PORTAL
FORUM
Forumlar
Giriş yap
Kayıt ol
Neler Yeni?
Ara
Ara
Sadece başlıkları ara
Kullanıcı:
Forumlar
Menü
Giriş yap
Kayıt ol
Uygulamayı yükle
Yükle
FORUM
Çiftçilik Genel
Tarım ve Hayvancılık Desteklemeleri
BUĞDAY PRİM DESTEKLERİ ve ÇATAK Projesi destekleği
JavaScript devre dışı. Daha iyi bir deneyim için, önce lütfen tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Çok eski bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz. Bu veya diğer siteleri görüntülemekte sorunlar yaşayabilirsiniz..
Tarayıcınızı güncellemeli veya
alternatif bir tarayıcı
kullanmalısınız.
Konuya cevap ver
Mesaj
<blockquote data-quote="kaynari" data-source="post: 1091067" data-attributes="member: 57777"><p>Aslında sorun Ne mazot nede Gübre fiyatları asıl problem </p><p>1- Verimin düşük olması</p><p>2- Ekilen miktarının az olması</p><p></p><p>Mazot 11,5 TL (3 LT)</p><p>Gübre 41,5 TL (15+15 Kg)</p><p>Tohum 25,5 TL (28 Kg)</p><p>İcar 19 TL</p><p>Bitki Besleme 2 TL</p><p>Biçme 0,5 TL</p><p>---------------------------------------------------------------</p><p>Toplam : 100 TL /Dönüm Maliyet (2016 Sezon için net rakamlar İçanadolu Kayseri bölgesi)</p><p></p><p>2016 TMO Buğday satış Net Rakam 0,815 TL/KG</p><p>100TL /0,815 = 123 KG Buğdaya tekabül eder, diğer bir değişle maliyetiniz dönüm başına 123 Kg buğday</p><p></p><p>Mazota %50 indirim gelirse cebinizde dönüm başına 5,75 TL para kalacak</p><p>Gübre Fiyatlarına %50 İndirim gelirse dönüm başına 21 TL kazancınız olacak</p><p>Toplam kazanç 26,5 TL olur</p><p> Buda yaklaşık olarak 26,5 TL/0,815 TL = 33 kg Buğday tekabül eder</p><p>İçanadolu bölgesinde 200-250 kg verim elde edildiği varsayılırsa verimimizi %15 arttırırsak </p><p>Mazot ve gübrede %50 indirim ile eşdeğer olur</p><p></p><p>Soru: Veriminizi %15 artırmak için çabalıyormusunuz? (Forumda paylaşılan haberlerin %90 geyik muhabbeti olduğuna göre bu sorunun cevabı hayır oluyor)</p><p>soru 2: Bunları yapmak yerine işin kolayına kaçıp devleti suçlamak daha mı zahmetsiz oluyor?</p><p><strong></strong></p><p><strong>İşin özü : Eğer İçanadolu bölgesinde 200-250 Dönüm arazi ekiyorsanız ve tek geçim kaynağınız bu ise sizin geçinme şansınız yok</strong></p></blockquote><p></p>
[QUOTE="kaynari, post: 1091067, member: 57777"] Aslında sorun Ne mazot nede Gübre fiyatları asıl problem 1- Verimin düşük olması 2- Ekilen miktarının az olması Mazot 11,5 TL (3 LT) Gübre 41,5 TL (15+15 Kg) Tohum 25,5 TL (28 Kg) İcar 19 TL Bitki Besleme 2 TL Biçme 0,5 TL --------------------------------------------------------------- Toplam : 100 TL /Dönüm Maliyet (2016 Sezon için net rakamlar İçanadolu Kayseri bölgesi) 2016 TMO Buğday satış Net Rakam 0,815 TL/KG 100TL /0,815 = 123 KG Buğdaya tekabül eder, diğer bir değişle maliyetiniz dönüm başına 123 Kg buğday Mazota %50 indirim gelirse cebinizde dönüm başına 5,75 TL para kalacak Gübre Fiyatlarına %50 İndirim gelirse dönüm başına 21 TL kazancınız olacak Toplam kazanç 26,5 TL olur Buda yaklaşık olarak 26,5 TL/0,815 TL = 33 kg Buğday tekabül eder İçanadolu bölgesinde 200-250 kg verim elde edildiği varsayılırsa verimimizi %15 arttırırsak Mazot ve gübrede %50 indirim ile eşdeğer olur Soru: Veriminizi %15 artırmak için çabalıyormusunuz? (Forumda paylaşılan haberlerin %90 geyik muhabbeti olduğuna göre bu sorunun cevabı hayır oluyor) soru 2: Bunları yapmak yerine işin kolayına kaçıp devleti suçlamak daha mı zahmetsiz oluyor? [B] İşin özü : Eğer İçanadolu bölgesinde 200-250 Dönüm arazi ekiyorsanız ve tek geçim kaynağınız bu ise sizin geçinme şansınız yok[/B] [/QUOTE]
Alıntı ekle…
İnsan doğrulaması
Cevapla
FORUM
Çiftçilik Genel
Tarım ve Hayvancılık Desteklemeleri
BUĞDAY PRİM DESTEKLERİ ve ÇATAK Projesi destekleği
Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul
Daha fazla bilgi edin…
Üst
Alt