TRAKKULUP UZEL'İ Almak İsterse...

Ynt: TRAKKULUP UZEL'İ Almak İsterse...

malkaralı_yusuf link=topic=48427.msg470041#msg470041 date=1321435951' Alıntı:
Dün yoklamasını yaptık Ancak bugün bir de konu açayım dedim. Uzel ' in durumunu biliyorsunuz, tekrar etmeye gerek yok sanırım. Ucuz pahalı göz göre göre gidecek koca şirket. Arsası zaten çok değerli. Eksper değilim ancak fikir olarak bir TRAKTÖR KULÜBÜ (O biz oluyoruz) UZEL ' i almak istese ve alsa sonra da profesyonel yöneticilere teslim etse kötü mü olur? Sahibi traktör sevdalıları olunca Traktör Pazarında daha avantajlı olmaz mı?
abi ben öylesine takılıyoz sandım ama .gerçekse hesabı yapalımortak olucaklar kimler. söylesinler.

bu konu zaten ciddi olarak dile getirildi.çok ortaklı tek yönetimli.konu aslında önemli.
şura da bir site kurulmuş herkes buraya bir şekilde üye oldu.her birimiz bir yerdeniz.bu siteyi ekonomik bir ortaklıga taşıya biliriz.bir elin nesi var iki elin sesi var boşa denmemiş bu ata sözü.buradan traktör yorumlarına yordugumuz kafayı,harcadıgımız enerjiyi ekonomiye üretmeye iş kurmaya harcasaydık.belki dünyada ilk olurduk.giness rekorler kitabına girib trakkulup rekoru yerine istihdam sayaratan bir bir trakkulup olarak rekorlar kitabina girerdik.çok da gururlu olurdu.sanırım.herkesin bu konuyu düşünmsinde yarar var.ben şahsen butür fikirlere öncülük etmeyi içinde bulunmayı canı gönülden istiyorum.bu site dışında ülkemizin bir çok yerlerinde bölgemde çiftçileri örgütlayebilirim.pazarımızı kendimiz oluşturabiliriz.biz üretiyoruz biz satıyoruz.burada çok güzel bir ekonomik kaynak çıkar.degişim ekonomisi başlatabiliriz en azından.bir birlik kurabiliriz.ART NİYETİN KANDIRMANIN ÇALMANIN ÇIRPMANIN OLMADIGI GÜVENİN OLDUGU BİR ORTAKLIK.OLURSA ben varım.

böyle düşünmekle ne köy ne kasaba olunmayacagı zaten belli.,
şimdi birçok yerde OKU
ANLA
UYGULA
diye anlamlı işaretler var.burada nekadar geçerli olur.......

akcaorenli, EFSANE ÜCRETLİ, fatih381985, poyrazatif, mete26, nurulllah, juvenile ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
konu baya ilgi göruyor ama cok zor o kadar para ınsanları bır arada toplamak ımkansız gıbı bısy hayal olarak cok güzel... anca dua edelımde bi türk sirket sabancı koc gibi bi holdıng alsada kaldıgı yerden devam ettırse...

Olabilir ama; kombassan, yimpaş, endüstri, jetpa, kader holding gibi kuruluşlar vardı.Bugün bunların hiçbiri kalmadı, rekabete girince büyük şirketler batırmak için elinden geleni yaptı. Biz de bunlar gibi bir şirket kurup yaparız ama çok iş yapmaz birkaç gün sonra bu işin öncüleri hapsi boylar.

Büyük işadamlarından biri hissenin çoğunluğunu alıp şirket üzerinde hak sahibi olsa bizde kalanına ortak olsak olur. Bu olayı halk duysa, sadece trakkulüple sınırlı kalmazsa çok para toplanabilir şirketin yarısının sahibi biz olabiliriz.

boş hayal... hadi 200 kişi aktif olsa o fabrika kaç milyar sorabilirmiyim ? hadi 2000 kişi para verse o fabrikada herkes pay sahibi olur 2000e böleriz fabrikayı.