TRAKKULUP UZEL'İ Almak İsterse...

Ynt: TRAKKULUP UZEL'İ Almak İsterse...

bartu link=topic=48427.msg470572#msg470572 date=1321479719' Alıntı:
bende canı gönülden isterimki UZEL gibi bir şirketin yeniden ayaklanmasını, hatta bu uğurda
göz bebeğim 398 i satıp sermaye bile edebilirim lakin hep söylerim yine söyleyeyim:
1.geç kaldık, ilk ihalenin satışı olmaması gerek trakkulup olarak bu işe soyunmak için.
2.benim görüşüme göre bu UZEL 2 ana madde üzerinde değerlendiriliyor
a.UZEL fabrikasının arasisinin konumu, İstanbul un göbeğinde olduğundan inşaat devlerinin gözbebeği
(en başta TOKİ nin)
b.isim ve telif haları ve fabrika içerisindeki makinelerin değerleri,bu fabrikayı ve isim haklarını alan
şirket kesinlikle burada üretim yapmaz araziyi en iyi şekilde değerlendirip makineleri başka bir ile taşır.
benim görüşüm TOKİ yada Ağaoğlu gibi bir inşaat devi bu araziyi alıp daha sonra isim haklarını ve
makineleri ayrı ayrı satabilir düşüncesindeyim.
TRAKKULUP gibi bir girişim ortağına bu ganimeti yedirmezler, yenecek olsaydı BAŞAK ve TÜMOSAN yenirdi.
Tesbitlerinde haklı olduğunu ve sana katıldığımı belirtiyorum. Hayırlısı bakalım takip edeceğiz.

malkaralı_yusuf link=topic=48427.msg470641#msg470641 date=1321483151' Alıntı:
Tesbitlerinde haklı olduğunu ve sana katıldığımı belirtiyorum. Hayırlısı bakalım takip edeceğiz.
topram 10 yıldır hep böyle oldu. inşallah UZEL de bu düşüncelerim değişir.
bende sabırsızlıkla satış günün bekliyorum..

bartu link=topic=48427.msg470572#msg470572 date=1321479719' Alıntı:
bende canı gönülden isterimki UZEL gibi bir şirketin yeniden ayaklanmasını, hatta bu uğurda
göz bebeğim 398 i satıp sermaye bile edebilirim lakin hep söylerim yine söyleyeyim:
1.geç kaldık, ilk ihalenin satışı olmaması gerek trakkulup olarak bu işe soyunmak için.
2.benim görüşüme göre bu UZEL 2 ana madde üzerinde değerlendiriliyor
a.UZEL fabrikasının arasisinin konumu, İstanbul un göbeğinde olduğundan inşaat devlerinin gözbebeği
(en başta TOKİ nin)
b.isim ve telif haları ve fabrika içerisindeki makinelerin değerleri,bu fabrikayı ve isim haklarını alan
şirket kesinlikle burada üretim yapmaz araziyi en iyi şekilde değerlendirip makineleri başka bir ile taşır.
benim görüşüm TOKİ yada Ağaoğlu gibi bir inşaat devi bu araziyi alıp daha sonra isim haklarını ve
makineleri ayrı ayrı satabilir düşüncesindeyim.
TRAKKULUP gibi bir girişim ortağına bu ganimeti yedirmezler, yenecek olsaydı BAŞAK ve TÜMOSAN yenirdi.
görüşlerin çok güzel.bu konuda haklısın.ben ve benim gibi bir çok kişide bunu biliyor.kolay olmayacagınıda biliyoruz.ama bunun bir fikir bazında birlik olunur mu.?böyle bir fikre trakkulup üyeleri nasıl bakıyor nasıl karşılıyor.? gibi sorularada bir nebze cevab bulmak amacındayız.
BİZLER ER YADA GEÇ OLUR VEYA OLMAZ.AMA BU KULUBU BU ORTAKLIGI ÜYELİGİ FİKİR YORUM YAZMAKTAN ÇIKARILIM BİR EKONOMİK ORTAKLIGA DÖNÜŞTÜRELİM YAPABİLİRMİYİZ AMA YAPARIZ.YETERKİ FİKİRLERDE ART NİYET KANDIRMACA KÖTÜLÜK OLMASIN.TARTIŞALIM BU KONUYU KÜÇÜKTEN BÜYÜGE DOGRU BU İŞE BİR TEMEL ATALIM.BİR ZİNCİR OLUŞTURALIM.
uzel de bu işe bu şekilde vesile olsun.zamanın nekadar kıymetli oldugunu ömürün ne kadar kısa oldugunu hayellerimizin nekadar çok oldugunu hepimiz biliyoruz.
işte bir fırsat.
altınıda sizler doldurun.

