PORTAL
FORUM
Forumlar
Giriş yap
Kayıt ol
Neler Yeni?
Ara
Ara
Sadece başlıkları ara
Kullanıcı:
Forumlar
Menü
Giriş yap
Kayıt ol
Uygulamayı yükle
Yükle
FORUM
Hayvancılık
Büyükbaş Hayvancılık
Süt Hayvanclığı
Süt Hayvancılığı Hesaplamam
JavaScript devre dışı. Daha iyi bir deneyim için, önce lütfen tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Çok eski bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz. Bu veya diğer siteleri görüntülemekte sorunlar yaşayabilirsiniz..
Tarayıcınızı güncellemeli veya
alternatif bir tarayıcı
kullanmalısınız.
Konuya cevap ver
Mesaj
<blockquote data-quote="Yunus sarı" data-source="post: 1314223" data-attributes="member: 85293"><p>Selamun. Aleyküm arkadaşlar.</p><p>Kendimce böyle bir hesap yaptım yanlışım varsa düzeltin.</p><p></p><p>Hayvancılık maliyeti - geliri</p><p>Maliyeti</p><p>Ahır yapımı = 25- 30 bin tl</p><p>Yem karma 2-3 m3 = 20 bin tl</p><p>Süt sağma makinesi= 2-3 bin tl</p><p>Süt soğutma tankı = 5 bin tl</p><p>10 adet simental = 100-110 bin tl</p><p>Hayvan günlük yem = 25 tl x 10 = 250</p><p>Hayvan aylık ve yıllık yem = 250 x 30 = 7.500 tl. Yıllık = 90.000 tl</p><p>İşcilik aylık = 3500 tl Yıllık = 42.000 tl</p><p>Yıllık vetenier = 8000 tl</p><p></p><p></p><p>Getiriler</p><p>Ortalama günlük 18 kilo süt</p><p></p><p>Günlük süt = 180 litre x 4 tl = 720 TL (sütü parekende satarsan) x 300 gün = 216.000 tl</p><p></p><p>Günlük peynir = 180/6 = 30 kilo peynir x 25 = 750 TL (peynir parekende) x300 gün = 225.000 tl</p><p></p><p>10 adet buzağı 5- 6 aylık = 10 x 4000 = 40.000 tl (buzagı masrafları dahil)</p><p></p><p>Tek seferlik gider</p><p>Ahır + yem karma + inek = 168.000 tl</p><p>Yıllık gider(her yıl) </p><p>Yem + maaş + vetenier = 140.000 tl</p><p></p><p>Gelirler yıllık</p><p>Süt olursa = 216.000 tl</p><p>Peynir olursa = 225.000 tl</p><p>Buzağı = 40.000 tl</p><p></p><p>Elektrik ve su gideri yazmadım tam hesaplıyam aldığım için ama evle birlikte olacagı için çok fark etmez diye düşündüm. </p><p>Yanlış hatalı yazdığım yerler olabilir kusura bakmayın.</p><p>Bu arada işcilik kendime ait olacak maaş olarak hesap yaptım kendim çalışacam yani</p></blockquote><p></p>
[QUOTE="Yunus sarı, post: 1314223, member: 85293"] Selamun. Aleyküm arkadaşlar. Kendimce böyle bir hesap yaptım yanlışım varsa düzeltin. Hayvancılık maliyeti - geliri Maliyeti Ahır yapımı = 25- 30 bin tl Yem karma 2-3 m3 = 20 bin tl Süt sağma makinesi= 2-3 bin tl Süt soğutma tankı = 5 bin tl 10 adet simental = 100-110 bin tl Hayvan günlük yem = 25 tl x 10 = 250 Hayvan aylık ve yıllık yem = 250 x 30 = 7.500 tl. Yıllık = 90.000 tl İşcilik aylık = 3500 tl Yıllık = 42.000 tl Yıllık vetenier = 8000 tl Getiriler Ortalama günlük 18 kilo süt Günlük süt = 180 litre x 4 tl = 720 TL (sütü parekende satarsan) x 300 gün = 216.000 tl Günlük peynir = 180/6 = 30 kilo peynir x 25 = 750 TL (peynir parekende) x300 gün = 225.000 tl 10 adet buzağı 5- 6 aylık = 10 x 4000 = 40.000 tl (buzagı masrafları dahil) Tek seferlik gider Ahır + yem karma + inek = 168.000 tl Yıllık gider(her yıl) Yem + maaş + vetenier = 140.000 tl Gelirler yıllık Süt olursa = 216.000 tl Peynir olursa = 225.000 tl Buzağı = 40.000 tl Elektrik ve su gideri yazmadım tam hesaplıyam aldığım için ama evle birlikte olacagı için çok fark etmez diye düşündüm. Yanlış hatalı yazdığım yerler olabilir kusura bakmayın. Bu arada işcilik kendime ait olacak maaş olarak hesap yaptım kendim çalışacam yani [/QUOTE]
Alıntı ekle…
İnsan doğrulaması
Cevapla
FORUM
Hayvancılık
Büyükbaş Hayvancılık
Süt Hayvanclığı
Süt Hayvancılığı Hesaplamam
Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul
Daha fazla bilgi edin…
Üst
Alt