pulluk kulaklarina toprak yapisiyo

Arkadaslar yeni pullugum olan ünlü nün kulaklari toprak yapisiyo kuhn yada benzeri avrupadaki pulluklara hic toprak yapismiyo bunun nedeni nedir benim pulluga toprak yapistigi icin boyalari bide duruyor toprak yapistigi icin iyi devirme yapmiyo ve motoru tutuyo

Ynt: pulluk kulaklarina toprak yapisiyo

ertac sahın link=topic=64547.msg729356#msg729356 date=1365366720' Alıntı:
sorun yok cevdet abı .. patronda bugun aynı sorundan dertlı ... onun boyalarıda sılınmıstı ama toprak yapısından heralde ..
youtube da videolari görüyorum adamlarin pulluk kulaklari ayna gibi hic toprak yok bende ünlü pulluk lar ısıl islem uygulaniyo yapismiyo diyorlar o yuzden kafama takildi ertac zimpara tasiyla boyalari kazicaktim iyi oldu soyledigin

cevo link=topic=64547.msg729360#msg729360 date=1365366972' Alıntı:
youtube da videolari görüyorum adamlarin pulluk kulaklari ayna gibi hic toprak yok bende ünlü pulluk lar ısıl islem uygulaniyo yapismiyo diyorlar o yuzden kafama takildi ertac zimpara tasiyla boyalari kazicaktim iyi oldu soyledigin
abı camurda suruyoruz hıc yapısmıyo devırıyor ama bu seferde kuruyunca cok keseklı oluyo .. kuru suruyoruz bu seferde motorun canını alıyo .. tam nadas zamanı cekel elımızde turan da olsa unlu de olsa alplerde olsa :D

Hermiyas link=topic=64547.msg729369#msg729369 date=1365367652' Alıntı:
Tanıdığınız pulluk üreticilerine

http://www.trakkulup.net/toprak-isleme-ekipmanlari/kverneland-iskandinav-celigi%29/

bu wideoyu izletin belki pulluk yapmasını öğrenirler, şu an yaptıkları pulluk ise bunlar başka bişi yapıyorlar....
i z zledim abi pulluk dedigin boyle olur
Cihan_özece link=topic=64547.msg729372#msg729372 date=1365367872' Alıntı:
biz yıllardan beri alpler kullanıyoruz topraklarımız ağır olduğu halde hiç çamur tuttuğunu görmedim.
bizim buralar kumsal toprak yapisiyo kaziyarak cikariyoruz

Cihan_özece link=topic=64547.msg729378#msg729378 date=1365368250' Alıntı:
ister kumsal ister kara toprak hiç fark etmiyor.tarlada canın sıkılırsa ayna niyetine traş olabilirsin yani :)

bizde yıllardır alpler den başka pulluk kullanmadık ama bizim pulluklar çamur tutuyor kepur toprak yapışıyor çıkarmak içinde dakikalarca ugraştıgımızda oluyor.. kumsal tarlalarda sadece tutmuyor.. hem profil şasi hemde normal şahsi ısıl işlem görmüş pulluklarımız..2010 bizim ve 2012 model kuzenimde var ikiside tutuyor.. tabi herzaman degil agır tarlalarda tutuyor..