ağalar emeklemeden yürümeye çalışıyoruz. önce şirketleşelim. boyumuzu aşmayan
ayağı yere basan projeler üzerinde yoğunlaşalım. bir trakklup çiftliği kuralım. uzel trakklup e 10 numara büyük gelir.

yormayın kendinizi balans ayarı için tümosan,başak .hattat,erkunt,bozok ve başkent var neden onlara şans tanımıyorsunuz uzel bitti artık ülke (tarımı falan bırakın bi kenara) ekomomisi için bile bir kayıp ama trakklüp olarak bizim yapabileceğimiz bişey yok. İyi niyetinizin farkındayım ama olacak iş değil, birliktelik konusundada ümitli değilim mazot ve gübre zamlarında bile gereken tepkiyi gösterecek kitleyi oluşturamadık.

Bu konu için demiyorum ama buna benzer olup da Trakkulüb ün altından kalkabileceği gibi bir fırsatı veya fırsatları değerlendirebileceği bir sermayemizin herzaman için bir kenarda hazır vaziyette bulunuyor olması, belki de daha akla yatkın olabilir. Düşünseniz ya Trakkulüp adına büyük bir sermeyamizin olduğunu. Bakın o zaman neler yapılabilir, Mesela, pekçok marka traktör yedek parçasını içinde bulunduran, büyük bir parça dükkanı açılması ve Kargolar aracılığıyla buradan Türkiyenin her yerine parça temini okadar da hayal olarak görülemez. Hatta işler ilerlediğinde dükkan sayısıda çoğaltılabilir. Aslında imkansız diye birşey yok,önemli olan ilk adım... Uzel için harekete geçmeye kalkışmamız,emekleme dönemindeki bir çocuğun yürümeyi öğrenemeden, koşmaya kalkması gibi olur... Kulup olarak ekonomik bir gücümüzün olması üyelerimiz tarafından isteniyorsa, konu oylamaya sunularak eğer kabul edilirse presedürün nasıl olacağı konusunda konuşulup karar verilmesi gerek. :)

Yazmayım yazmayım dedim ama dayanamadım,sevgili kardeşlerim..
1-Bir anonim şirket batarsa aktifi ve pasifi ile batar. Aktif, şirketin arsası,binaları, makinaları, stoktaki malları,alacakları, kasasındaki para,iştirak ettiği şirketlerdeki pay değeri vb varlıklarıdır. Binası ve arsası olmayan,kirada oturan , makinaları-mesela- kiralık olan şirket kağıt üzerinde batar.Böylece alacaklılar alınabilecek ne değer varsa onu alırlar.Şirketin ortaklarının kaybı ellerindeki hissenin değeri kadardır. Şirketin ortakları aynı zamanda üretim yapılan ' yer ' in sahibi iseler ama bu yer şirketin aktifinde yoksa, şirketin batması arsanın sahiplerini hiç ilgilendirmez.Elbette , şirketin borç veya kredilerine ŞAHSİ olarak kefil olmadılarsa. Bahsedilen şirket böyle midir değil midir hiçbir bilgim yok.
2-Araziden bilgi vereyim. Üç tarafı yol.Bir tarafı E5 karayolu ve ortasından metrobüs geçiyor.Önünden Kışla caddesi geçiyor, anayol ve tramvay durağı var.Batısı E5-TEM bağlantı yolu başlangıcı ve havaalanı metrosu geçiyor.Eskiden metroya binenler üretilmiş,sevk bekleyen yüzlerce MF yi seyrederek geçiyorlardı.Üç tarafı yol.Metro,tramvay ve metrobuslada çevrili ve 100 dönüm. Buraya mütevazı (300 bin dolarlık) 5000 daire ve bir alışveriş merkezi yapamaz mısınız? veya çok daha fazlasını, çok daha fazlasını. Bi hesaplayın. Birde 3-5-10-50 milyon dolarlık şirket borçlarına bakın.Bol bol gülün sonra.Rahmetli Ahmet Uzel fabrika arazisi diye İstanbul ' un göbeğinde bir HAZİNE almış...(Nurda yatsın.Türk tarımına yaptığı katkıyı kimse inkar edemez)

