massey ferguson 285 s hakkında düşündükleriniz____???

Yorum yazmak saygımı ister Yoksa başka bişeymi?

• Kullanılan toplam oy
    13
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: massey ferguson 285 s hakkında düşündükleriniz____???

285s bi akrabamızın vardı bir gun kullandım direnajda yardım için aldık onu taş cekiyorduk motor cok guclu onu belli ediyor fakat inişlerde salıyordu kendini aşırı hızlanıyordu yani dik inişlerde korkutuyordu 640 vardı ozaman bizim ondan cok daha guvenli iniyorduk.. çekişinde problem yoktu viteslerinide cok begenmedim..yolda belkide ben lalışkın degildim uygun vites bulmakta zorlanıyordum ya cok seri oluyordu yada yavas pratik degildi yani kötu ve rampalı yolda.. 640 ın önunden kurtulamıyordum duzde daha suratlıydı asfalta cıktıgımızda baya iyi gidiyordu rampa yukarı yuklu ve boş tabi motor gucu cok daha yuksek bunu hissediyorsun ama sonucta aynı işi yapıyorlardı.. çiftee cok patinaj ediyor yan yana tarla surerken izledim sol teker tutulmuş tarlada hiç yeri tutmuyordu biz 640la daha rahat suruyorduk..bence 76 bg gucune göre cok kötu performansı var.. 70bglık traktör gibi.. 70-66 ondan cok daha iyi dir diye düşünüyorum heryönden..ha ben hiç bi markanın taraftarıda degilim gözlemlerim bunlar.. tek artısı motorunun guçlu olması...

285 lik ler güzel motordur,ama yakitta biraz fazladir.bende aldim 3 ay sonra sattim.398 lik almistim tek ceker,yaninda da tek ceker 4255 vardi.2 side tam ciftci motoru.az yakar cok yapardi.ama satmaz olaydim ikisinide sattim.3.085 aldim bin pismanim.acayip yakiyo.temiz bi 398 bulsam alacam.bide cift ceker 4255.bunlardansasilmaz abi.ve 398 1 numarali traktör dür.11 li gaz ayagi,12numara 4 lü pullukla ve diger makinalarla her türlü isi yapar.

bende kullandım 285 1999 model hek yaparken boguluyor motor nası rahatlıyor bılıyormusun az bı hıdrolege kaldırınca bogulmadan kurtuluyor mf ne yarar kardesim bıtanede newhollah 8066 cıf ceker tubolu cok guzel motordu hic bogulmuyordu hemde az yakıyordu kardesim en iyi motor alman malı fent 311 al cok az yakıyor edc var ıntorkom var torbo var ama pahalı motor fent mf de ne var kardesım mfinin 6480 larda bile edc yok sadece turbo bıde ıntorkom var baska bi bok yok mf mazot dusmanı bıde jondere ıyı motor

96 modeli vardı bizde hakikaten çok yakıyordu hidroliki berbat ayrıyeten saman yaparken aşırı ısınıyordu 1 sene zor gezdirdik

285 güzel motordur. vesselam yakan motorada güç vardır. güç olan yerde iş olur.
saygılar.

1998 model yeni sistem 285s war sıfır aldık zamanında hala duruo yakıt konusunda şimdiki traktorlerden fazla ama zamanın en iisiydi takviye seri 3 vites ile çekemiyeceği hiç bi ekipman yoq hemen hemen bence çok güzel

traktor deyince 285s ler gonlumuzdeki yeri ayridir. cift cekerlerden once traktor denince ilk akla gelendir bir nevi adini altin harfle yazdiristir ciftci kardeslerimiz arasinda artik sonbaharini yasayan bir yaprak misalidir ama baharda yazda hic yari yolda koymamistir sirtina vurdugun her yuku banamisin dememis evellah cekmistir iniste zorlanmistir ben yuk motoruyum inis cocuk oyuncagi der gibi sitem eder gibi velhasil eski tufektir.

havasi fiykasi ise her daim yerinde olmustur cesme basinda kizlarin yanindan gecerken civan mert gecisiyle tozu topragi birbirine katmistir bu seri kivrak atakligi hic bir traktor verememis rakipi 80 -66 koyu bilal kalmistir yaninda.
guclu seri atak motor
cok yaktigi soylenir buna karsiyim yolda cok yakar yolda yakar asfaltta fiyakasi geregdir ama tarlada yakmaz dedikya evellah hakkini verir isin
onun icin mf285s gonlumuzdeki yeri ayrdir onun civan mertligi degilmiki beni new holland fiat dusmani yapti adini bile degistirseler fiat fiattir eskisi turk motoru elinde bir kazan su ocak geziyor sondurecek
ama masseyim oylemi o bir ihitiyar delinkanli eski tufek yan bakani affetmez

daha nasil diyimki 285s vaR GERISINI SEN DUSUN GAYRISINI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...