YENİ KABİN-KAPORTALI 2009 MODEL ERKUNTLAR (RESİM&VİDEO)

Ynt: YENİ KABİN-KAPORTALI 2009 MODEL ERKUNTLAR (RESİM&VİDEO)

fiyat farkı olacaktır.servetin ve nimetin adı lüks olanına kendi lüks olamayan traktörlerine 6300ytl dediklerine göre 70 -80 bin olur.piyasa kaldıramaz.çiftçi en az 4 yıl kendine gelemez.iki yıl kuraklık ertelenen borçlar gübresiz ekim şuan sıkıntılı dönemler biraz zor gibi.

arkadaşlar bu güne kadar ERKUNT un kabinini çok eleştirdik(dar olması fonksiyonunun az olması ) sanırım artık eleştiremeyeceğiz çünkü adamlar abartıp herşeyi digital yapmış:D benim çok hoşuma gitti ilk başlarda tümosanın yeni tiplerine benzettim sanki bu tip daha iyi gibi geldi...

Vallaha ne yalan söyleyim 10 numara traktör olmuş, İnşallah en kısa zamanda İntercoolde eklenir...
sonunda tip bakımından Erkunt diğer yerli modelleri sollayarak Avrupa tarzına uygun bi model üretmiş...
Tipi azda olsa Arese benzemiş 10 numara traktör olmuş....
Helal Olsun, Vatana Millete Hayırlı Uğurlu Olsun...

Teşekkürler Salih, senden böyle yorumlar beklemiyordum açıkçası. Erkunta karşı bugüne kadar pek ısınamadığını düşünüyordum. Beğendiğine sevindim. Açık söyleyeyim, özellikle far yuvalarını çizerken arese değil de axiona bakmıştım.

Bu arada Türkiye de Avrupa birliği ülkeleri gibi Euro 3 emisyon seviyesini zorunlu kıldığı zaman intercooleri mecburen kullanacağız.

POYRAZLI SALİH link=topic=21155.msg180427#msg180427 date=1242750842' Alıntı:
Vallaha ne yalan söyleyim 10 numara traktör olmuş, İnşallah en kısa zamanda İntercoolde eklenir...
sonunda tip bakımından Erkunt diğer yerli modelleri sollayarak Avrupa tarzına uygun bi model üretmiş...
Tipi azda olsa Arese benzemiş 10 numara traktör olmuş....
Helal Olsun, Vatana Millete Hayırlı Uğurlu Olsun...

Farların üst üste değil de yan yana olduğu bir tasarımımız daha vardı ama dediğin gibi celtise daha çok benzemişti. O sebeple far dizilişini bu şekilde yapmaya karar verdik.

naıl_59 link=topic=21155.msg180451#msg180451 date=1242755182' Alıntı:
kaportayı hafiften claas celtıse benzettim

bu yeni modelı tasarlayan isimler kim? tebrik ederim çok başarılı bir çalışma olmuş

ersanakyai link=topic=21155.msg180466#msg180466 date=1242757138' Alıntı:
Farların üst üste değil de yan yana olduğu bir tasarımımız daha vardı ama dediğin gibi celtise daha çok benzemişti. O sebeple far dizilişini bu şekilde yapmaya karar verdik.

tasarım tamamen seninmi

[size=10pt]ersan bey peki intercooller kullandıgınız zaman traktörun gucu dahada artacak bu defa sanzumanıda degiştirmek zorunda kalırmısınız.. çünkü sanzuman servet 80nin sınırlarında gibi.. daha önce bi konuda sormustum zaten cevaplamıstınız yani daha güçlü bi motor un kullanılmama sebebi gözlemlerime göre sazuman ve diferansiyel den kaynaklanıyor.. şuan cok verimli bi şanzuman kullandıgınız için seriyi bozmak istemiyorsunuz daha iyi bi şanzuman bulanakadar degilmi .. ve traktör üretirken yine en önemli konunun şanzuman oldugunu düşünüyorum çünkü zaten istediginiz özellikteki motoru perkisten veya baska bi motor üreticisinden temin edersini ama önemli olan o motorla çalışacak en verimli şanzumanın bulunması..bunun için önce şanzuman bulunuyor sanırım sonra motor secimiyle çeşitlilik ortaya cıkıyor 60 -70 -80 gibi :) yanlışmı düşünüyorum acaba...bu kendi gözlemlerim forumdan yazılarınızdan cıkardıgım sonuclar..
[/size]

ersanakyai link=topic=21155.msg180462#msg180462 date=1242756463' Alıntı:
Teşekkürler Salih, senden böyle yorumlar beklemiyordum açıkçası. Erkunta karşı bugüne kadar pek ısınamadığını düşünüyordum. Beğendiğine sevindim. Açık söyleyeyim, özellikle far yuvalarını çizerken arese değil de axiona bakmıştım.