Rahmetli Ahmet Uzel çok güzel yapmış uzel fabrikasını kurarak türkiyede traktörlerin %60 gibi bir oranı MF desek bunların altında UZEL imzası var...Gerek 265 285 398 255 240 vs. vs. bu traktörlerin hepsinde UZEL yazmıyormu yazıyor o halde türk çiftçisine Ahmet UZEL ' in nasıl bir katkı yaptıgıda ortaya çıkıyor..

Ülkelerine fabrika kurarak, binlerce kişiye doğrudan veya dolaylı olarak geçim sağlayarak, insanları eğiterek,hayır kurumları yaparak , bilime katkıda bulunarak, bilim insanları yetiştirerek vb yararlı işler yaparak hizmet edenler unutulmazlar.Türkiyede uzun yıllardır her zaman her zaman 8-10 traktör markası piyasada vardı.Niye bazıları ön plandaydı?
Herkesin ' bir bildiği ' vardı.Moda diye aynı markayı almadılar.Ahmet Uzel de zorla satmadı. Son olarak, Ahmet Uzel bu kadar parayı nereye götürdü?
Varlıklar sonraki kuşaklarca iyi yönetilemezse o varlıkları ülkelerine bırakanların ne suçu var?

mete26 link=topic=48427.msg470686#msg470686 date=1321517574' Alıntı:
ağalar emeklemeden yürümeye çalışıyoruz. önce şirketleşelim. boyumuzu aşmayan
ayağı yere basan projeler üzerinde yoğunlaşalım. bir trakklup çiftliği kuralım. uzel trakklup e 10 numara büyük gelir.
Çiftlik fikri güzel bir fikir. Üyelerin birbirleriyle fikir alışverişinde bulunabilmeleri ve birebir görüşmelerle klavye başında yaşanan bazı tatsızlıkarın ortadan kaldırılabileceği bir ortam oluşturulabilir. Konaklama evleri yapılarak çoğu çiftçi arkadaşımızın programında olmayan ama çalışan organların bakımı (beyin dahil) ve dinlenmesi için gerekli olan ' tatil ' kavramı gerçekleştirilmiş olur. Tatil bir gereksinimdir Çalışılmayan günleri söylemeyin bana. Onlar tatil sayılmaz.

qarizmatiqa link=topic=48427.msg471157#msg471157 date=1321566884' Alıntı:
biz daha dergi çıkartamadık uzeli alacakmışız
Dergi için hızlanalım o zaman, çalışalım fikirler ortaya çıkaralım. TRAKKULUP Dergisi ve TRAKKULUP Çiftliği (veya çiftlikleri) önceliğimiz olsun.

bir fikre bile hemen - yönünden bakılan bir yerde hiç bir şey olmaz.olaya karışan yorum yapan veya duyarlı olan bir elin parmagını geçmiyor.dergide hayel çiftlik de ortaklık ta....ben karamsarım bu konuda.