new holland tl 90a mı tmosan 90.80mi ?

Ynt: new holland tl 90a mı tmosan 90.80mi ?

çalıştığım iş gereğince bazı olaylara şahit oluyoruz arkadaşlar. bunlardan biri ise ingilterede bir kadın evinde yayan bir elektronik devre için şirketi mahkemeye verip epeyce bir tazminat alması. gerekçe içinden çıkan duman beni zehirledi ve canıma kastetti. belki de ben bundan kanzer olacağım demiş olmasıydı. artık zaman bu şekle geldi. konfor içinyazşıyourz, az para az konfor çok para çok konfor şeklinde. ama şuınu da unutmamak lazım. bizler istemezsek üretici firmalar 1946 yılının teknolojisinin gözçen aşı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koyarlar. ben de tüketici hizmetlerinde çalışıyorum. ve bizde üretim badı tüketicinin isteğine göre yönlenir yoksa aç kalırız. diyeceğim o ki tümosan denilen firma motorlarını tier III teknolojisi ile fiat tan alıyor. 3,9 litrelik torbo intercoller özellikli motor. bunun üzerinde biraz şanzuman, biraz yakıt, biraz torbo basıncının yükselterek, kendi ağırlığını artırarak bir ürün yelpazesi oluşturup sunuyor. ama çok kısır. hitap ettiği tüketici (çiftçi) kesimi az orta gelirli. new holland, geçmişine bakılacak olursa biraz fiat, biraz new holland, biraz ford, biraz case den oluşmuş dünyanın en büyük motor firmalarından biri olan fiat ' tın traktör tarafındaki adı. yanlış hatırlamıyorsam tumo lar 3,9 litreydi . new holland ise 2,9 dan 6,7 litreye kadar motor seçenekleri olan, 8 ile 16 sübaplı değişik motor seçenekleri sunan bir ürün yelpazesi ile karşımıza geliyor. ama biraz daha orta üst sınıfa hitap ediyor. aslında çiftçi olarak bizlerin istekleri çok kısır. eğer bu kısırlığı ortadan kaldıracak olalım tüm firmalar bir birine yakın üretim yapmak zorunda kalırlar. ama bu hiç bir zaman olmaz. amacım firma kötülemek değil, ama kral çıplak demek lazım bazen de. tumosan teknoloji takipçisi bir firmadır. new holland türkiye için aynen teknoloji takipçisi bir firmadır. ithal ürünlerinde ise teknoloji üreten keşif eden bir bir firmadır. aynı şekilde fendt, deutz vs. bunlar teknoloji üretirler. elbette adını bilmediğim diğer firmalar da vardır ama genel marka isinleri bunlardır. massey de teknoloji üretir aslında ama türkiye ortakları tarafından çok fazla sekteye uğratılmıştır. bir de traktör alcaksan işine göre almalısın. en büyük seçinin bu olmalı. gerekiyorsa iki tane olmalı. bizim burada kapısında 4wd olanın yanında bir de eskilerden 2wd si olur.

Ynt: new holland tl 90a mı tmosan 90.80mi ?

yukeritarim link=topic=36541.msg308937#msg308937 date=1290362509' Alıntı:
tabiki farklı yerli ile yabancı kıyslanması yanlıs
ama sunu ıddıa edebilirizki yerlide tümosanla kıyaslancak motor yok hatta suda güzel tümosan yabancı bir tarktorle kıyaslanabilcek bir traktor uretmis diger yerlıler bunuda beceremiyor haksızmıyım

arkadaşım senin dediğin kıyaslamayı yapan arkadaşın saçmalaması tamamen bu iki traktör hayatta kıyaslanamaz bence senin tl90 dediğin motor new holland ın çıkarttığı en iyi ital makinalardan bitanesi td 90 bile desen düşünürüm bir kere neden tümosan zaten new hollanda baka baka yapılmış bir traktör millet de kalkmış kıyaslama yapıyor bu işler boş bana kalırsa