Bu arada Türkiye de Avrupa birliği ülkeleri gibi Euro 3 emisyon seviyesini zorunlu kıldığı zaman intercooleri mecburen kullanacağız.

İntercooler kullanıldığında tabiki motorda güç artışı sağlanacaktır. Fakat şu an kullanmakta olduğumuz en güçlüsü 75hp olan euro-2 motorlara intercooler takarak euro-3 motor elde etmek gibi bir durum söz konusu değil. Euro-3 motorların beygir güçleri ve torkları zaten şu anki motorlardan tamamen farklı. O zaman da bize en uygun güçteki euro-3 motorlar arasından seçim yapılır.

ceya023 link=topic=21155.msg180528#msg180528 date=1242767843' Alıntı:
[size=10pt]ersan bey peki intercooller kullandıgınız zaman traktörun gucu dahada artacak bu defa sanzumanıda degiştirmek zorunda kalırmısınız.. çünkü sanzuman servet 80nin sınırlarında gibi.. daha önce bi konuda sormustum zaten cevaplamıstınız yani daha güçlü bi motor un kullanılmama sebebi gözlemlerime göre sazuman ve diferansiyel den kaynaklanıyor.. şuan cok verimli bi şanzuman kullandıgınız için seriyi bozmak istemiyorsunuz daha iyi bi şanzuman bulanakadar degilmi .. ve traktör üretirken yine en önemli konunun şanzuman oldugunu düşünüyorum çünkü zaten istediginiz özellikteki motoru perkisten veya baska bi motor üreticisinden temin edersini ama önemli olan o motorla çalışacak en verimli şanzumanın bulunması..bunun için önce şanzuman bulunuyor sanırım sonra motor secimiyle çeşitlilik ortaya cıkıyor 60 -70 -80 gibi :) yanlışmı düşünüyorum acaba...bu kendi gözlemlerim forumdan yazılarınızdan cıkardıgım sonuclar..
[/size]

ersan abi şu an senn erkunttaki konumun nedir bana özelden mesaj atar mısın çünkü bn de bu sene sınava girecem vede ben daha öncede belittiğim gibi erkuntta çalışmak istiyorum

ersanakyai link=topic=21155.msg180462#msg180462 date=1242756463' Alıntı:

Eğriye eğri Doğruya doğru
ama hakkaten tasarımı süper olur, ben hala 76 Hpde 3 silindire karşıyım bu 80liğin 4 silindir İntercooler olsa tadından yenmez :D

O da olu Salih, o da olur. Herşeyin bi vakit var.

POYRAZLI SALİH link=topic=21155.msg181277#msg181277 date=1243072483' Alıntı:
ama hakkaten tasarımı süper olur, ben hala 76 Hpde 3 silindire karşıyım bu 80liğin 4 silindir İntercooler olsa tadından yenmez :D

POYRAZLI SALİH link=topic=21155.msg181277#msg181277 date=1243072483' Alıntı:

salih abi bu günleri gördük ya işallah o günleride görürüz

tasarım biraz farklı olmş farların siyah olması ilk bakışta far yokmuş gibi his uyandırıyo eski kasa erkuntların üretimide devam ediyor mu yoksa hep yeni kasalar mı çıkacak?

dışına bamayın birde şanzuman denen kısmına bakın.2006-sı elimde 80 liği4x4 garantisi bitince birde ozaman bakın dış görünüşüne

güzel olmuş işte daha ne arıyosunuz süper sonuçta yerli malı kullanın elin adamlarına para vermekten bıkmadınız sanki eski fiat massey ford vs hepsi çokmu konforluydu yani ne çabuk rahata alıştık sosyete çiftçiler olduk şaşmamak elde değil.yinede erkunt konforu sundu bakalım daha ne bahaneler bulunacak.erkunt için hayırlısı olsun yolları açık olur inşallah!

tolga link=topic=21155.msg184105#msg184105 date=1244072004' Alıntı:
güzel olmuş işte daha ne arıyosunuz süper sonuçta yerli malı kullanın elin adamlarına para vermekten bıkmadınız sanki eski fiat massey ford vs hepsi çokmu konforluydu yani ne çabuk rahata alıştık sosyete çiftçiler olduk şaşmamak elde değil.yinede erkunt konforu sundu bakalım daha ne bahaneler bulunacak.erkunt için hayırlısı olsun yolları açık olur inşallah!
doğru diyon ama tamam ülkemiz için erkunt alalım ama sonuç ne olcak bu saatten sonra kalkınacak mı bu ülke biz onlara onlar başka ülkelere çalışmaya devam edecekler

tolga link=topic=21155.msg184105#msg184105 date=1244072004' Alıntı:

aminnnn arkadaşım işallah erkunttan daha iyilerini bekliyoruz