new holland tl 90a mı tmosan 90.80mi ?

Ynt: new holland tl 90a mı tmosan 90.80mi ?

cazgin0020 link=topic=36541.msg308859#msg308859 date=1290350994' Alıntı:
başındamıdın motor battıgında da bunları diyon motor batsa en başta arkasındaki ramorkların 2 sini çıkarırlar ama çıkarmadan 2 motorlarla asılmaları saçma yapmıcakları bişey başında gibi konuşuyon sen tarlada 3 ramork la batsan onune bi motor mu takarsın yoksa ramorkların 2 sini çıkartıp tek tek yola goturup ordamı birleştirirsin işte tumocu değilmisiniz fanatiklik yapıyonuz 3 ramork u biz erkunt nimetede taktık yeni kasa nisan ayında alındı motor 500 saate geldi her tarafı yag oldu çamurun içinde debelendi ona neden bişey olmadı saglam mal cunku fanatiklige gerek yok ucuz malın suyu kara derler atalarımız dogru soz ucuza alıyolar sonra motor ramorkta zorlayınca ortadan bolunuyo sonra gorup gormeden şoyle oldu boyle oldu saçma saçma şeyler

kardeşşşş... beni tanımıyorsun galiba. ben bu siteye ilk kurulduğu zaman geldim. beni tanıyan tanır. sor bakalım ben hayatımda tümosanın fanatikliğini yapmışmıyım. bizde STEYR vardı. her şartta senin erkunt 70 ini bozardım.:D bir tek STEYR fanatikliği yapmışımdır. onunda iyi ve kötü yanlrını söylemişimdir. senin başına gelmedi galiba hiç batma işi. biz çeltik le uğraşırız. bele kadar bazen çamura girersin motorla. onun için bazı tecrübeler edindim. öyle konuşuyorum. ve DOLCEVİTA nickli Seyit abimde dostum olur. olayı oda anlattı bana. Sana şunu diyeyiim FANATİKLİK iyi bir şey değildir.

arkadaşlar şu sağlamlık olayını biraz abartıyonuz filan markasağlamda diğerleri tenekedenmi yapıldı biz orman işiyle uğraşıyoruz traktörlerin başına olmadık şeyler gelir duvar gibi yerlere inip çıkıyoruz komşu köyde same argon 70 bi rampadan inerken kayıp arkayı dağıttı traktörlerin önüne vinç takanlar var burda makara diyolar rampa çıkarken falan büyük kolaylık sağlıyo newholland td 85 i makarayla ikiyebölmüşler ama yanlış anlaşılmasın bunlar insanın bile zor yürüdüğü dik arazide oluyo yine same argon 70 kafa kaldırıp darma duman oldu yani düz tarlada traktöre bişey olmaz az çok bende tarım yapıyorum olsa olsa pulluk kırılıyo bizim arazi taşlık yani dicem her traktör sağlamdır bu dediklerimi orman işiyle uğraşanlar anlar ormanın yanında tarla işi salata arkadaşlar

doganbey1 link=topic=36541.msg308987#msg308987 date=1290370805' Alıntı:
kardeşşşş... beni tanımıyorsun galiba. ben bu siteye ilk kurulduğu zaman geldim. beni tanıyan tanır. sor bakalım ben hayatımda tümosanın fanatikliğini yapmışmıyım. bizde STEYR vardı. her şartta senin erkunt 70 ini bozardım.:D bir tek STEYR fanatikliği yapmışımdır. onunda iyi ve kötü yanlrını söylemişimdir. senin başına gelmedi galiba hiç batma işi. biz çeltik le uğraşırız. bele kadar bazen çamura girersin motorla. onun için bazı tecrübeler edindim. öyle konuşuyorum. ve DOLCEVİTA nickli Seyit abimde dostum olur. olayı oda anlattı bana. Sana şunu diyeyiim FANATİKLİK iyi bir şey değildir.
70 bg getir steyr in gorursun sen tarlaya sokarım traktoru 4 lu yu yere batırırım snn traktorude baglarım zincir le 1. viteste çift surerim aklın hayalin durur ok-*-s ha birde ne zamandır burda olman beni ilgilendirmez biz buraya her motorun bilgisini almaya geldik bişeyler paylaşmaya onemli olan traktor uzerinde deneyimli olmaktır

her traktor bolunur belinden darbe yedikten sonra ama erkunt la veya valtra ile takıyolar birisini suruyolar egleniyolar birisini boluyolar egleniyolar bizim elimize fırsat geçmişken biz neden eglenmeyelim hem kullanıcında bolunmuş bi çekişmede veya başka birisi kotulemek için yapmamış

