TRAKKULUP UZEL'İ Almak İsterse...

Ynt: TRAKKULUP UZEL'İ Almak İsterse...

malkaralı_yusuf link=topic=48427.msg471164#msg471164 date=1321567216' Alıntı:
Dergi için hızlanalım o zaman, çalışalım fikirler ortaya çıkaralım. TRAKKULUP Dergisi ve TRAKKULUP Çiftliği (veya çiftlikleri) önceliğimiz olsun.
dergi paralarını da kullanırız.

Eren ASLAN link=topic=48427.msg471519#msg471519 date=1321629763' Alıntı:
hiç kimse burada hiç bişeyi ciddiye almıyo dergi mi fabrikamı karar verilsin
Sabırlı olmak lazım. Göç hazırlığı yapan kuşlar bile önce toplanma yerinde beklerler sonra yola koyulurlar, bizim toplanma yerimiz de TRAKKULUP.NET. Fikirler ciddi ya da gayriciddi tartışılacakki yolumuza karar verebilelim. Umutluyum bu hususta. Umutsuz olduğum bazı konuları yine yazacağım ve paylaşacağım. Sizlerin görüşüne başvuracağım. Sabırlı olmalıyız, ' hızlı karar doğru karar ' olmayabilir.
köylü link=topic=48427.msg471523#msg471523 date=1321630271' Alıntı:
yazmak daha kolay
Sabır dostum.

akcaorenli link=topic=48427.msg470213#msg470213 date=1321456992' Alıntı:
akcaorenli, EFSANE ÜCRETLİ, fatih381985, poyrazatif, mete26, nurulllah, juvenile ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
konu baya ilgi göruyor ama cok zor o kadar para ınsanları bır arada toplamak ımkansız gıbı bısy hayal olarak cok güzel... anca dua edelımde bi türk sirket sabancı koc gibi bi holdıng alsada kaldıgı yerden devam ettırse...
:( umut71 ve 0 ziyaretci konu incelemekte ama benim fikrim trakkulup olarak uzeli almak süper muhteşemm olur (şu yalan dünyada bir evim bir arabam olsun dedim ama yaş 35 bi b.k yok hiç olmazsa bir hiisem olur uzel de

köylü link=topic=48427.msg470676#msg470676 date=1321516138' Alıntı:
görüşlerin çok güzel.bu konuda haklısın.ben ve benim gibi bir çok kişide bunu biliyor.kolay olmayacagınıda biliyoruz.ama bunun bir fikir bazında birlik olunur mu.?böyle bir fikre trakkulup üyeleri nasıl bakıyor nasıl karşılıyor.? gibi sorularada bir nebze cevab bulmak amacındayız.
BİZLER ER YADA GEÇ OLUR VEYA OLMAZ.AMA BU KULUBU BU ORTAKLIGI ÜYELİGİ FİKİR YORUM YAZMAKTAN ÇIKARILIM BİR EKONOMİK ORTAKLIGA DÖNÜŞTÜRELİM YAPABİLİRMİYİZ AMA YAPARIZ.YETERKİ FİKİRLERDE ART NİYET KANDIRMACA KÖTÜLÜK OLMASIN.TARTIŞALIM BU KONUYU KÜÇÜKTEN BÜYÜGE DOGRU BU İŞE BİR TEMEL ATALIM.BİR ZİNCİR OLUŞTURALIM.
uzel de bu işe bu şekilde vesile olsun.zamanın nekadar kıymetli oldugunu ömürün ne kadar kısa oldugunu hayellerimizin nekadar çok oldugunu hepimiz biliyoruz.
işte bir fırsat.
altınıda sizler doldurun.
PSV eindoven (hollanda ligi futbol takımı) açılımı phılıps sporseverler birliği ve phılıps fabrikası işçileri tarafın dan kurulmuştur..[ftp=ftp://tr.wikipedia.org/wiki/PSV_Eindhoven]http://tr.wikipedia.org/wiki/PSV_Eindhoven[/ftp]

umut71 link=topic=48427.msg471623#msg471623 date=1321638319' Alıntı:
PSV eindoven (hollanda ligi futbol takımı) açılımı phılıps sporseverler birliği ve phılıps fabrikası işçileri tarafın dan kurulmuştur..[ftp=ftp://tr.wikipedia.org/wiki/PSV_Eindhoven]http://tr.wikipedia.org/wiki/PSV_Eindhoven[/ftp] uzeli alamasak bile türkiyenin herhangi bir yerinde fabrika kurulabilir .... yeterki 768 isimli arkadasın yazdığı şekilde şirketleşelim... 3, sayfadaki mesajını aynen yazıyorum
Bu konu için demiyorum ama buna benzer olup da Trakkulüb ün altından kalkabileceği gibi bir fırsatı veya fırsatları değerlendirebileceği bir sermayemizin herzaman için bir kenarda hazır vaziyette bulunuyor olması, belki de daha akla yatkın olabilir. Düşünseniz ya Trakkulüp adına büyük bir sermeyamizin olduğunu. Bakın o zaman neler yapılabilir, Mesela, pekçok marka traktör yedek parçasını içinde bulunduran, büyük bir parça dükkanı açılması ve Kargolar aracılığıyla buradan Türkiyenin her yerine parça temini okadar da hayal olarak görülemez. Hatta işler ilerlediğinde dükkan sayısıda çoğaltılabilir. Aslında imkansız diye birşey yok,önemli olan ilk adım... Uzel için harekete geçmeye kalkışmamız,emekleme dönemindeki bir çocuğun yürümeyi öğrenemeden, koşmaya kalkması gibi olur... Kulup olarak ekonomik bir gücümüzün olması üyelerimiz tarafından isteniyorsa, konu oylamaya sunularak eğer kabul edilirse presedürün nasıl olacağı konusunda konuşulup karar verilmesi gerek.

