zetorun yakıt tüketimine inanmayan arkadaslara katoluk buyurn bakalım

Ynt: zetorun yakıt tüketimine inanmayan arkadaslara katoluk buyurn bakalım

bu yakıt tüketim verisi bence tam olmamış.çünkü saatte 5,39 litre mazot tüketiyor diyor.mesala traktör 1400 devirde boşta çalışırken,yada asfalt yolda giderken.ve yahutkuru zeminde zorlanarak pulluk çektiğinde hep aynı miktarda mazot mu yakacak.yanlış anladıysam beni bir aydınlatın.

Arkadaşlar bende MF285 var. Bizim köyde 2 arkadaşım ZETOR 6441 4x4 aldılar. bazen bende kullanmaktayım gerçekten çok güçlü traktör .zetorla ilgili ne yazılıyorsa inanmanızı tavsiye ederim. 7441 zetorda 323 nm tork var 8441 de 360 nm tork var. Bizim burda (çorumda) 8441 olan zetor gücünün üzerinde 90-100 beygirlik traktörlerle çok denedik. Zetor gerçekten çok güçlü bende zetor almayı düşünüyorum. alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Zetora binme şansınız varsa denemek için mutlaka binin.

bizim milletin galerici kafası degişmedği sürece mazot yakmayı bırak koklasa yine almazlar.altın dan yapılan parçaları olsa o parçayı sökerler altına çevirler ama traktörü almazlar.zetor hakikatten traktör.bazen aklıma hep geliyor erkunt zetoru mu örnek aldı diye.komrosör ilk zetorda ve rus traktörlerde vardı.gerçekten kaliteli güzel avrupa traktörler var.stayr.liner,volvo,mf bizde omayanları,buna benzer birkaç tane daha var.ama bizler 285 mf 640 fıat.398 mf,td85-95 yok gold. ama dedimya galerici zihniyeti nezaman biter bu traktörler çiftçinin taflasında döner...

yenielni bilmem ama eski zetor var yan köde eskiden kamyonalr saplanırmıştı kamyoncu çektrmeden o çektirse bile sökür alırmıştı ama 3 parmak mazot yakıomuştu...

bir kere erkuntun kompresör olayı gerekli ve çok güzel.bu traktör kuru filtre.köydesin tamir hane uzak.yada tarladasın temizlemen icap etti filtreyi.ne yapacan.basınçlı hava şart bu traktörlere.lastik patlaması da cabası.kutluyorum erkuntu...

oo hava kompresörü ilk zetorda wardı bnde 7211 i war tek ceker 90 model 4 pulluk 14 inçliği sürüyor hemen hemen dekara 1 ltre yada 1.250 g.
yakıoo etirekli_06

dennizs link=topic=1981.msg141793#msg141793 date=1232823026' Alıntı:
hiç bir traktörün katolog verilerine inanmıyorum(istisnalar hariç ) denemek gerekir
sana katılıyorum dostum Arabalarında yakıt tüketimine dair bılgıler var katalogta hangı aracın yakıtı katalogla tutmuski bu traktör yaptıgı işe ve tarla kosullarına gore değişir bnde ınanmıyorum bu verilere......

arkadaslar 92 den berı zetor kullanıyorum daha ılk defa sanayıye gırdı yazılanlar dogrudur çekısı acayıp modelını bılen varsa yazayım 7211 90 model dortlu 14 ınç pulluk kulanıyorum donumde 1.2 ıle 1.5 lıtre yakıyo depo 65 lıtre 185 ıngılız mf ıle aynı tarlaya gırıyoz aynı çıkıyoruz mf nın depo 80 lıtre ondan çok yer suruyo daha anlatılacak çok sey var sımdı yenı modellerden 8441 almak ıstıyorum arastırıyorum ama su gerçek az yakıyo çok çekıyo daha hıdrolıgı hıç sokulmedı sanzuman hıç sokulmedı ayrıca naklıye ısınde kullanılıyor neredeyse 12 ay çalısıyo benden sımdılık bu kadar 8441 kullanan arkadaslar varsa bana bıraz anlatsın tesekkurler

