Zirai ilaçlama maske kullanimi

Merhaba arkadaşlar,
Zirai ilaçlama sırasında nasıl bir maske kullanıyorsunuz nereden temin ediyorsunuz, zirai ilaçlara karşı nasıl önlem alıyorsunuz? Forumda ilgili konu başlığı göremediğim için buradan yazmak istedim; şimdiden teşekkür ederim.

Dedem sırt pompasıyla tütün ilaçlarken DDT ye karşı ıslak tülbent sarardı yüzüne. Artık siz düşünün, şimdilerde ddt yok ama, onu bile kullanmaya üşeniyor köylü,belki ilaççı eşantiyon verirse hiç bir işe yaramayan toz veya ameliyat maskesi. Benim tavsiyem Drager, 3M gibi firmaların tam yüz maskelerini kullanın. Drager biraz daha hesaplı.

En güzeli boya maskesi kullanmak.
Hirdavat_5063501.jpg
http://www.hepsiburada.com/drager-x-plore-5500-cift-filtreli-tam-yuz-maskesi-p-HRIDEA62140

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Yardımınız için sağolun arkadaşlar, trakya da şimdiye kadar maske kullanan hiçbir çiftçiye rastlamadım ( toz filtresi dahil) şimdiye kadar ben de kullanmadım fakat özellikle insektisitler de kokunun bile ne denli cilde etkisi olduğu malumunuzdur. Yılda defalarca ilaçlama yapıyoruz elbet bu kimyasallar gerek nefes gerek temas yoluyla vücutta birikiyordur. Bence ihmal edilen önemsemeyen gözardı edilen bir konu.maske kullanımını yaygınlaştırmak gereklilik değil zorunluluk olmalı.