KONULAR çok öneliydi.ilk iş temelleri hadi ben iş kurdum la olmuyor.
ilk olarak hayale yatkın olacaksın.

şakayla işi kuracaksın dostların arasında nabız tutacaksın.

ilk adımı atmadan ya batarsam kaybedersem ufkunda olmayacak.
az da olsa kazanmayı şükrü bileceksin.
ZENGİNLİK ÇIG GİBİDİR. ama çıg tane tane karların birleşmesinden oluştugunu unutmatyın.
burada TRAKKULUPDE alt yapı oluştu.az kişi olsada.fikir ve çaba da olursa neden ekonomik birlik olmasın.
bunu yaparız.
YETERKİ İNANÇ OLSUN ,HIRS OLSUN SEVİNÇ OLSUN
YETERKİ KANDIRMACA ART NİYET YALAN DOLANDIRICILIK OLMASIN.
amacımız bir hayal onu hayata geçirmek ....ben şuan bu işe tesadüfen başladım.kendim olarak.sizlerler le trakkuluple neden olmasın.
eksiyi artıyı bilen insanlar degilmiyiz.yoksa neden varız kiiiiiii.......

her üye sabit 1000 tl ile katılsa değil uzeli newhollantı bile satın alır ama bu işler okadar basit değil önce traktör kulübü çiftçi yardımlaşma vakfı konumuna getirmek gerekir vakıfların ticari faliyet yapmaları serbesttir ve bir çok vergiden muaftır çok profesyonel bilgi gerektirir.her aşamasında varım.özellikle parasal konularda ben emekli bankacıyım.

trakklup adına yararlı birşeyler yapılacaksa yazışmadan ziyade bu işe gönül veren arkadaşlar
bir araya gelip tartışmamız lazım. bu sitede 1000 tl verecek kaş kişi çıkar. etimiz ne, budumuz ne.
neye gücümüz yeter. gücümüzü bir öğrenelim. yapılacak yatırım konusu ona göre şekillenir.
belki daha değişik fikirleri olan arkadaşlar vardır. o zaman böyle bir konu açalım. insanların
ön fikirlerini alalım. yönetici arkadaşların fikirlerini öğrenelim.

mete26 link=topic=48427.msg473028#msg473028 date=1321871666' Alıntı:
trakklup adına yararlı birşeyler yapılacaksa yazışmadan ziyade bu işe gönül veren arkadaşlar
bir araya gelip tartışmamız lazım. bu sitede 1000 tl verecek kaş kişi çıkar. etimiz ne, budumuz ne.
neye gücümüz yeter. gücümüzü bir öğrenelim. yapılacak yatırım konusu ona göre şekillenir.
belki daha değişik fikirleri olan arkadaşlar vardır. o zaman böyle bir konu açalım. insanların
ön fikirlerini alalım. yönetici arkadaşların fikirlerini öğrenelim.
Bir tartışma ortamı oluşturmak istedim. Öyle detaylı düşünülüp fizibilite çalışması yapılan bir durum yok ortada. Uzel olmaz diyelim ama çiftlik fikri mesela sizden çıkmıştı devam ettirmek istedim ama pek destekleyen çıkmadı. Belki bu konular önceden tartışıldı o yüzden rağbet görmüyor olabilir dedim. Ben 27 kasımda 1 yıllık üye olacağım kısmetse. Selam sabahın haricinde boş yere yazmamaya çalışıyorum. Hiçbir gruba veya amaca hizmet etmek gibi bir gizli düşüncem de yok. 768 nickli Levent Abinin yedek parça zinciri kuralım fikri vardı o da yeterince destek göremedi. İlgilenen arkadaşlara teşekkürler yine de.
ertuğrul link=topic=48427.msg473019#msg473019 date=1321871050' Alıntı:
her üye sabit 1000 tl ile katılsa değil uzeli newhollantı bile satın alır ama bu işler okadar basit değil önce traktör kulübü çiftçi yardımlaşma vakfı konumuna getirmek gerekir vakıfların ticari faliyet yapmaları serbesttir ve bir çok vergiden muaftır çok profesyonel bilgi gerektirir.her aşamasında varım.özellikle parasal konularda ben emekli bankacıyım.
Teşekkürler olması gereken diye düşünüyorum vakıf fikri için.

Arkadaslar bildigim kadariyla zaten cok zengin eski koklu uzel bayileri aileye cokta hafife alinmayacak teklif ve fikir sundular uretimden satisa fakat Rahmetli babalarinin vefaatindan sonra bu aile kendi icinde birligi bir turlu saglayamiyor Onder Serdar vs hepsi baska hesaplar pesinde kendileri anlasabilseler uzel zaten kurtulurdu.Trakkulup olarak bizde herkez traktorunu satsin ortak olalim desek borctan sonra kasada cuvalla para olur tedarikcilerden daha ucuza parca alinip maliyette duser fakat bize traktorlerimizi geri alabilecegimizin garantisini kim verecek iste tam bu noktada bankalardan alinan kredi mektubu misali bankalar yada devlet devrede olmali yoksa hepimiz ciftlerimizi karasabanla surmeye baslariz.