PORTAL
FORUM
Forumlar
Giriş yap
Kayıt ol
Neler Yeni?
Ara
Ara
Sadece başlıkları ara
Kullanıcı:
Forumlar
Menü
Giriş yap
Kayıt ol
Uygulamayı yükle
Yükle
FORUM
Çiftçilik Genel
Çiftçi Muhabbetleri
bugday arpa 50 kurus gubre 2tl mazot 4 tl cıftcı neyapsın
JavaScript devre dışı. Daha iyi bir deneyim için, önce lütfen tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Çok eski bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz. Bu veya diğer siteleri görüntülemekte sorunlar yaşayabilirsiniz..
Tarayıcınızı güncellemeli veya
alternatif bir tarayıcı
kullanmalısınız.
Konuya cevap ver
Mesaj
<blockquote data-quote="HamzaPasha" data-source="post: 554657" data-attributes="member: 43921"><p><strong>Ynt: bugday arpa 50 kurus gubre 2tl mazot 4 tl cıftcı neyapsın</strong></p><p></p><p>O zaman şöyle bir hesap yapalım.</p><p>200 dekar tarlamız ve bu sene buğday ekicez diyelim.</p><p></p><p></p><p>200 dekar için 1 dekar başına 20 kg buğday tohumu aldık. 200*20 kg = = 4.000 kg buğday tohumu.</p><p></p><p>4.000 kg * 0,50 tl = 2.000 TL tohum parası.</p><p></p><p>----</p><p></p><p>SORU 1 : Ekim veya Kasım duruma göre ilgili aylarda tarlaya diskaro çekmek için girdik : Kaç tl lık mazot gider ?</p><p>SORU 2 : dekar başına 35 kg 20.20.0 attık. 200 dekar * 35 kg = 7.000 kg</p><p>----------- dekar başına 15 kg nitrat attık. 200 dekar * 15 kg = 3.000 kg</p><p>Sizler 7.000 kg 20.20.0 gübreye kaç tl veriyorsunuz ? </p><p>Sizler 3.000 kg nitrat gübresine kaç tl veriyorsunuz ?</p><p></p><p>SORU 3 :</p><p></p><p>GELİRİMİZ İSE 200 dekar * 350 kg = 70.000 kg buğday</p><p>Bunuda 0,52 tl dan sattık. 36.400 TL buğday gelirimiz var.</p><p>Dekar başına 200 kg saman elde ettik 200 * 200 kg = 40.000 kg</p><p>Samanı 20 kuruştan sattık diyelim.</p><p>40.000 kg * 0,20 tl = 8.000 TL </p><p></p><p></p><p></p><p>Toplam 44.600 tl gelirimiz var.</p><p>Tohum parası 2.000 TL düştük </p><p><strong>42.600 TL kaldı.</strong></p><p><strong></strong></p><p>--Gübre masrafı ne kadar düşelim.</p><p>--200 dekar için diskaroda , tohumu ekerken , ilaçlama yaparken , tarlayı hasat ederken , patoz yaparken ne kadar mazot harcadık ne kadar mazot parası düşelim?</p><p>--İlaçlama için ne kadar masraf düşelim ? </p><p>--Başka ne masraf var ?</p></blockquote><p></p>
[QUOTE="HamzaPasha, post: 554657, member: 43921"] [b]Ynt: bugday arpa 50 kurus gubre 2tl mazot 4 tl cıftcı neyapsın[/b] O zaman şöyle bir hesap yapalım. 200 dekar tarlamız ve bu sene buğday ekicez diyelim. 200 dekar için 1 dekar başına 20 kg buğday tohumu aldık. 200*20 kg = = 4.000 kg buğday tohumu. 4.000 kg * 0,50 tl = 2.000 TL tohum parası. ---- SORU 1 : Ekim veya Kasım duruma göre ilgili aylarda tarlaya diskaro çekmek için girdik : Kaç tl lık mazot gider ? SORU 2 : dekar başına 35 kg 20.20.0 attık. 200 dekar * 35 kg = 7.000 kg ----------- dekar başına 15 kg nitrat attık. 200 dekar * 15 kg = 3.000 kg Sizler 7.000 kg 20.20.0 gübreye kaç tl veriyorsunuz ? Sizler 3.000 kg nitrat gübresine kaç tl veriyorsunuz ? SORU 3 : GELİRİMİZ İSE 200 dekar * 350 kg = 70.000 kg buğday Bunuda 0,52 tl dan sattık. 36.400 TL buğday gelirimiz var. Dekar başına 200 kg saman elde ettik 200 * 200 kg = 40.000 kg Samanı 20 kuruştan sattık diyelim. 40.000 kg * 0,20 tl = 8.000 TL Toplam 44.600 tl gelirimiz var. Tohum parası 2.000 TL düştük [b]42.600 TL kaldı. [/b] --Gübre masrafı ne kadar düşelim. --200 dekar için diskaroda , tohumu ekerken , ilaçlama yaparken , tarlayı hasat ederken , patoz yaparken ne kadar mazot harcadık ne kadar mazot parası düşelim? --İlaçlama için ne kadar masraf düşelim ? --Başka ne masraf var ? [/QUOTE]
Alıntı ekle…
İnsan doğrulaması
Cevapla
FORUM
Çiftçilik Genel
Çiftçi Muhabbetleri
bugday arpa 50 kurus gubre 2tl mazot 4 tl cıftcı neyapsın
Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul
Daha fazla bilgi edin…
Üst
Alt