Bi kaç seferde demiştim arkadaşın 7441 var gerek balye olsun gerek çift olsun td 85den iyi çekiyo diyo. Yalnız hidrolikte sorun yaşıyomuş galiba 85 in kaldırdığını kaldıramıyo diye duydum ne derece doğrudur bilinmez ama performasina diyecek yok diolar

zetor bence çok mükemmel.6 vitesli galiba.komrosörü avrupa icat eden.marka.biri rusyada bir markaydı.zetor gerçek traktör ama ülkemizde adamına düşmedi.yaktının az oldugunu çekişini konforunu biliyorum.
benim gönlümde yatan zetor ve steyr birde linder(kudret)

efsane06 link=topic=1981.msg416147#msg416147 date=1307989338' Alıntı:
arkadaslar 92 den berı zetor kullanıyorum daha ılk defa sanayıye gırdı yazılanlar dogrudur çekısı acayıp modelını bılen varsa yazayım 7211 90 model dortlu 14 ınç pulluk kulanıyorum donumde 1.2 ıle 1.5 lıtre yakıyo depo 65 lıtre 185 ıngılız mf ıle aynı tarlaya gırıyoz aynı çıkıyoruz mf nın depo 80 lıtre ondan çok yer suruyo daha anlatılacak çok sey var sımdı yenı modellerden 8441 almak ıstıyorum arastırıyorum ama su gerçek az yakıyo çok çekıyo daha hıdrolıgı hıç sokulmedı sanzuman hıç sokulmedı ayrıca naklıye ısınde kullanılıyor neredeyse 12 ay çalısıyo benden sımdılık bu kadar 8441 kullanan arkadaslar varsa bana bıraz anlatsın tesekkurler
doğrudur kardeşim.. mümkünge görsel paylaşımlar yapta izleyelim.merak ettim senin zetoru.. ok-*-s teşekkürler.

efsane06 link=topic=1981.msg416147#msg416147 date=1307989338' Alıntı:
Arkadaş sallama 185 dediğin traktörün deposu 70 taş çatlasa 75 litredir. Senin zetoru her alanda bitirir..

Yeni modelleri hakkında bilgim yok ama eski modellerden köyümüzde biri çiftçeker olmak üzere şu an için iki tane var. Daha önceleri iki tane daha vardı. Birisi dayımlarda. Buralarda bu eski modeller hiç tutulmadı. Sık sık sanayideki ustalrı ziyaret etmekteler. Parçalarını çoğu zaman Yunanistandan getirtiyorlar. Satmaya kalktığında hiçbir komisyoncu hurda fiyatının dışında almak istemiyor. Çiftçilerin bu olumsuz izlenimlerinden sonra artık fendt den kaliteli bir traktör üretmiş bile olsalar artık buralarda bunları alacak kişi çıkmaz, çünkü bugüne kadar alınmış olanlar alanların ellerinde kaldı. Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın, bu yazdıklarım bizim bölgemiz için geçerli, diğer bölgeler hakkında hiçbir bilgim ve fikrim yok.

768 link=topic=1981.msg416317#msg416317 date=1307997925' Alıntı:
Yeni modelleri hakkında bilgim yok ama eski modellerden köyümüzde biri çiftçeker olmak üzere şu an için iki tane var. Daha önceleri iki tane daha vardı. Birisi dayımlarda. Buralarda bu eski modeller hiç tutulmadı. Sık sık sanayideki ustalrı ziyaret etmekteler. Parçalarını çoğu zaman Yunanistandan getirtiyorlar. Satmaya kalktığında hiçbir komisyoncu hurda fiyatının dışında almak istemiyor. Çiftçilerin bu olumsuz izlenimlerinden sonra artık fendt den kaliteli bir traktör üretmiş bile olsalar artık buralarda bunları alacak kişi çıkmaz, çünkü bugüne kadar alınmış olanlar alanların ellerinde kaldı. Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın, bu yazdıklarım bizim bölgemiz için geçerli, diğer bölgeler hakkında hiçbir bilgim ve fikrim yok.
abi eskiler inat oluyo.bi tanesi bozuk çıkarsa sonradan en iyi motor o olsun almazlar.