olarak;

*Yer zaman tarih, özellikle traktörlerin; marka-model, hatta teker durumu, mümkünse bayi-reklam çekişmesi olmadığı, tarafsız hakem düdüğüyle-işarette olur başlama bitiş gibi olsa tadından yenmez, bizde garip-anlaşılmaz videolardan şikayetciyiz... forum yönetimi standart-şart koyabilir belki.

Bu biraz daha net...

tümosan 9080 zetor 64 41 çekişmesi

vıdeoda zetor eşiyor tumo cekemıyor asfalta cıksıb pehlıvanlar. anlş-*s

Kaliteye, sanata, ustalığa saygı diyelim...

Daha fanatik olacak kadar zetor, traktör tecrübem yok... zamanla +/- yönlerini hakça paylaşmaya çalışcam... ama şimdilik fazlasıyla memnunuz zetordan hem kamyon, hem kepçe niyetine çok tatlı çalışıyor...

Zamanla kesin kanaat oluşur...

Hidromeğin kovası büyük-daha hızlı ama gübre yüklerken zaman zaman battığımız oluyordu, her taraf yaş, çamur çukur... battımı da 9 tonluk makina iyice gömülüyor, bazen arka bomla kendimizi çıkarabiliyoruz ama bazen çektirmek lazım...

Zetorla gübre yığınının bu ucunan gir öbür baştan çık, o kadar... batma, patinaj yok elimizdeki Hidromekten (99 bg) bu açıdan iyi...

Gerçi üretim amaçları-sistemleri farklı ama bundan sonra hayvan gübresi işine Zetorla devam...

Asfalta yakın yol ve düz zeminde... Zetor 90 & İtalyan Landini 105... aksilik bu sefer de halat kopuyor... (son mesajım-daha da inandırmaya çalışmıycam, inananlar inanmayanları inandırsın artık :))

zetor vs landini

UÖZKAN.77 link=topic=66409.msg754127#msg754127 date=1371824366' Alıntı:
Asfalta yakın yol ve düz zeminde... Zetor 90 & İtalyan Landini 105... aksilik bu sefer de halat kopuyor... (son mesajım-daha da inandırmaya çalışmıycam, inananlar inanmayanları inandırsın artık :))

zetor vs landini

bu videoda landını cekıyordu halat koptu:D hem çekiştirmeyle kalıte bellı olmaz agır olan ceker bu boyledır anlş-*s onemlı olan bayırda ve çiftte az yakıtla gıtmesıdır yoksa bende doldururm arka lastıklere suyu acarım traktorun arkayı her makıneyı cekerım o zaman en ıyı benım makıne olur dedıgım gıbı cekıstırmye traktorun gucu olculmez. anlş-*s

Dostum inşallah şaka yapıyorsundur, pes doğrusu... :)

Bu videoya Landini çekiyordu diyen kim olursa olsun acil göz doktoru lazım. Ya bana ya size... Landini 105, Zetor 90 ayrıca Landininin üstünde kepçe var (bizdekini ağırlığı 1200 kg civarı) o kepçenin ağırlığı ile birlikte her durumda Landini hem büyük hem ağır hem güçlü...

Gene de hoplayan-kesilen landini, çeken zetor...

Ayrıca bu videolardakiler tarlayı, çekmeyi çekişmeyi hiç bilmiyorlar mı acaba? Lastiğe suyu, ağırlığı hiç düşünememişler mi...

Çekişmede 5-10 bg bile büyük fark... zaten en azından zetoru cesaretinden dolayı tebrik edelim...

Yanlışım varsa uyarın da yarın gözleri baktırayım (şaka yapmıyorum).

Şimdi ilk fırsatta en nizami şekliyle kendim video koyacağım koymasına da pes ettim kaldım... cümleten hayırlı günler.

zehriduman link=topic=66409.msg754084#msg754084 date=1371816166' Alıntı:
güzel kardeşim bende burda traktörleri kötülemiyorum ve videodan bişey anlmadığımı söylüyorum o yüzden başlığına uygun olmamış diyorum sende bilirsinki bu tür çekişmelerde video ayrıntılı çekilmeliki karşıdaki insan rahat yorum yapabilsin bende videodan bişey anlamadığımı ve insanların türkce konuşmadığını söyleyip şikayetimi bildiriyorum senin bana karşılığın sivrisinek saz diyposun benim gibi burda anlamayan çok var bunların hepsi saz ozaman ok-*-s

Türkçe forumlarda ki ortak problem, kendinden 15 yaş büyük birine kardeş demek....Gerisi hikaye...

Saygı we terbiye bizim örf we adetlerimizdendir...

'Sewgiye giden yol, saygıdan geçer' der bir Japon Atasözü....

Hermiyas link=topic=66409.msg754241#msg754241 date=1371842322' Alıntı:
Türkçe forumlarda ki ortak problem, kendinden 15 yaş büyük birine kardeş demek....Gerisi hikaye...

Saygı we terbiye bizim örf we adetlerimizdendir...

'Sewgiye giden yol, saygıdan geçer' der bir Japon Atasözü....
abi kusur bakma profile hiç bakmadım genelde forumda hep aynı yaşda olanlar var özür dilerim

zehriduman link=topic=66409.msg754294#msg754294 date=1371884617' Alıntı:
abi kusur bakma profile hiç bakmadım genelde forumda hep aynı yaşda olanlar var özür dilerim

Aferin sana...
Tebrik ederim nezaketin we terbiyen için...

Hatalarından ders alabildiğin we tekrarlamadığın sürece, seninle Ailen ' de gurur duyar, bizlerde gurur duyarız, Ey Türk Gençliği...

UÖZKAN.77 link=topic=66409.msg754193#msg754193 date=1371835116' Alıntı:
Dostum inşallah şaka yapıyorsundur, pes doğrusu... :)

Bu videoya Landini çekiyordu diyen kim olursa olsun acil göz doktoru lazım. Ya bana ya size... Landini 105, Zetor 90 ayrıca Landininin üstünde kepçe var (bizdekini ağırlığı 1200 kg civarı) o kepçenin ağırlığı ile birlikte her durumda Landini hem büyük hem ağır hem güçlü...

Gene de hoplayan-kesilen landini, çeken zetor...

Ayrıca bu videolardakiler tarlayı, çekmeyi çekişmeyi hiç bilmiyorlar mı acaba? Lastiğe suyu, ağırlığı hiç düşünememişler mi...

Çekişmede 5-10 bg bile büyük fark... zaten en azından zetoru cesaretinden dolayı tebrik edelim...

Yanlışım varsa uyarın da yarın gözleri baktırayım (şaka yapmıyorum).

Şimdi ilk fırsatta en nizami şekliyle kendim video koyacağım koymasına da pes ettim kaldım... cümleten hayırlı günler.

videoyu sadece kendı acından ızlemeye yaaa landını bıraz gaz verdı zetor cektı sonradan landını bıraz daha gaz verdı tam cekıordu halat koptu zetorcu ılk seferde landınıden fazla gaz verdı ondan surukledı yoksa o motor landınıyı cekemez noo*-*- anlş-*s

Zetor her açıdan en iyi traktör diye bi iddiamız yok. Lakin çekiş-güç dedimi akla ilk gelen traktör... sadece bu videoları dürüstçe izleyen herkes hakkı teslim eder...

2012 FİNAL-30 seçme traktör arasından sona kalanlar Valtra/Zetor...

Traktordiena 2012. Zetor vs Valtra. FINAL.

2011 FİNAL-30 seçme traktör arasından sona kalanlar Fendt/Zetor...

Lolus SIA: Final2 Zetor vs Fendt Traktordienas 2011 LV