balyade hangisi daha iyi

balyade hangisi daha iyi

• Kullanılan toplam oy
    51

Ynt: balyade hangisi daha iyi

bizim burda da oyle 4wd olmayan bı traktor balya ısıne gıremez...arazı şartları yuzunden oluyor bunlarda..fakat 4wd bı traktorun balya yapısı ıle 65-46 yı karsılastırmak kulaga hos gelmıyor...balyacılar daha iyi bilir...

onların içinde 4 silndir en iyisi 65-46 bence traktörün hararet ibresi kalkmıyor bile tam tamına saman için yaratılmış tasarruf desen süper emsallerine göre çok az yakıyor.alcaksan 65-46 al öneririm.

o motorlar içinde en ideali 65 46sonrada 640 gerisi yaramaz
ayrıca ot bağlamada 3 silindir idare eder ama samanda 3 silindir yetmez 4 silindir olması lazım
sen en iyisi al bi 70 56 rahat rahat çalış
ben kullandım 97 modeldi daha geçen sene sattık sadece 1 kere baskı balata değiştik
oda balyada yarım debriyaj yapıldığı için bitti şimdi 70 66 ve td75 dt var ikiside süper

bence balyada traktör güçlü olacakyoksa motor çok zorluyor en az 75 beygir aşası zorluyor motorada zarar veriyor tamam çekerde tokmak vurdukça motorda gidip geliyor bende 266golt var 4x4 motor az yakıyor gidiyorda ama ranpa tarlada çıkarken hem makina ikisi baya zorluyor bide sürekliyarım debriyaj ikisini yemiyorbende biraz büyütmeyi düşünüyom ordakilerin içinde hiç biri

ben sana ford 5000 ni önerririm çünkü ne hararet bilir nede bi zorlanma bizde 5000 le balya yapıyoz yakıtı da normal çünkü büyük motor fazla gaza yüklenmek istemiyor bide hidrolik direksiyonun varsa deyme keyfine biz günde 4000-5000 balya yaptığımız zamanlar olurdu

cem caka link=topic=14348.msg277214#msg277214 date=1274812463' Alıntı:
ben sana ford 5000 ni önerririm çünkü ne hararet bilir nede bi zorlanma bizde 5000 le balya yapıyoz yakıtı da normal çünkü büyük motor fazla gaza yüklenmek istemiyor bide hidrolik direksiyonun varsa deyme keyfine biz günde 4000-5000 balya yaptığımız zamanlar olurdu
az yapıyomusunuz siz bi sezonluk işi bi günde bitiriyonuz heralde bu kadarda atmak olmaz 4 makina calıssa bı gunde anca 5000 tane yaparsınız

cem caka link=topic=14348.msg277214#msg277214 date=1274812463' Alıntı:

valla dostum TERTEMİZ kesmişsin yani Anlamadığımız şey olsa neyse diycem...Direk matematiksel konuşucam :) 5000 balya için saatte 208-209 balya bağlanmak gerekir 24*208,3 = 5000 yani 24 saat balya yaparsan Ki çiğ düşme durumundan dolayı 24 saat haşpaylı balya bağlama durumu olmuyor Bunun yanında Sitede bnm gbi balyacı arkadaşlar var onlarda bilirler ki saatte 208 balya bağlamak haşpaylı makina ile baya bi zor bir iş Tarla ne kadar saplı olursa olsun kıyıpta bağladığı için o rakama ulaşmak cok zor...Bu yüsden atıp tutmanın ALEMi yok...

kardeşim haşpaylı balya yapçaksan bu traktörleri tavsiye etmem. gallignaninin katoloğunda minumum 65 hp demiiş . paksanda min 70 hp demiş yani ben sana 75 hp bir traktör öneririm arazin düzze tek çeker çünkü tur çok önemli balyada. sana bir örnek vercek olursam 80-66 yek çeker ve çiftçeker aynı yerde bağladık bizden herzamn tek çeker 250 balya fazla yaptı.

ben eş zamanda 640 lada balya yaptım 265mfylede 265in adım atamadıgı yerde fıat 640 1 düzle balya yapıyodu.ama amcamgilin mf 285snin arkasındada toz oluyodu ayrı mesele.

ben jd 5403 dedim onların içnde o uygundu. ama ot balyasında 70 75 hp normaldir sadece samanda ise 85hp olması lazım yoksa zorlanmadan dolayı çok yakar hemde iş kovalayamazsın...otda günde john deere 342 a makinası 1500 balyayı rahat yapıyor bunu bilin. hemde bir depo mazotla. balyasıda hem çok sıkı hemde 120cmden... alk-*sama traktörde john deere 2130. kasnak dedimmi aklına alman yapımı jd gelsin ötekiler eline su dökemez...tek çekerde jd 2130 kadar seri giden makina bulamazsın...ama kliması yuok kabini yok bunlarıda göz önüne alacaksın. )))

muhammed mf nin 185 serisine balyada kiraladık inan 640 önünde gidemiyo ve kuyruk mili devri ayarsız geliyor uymuyor.çok fazla debriyaj istiyor.