konfor teknoloji olarak new holland ama güç olarak tla 85 tümosan 90 hp güçte,güç olarak tümosan üstündür.
ama hangisini tercih ediyosun dersen tla yı seçerim nede olsa ithal.ama tla serisi bizim yerli çiftçimizin alım gücünü zorluyor.
tümosan ise biraz daha ucuz ama tümosan da türk kanı var tümosanı istediğin yere sür ama new holland biraz daha lüks traktör

ben bugüne kadar ne nh nede tümo kullandım her traktörün kendine göre bir özelliği vardır
tabiki buna görede fiyatı. şu tümosanlar güzel traktör hoşumada gidiyor son iki ayda buralarda
100 e yakın tümo satıldı bizim köyden kimse almadı. 2 saat önce lüleburgaz da bir kahvedeydim
bir iki çiftçi arkadaş ile oturduk bu arkadaşın köyüne bir seferde 8 tümo alındı bir tanede bu arkadaş
almış iki ayda arızadan gına geldi diyor çok basit arızalarla kaeşı karşıyayız diyor.diğer komşu
köylü arkadaş bizim köye 4 adet alındı dedi biri 6 saatte tarlaya girmeden motor sarmış, biri geçenlerde tarladan gelirken kahveye uğramış oradakiler motor yağ çubuğunu çekmiş çubuğa bir gram yağ değmemiş şanzıman yağına
bakmışlar oradada kise yok nasıl oluyor 15 saatte traktör bu, bir başkasıda daha tarlaya gitmeden
debriyaj sıyırmış. kullanan arkasaşlar servisin arızalı önü yeni traktör dolu diyor.çok düşündürücü bir olay.

bartu link=topic=36541.msg309061#msg309061 date=1290434708' Alıntı:
ben bugüne kadar ne nh nede tümo kullandım her traktörün kendine göre bir özelliği vardır
tabiki buna görede fiyatı. şu tümosanlar güzel traktör hoşumada gidiyor son iki ayda buralarda
100 e yakın tümo satıldı bizim köyden kimse almadı. 2 saat önce lüleburgaz da bir kahvedeydim
bir iki çiftçi arkadaş ile oturduk bu arkadaşın köyüne bir seferde 8 tümo alındı bir tanede bu arkadaş
almış iki ayda arızadan gına geldi diyor çok basit arızalarla kaeşı karşıyayız diyor.diğer komşu
köylü arkadaş bizim köye 4 adet alındı dedi biri 6 saatte tarlaya girmeden motor sarmış, biri geçenlerde tarladan gelirken kahveye uğramış oradakiler motor yağ çubuğunu çekmiş çubuğa bir gram yağ değmemiş şanzıman yağına
bakmışlar oradada kise yok nasıl oluyor 15 saatte traktör bu, bir başkasıda daha tarlaya gitmeden
debriyaj sıyırmış. kullanan arkasaşlar servisin arızalı önü yeni traktör dolu diyor.çok düşündürücü bir olay.
ucuz mal kardeş olabilir ben nh ı o kadar sevmem ama bu ikisinden seçecek olsam şuphesiz nh olur ama pahalı çiftçimiz alamıyo tumosan gibi ucuz olsa fiyatı herkez nh kullanır bana gore

debriyaj sıyırmış. kullanan arkasaşlar servisin arızalı önü yeni traktör dolu diyor.çok düşündürücü bir olay
bizim buradada çok alan oldu 40 tane civarı 2 yıl içinde burdakiler den hiç arıza veya yolda kalanı duymadım ordakiler nasıl arızalanıyor hayret

bartu link=topic=36541.msg309061#msg309061 date=1290434708' Alıntı:
bizim köyde 14-15 tane tümosan var hiç arıza yapanıda görmedim şimdiye kadar nasıl bu kadar arıza çıkarıyo bunlar anlamadım :S

new holland ta var tümosan da var kim demiş tümo sağlam değil diye new holland tarladan çok sanayide yakıt tümoya göre çok fazla tümosanın tek eksiği biraz konfor okadar. güç olarakta tümosan üstün bu tartışılmaz bile bırakın 90lık new holland ı 95i olsa tümoyla arkamda sürüklerim onu. new holland bıktırdı beni kimseye tavsiye etmem sadece bu iki seçenek varsa tümosandan şaşmayın derim