PORTAL
FORUM
Forumlar
Giriş yap
Kayıt ol
Neler Yeni?
Ara
Ara
Sadece başlıkları ara
Kullanıcı:
Forumlar
Menü
Giriş yap
Kayıt ol
Uygulamayı yükle
Yükle
FORUM
Hayvancılık
Büyükbaş Hayvancılık
Süt Hayvanclığı
PELET YEM ÜRETİMİ
JavaScript devre dışı. Daha iyi bir deneyim için, önce lütfen tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Çok eski bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz. Bu veya diğer siteleri görüntülemekte sorunlar yaşayabilirsiniz..
Tarayıcınızı güncellemeli veya
alternatif bir tarayıcı
kullanmalısınız.
Konuya cevap ver
Mesaj
<blockquote data-quote="fedon11" data-source="post: 558874" data-attributes="member: 43756"><p><strong>Ynt: PELET YEM ÜRETİMİ</strong></p><p></p><p>Bir pelet yem kilogram fiyatı ortalama 0.8 TL. (40 TL bölü 50 kg)</p><p>Bir kg arpa fiyatı ortalama 0.55 TL.</p><p>Bir kg soya küspesi 1 TL TL</p><p>Bir kg ayçiçek yağı küspesi 0.55 TL</p><p>Bir kg anola küspesi 0,7 TL</p><p>Vitaminler ve mineraller değişiyor.</p><p></p><p>Bunlar hazır alınan hammadde fiyatları. Bazı bölgelerde bu fiyatların aşağısında alabileceğimiz gibi bir kısmını da kendimiz ürettiğimiz takdirde muhazzam bir kar kalacaktır. Hesaplara mazot ve elektrikrik masraflarını katmak gerek. Keza işgücü.</p><p></p><p>Yurtdışında hayvancılıkla ilgili bir çok araştırma yaptım. Çoğnluğu rasyonlarını kendileri yapıyorlar. Ama onlarda soya küspesi gibi kıymetli hammaddeleri aşırı pahalı değil.</p><p></p><p>Kanaaatimce 100 baş ve üzeri hayvancılıkla uğraşanların muhakkak, gerekirse bir insan daha çalıştırarak bu yem işini kendisi üretmesi gerekir. 50 baş hayvanda bile aylık sadece 10 bin TL hazır yeme gidiyor.</p><p></p><p>Yanlışlarım varsa düzeltin. Teşekkürler.</p></blockquote><p></p>
[QUOTE="fedon11, post: 558874, member: 43756"] [b]Ynt: PELET YEM ÜRETİMİ[/b] Bir pelet yem kilogram fiyatı ortalama 0.8 TL. (40 TL bölü 50 kg) Bir kg arpa fiyatı ortalama 0.55 TL. Bir kg soya küspesi 1 TL TL Bir kg ayçiçek yağı küspesi 0.55 TL Bir kg anola küspesi 0,7 TL Vitaminler ve mineraller değişiyor. Bunlar hazır alınan hammadde fiyatları. Bazı bölgelerde bu fiyatların aşağısında alabileceğimiz gibi bir kısmını da kendimiz ürettiğimiz takdirde muhazzam bir kar kalacaktır. Hesaplara mazot ve elektrikrik masraflarını katmak gerek. Keza işgücü. Yurtdışında hayvancılıkla ilgili bir çok araştırma yaptım. Çoğnluğu rasyonlarını kendileri yapıyorlar. Ama onlarda soya küspesi gibi kıymetli hammaddeleri aşırı pahalı değil. Kanaaatimce 100 baş ve üzeri hayvancılıkla uğraşanların muhakkak, gerekirse bir insan daha çalıştırarak bu yem işini kendisi üretmesi gerekir. 50 baş hayvanda bile aylık sadece 10 bin TL hazır yeme gidiyor. Yanlışlarım varsa düzeltin. Teşekkürler. [/QUOTE]
Alıntı ekle…
İnsan doğrulaması
Cevapla
FORUM
Hayvancılık
Büyükbaş Hayvancılık
Süt Hayvanclığı
PELET YEM ÜRETİMİ
Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul
Daha fazla bilgi edin…
Üst
Alt