Sizce yerli traktörmü ithal traktörmü

Benim görusumde kalite fiyat dengesini saglayabilen markalardan yana. Mesela bi same bi nevholland ikinci elde bile dunyanin parasi. Tamam belki ikinci eli satsrken fiyati cok düsmuyo buda kabul ama ciftci zaten bu isin ticari yönünü degil saglamlik yönünü düsünür . 2011 ls plus 80 kabin klima 45000 tl. Oyle kolay kolay arizada acmiyo. Ne diye gidip ayni guc ayni ozellikteki markalara 80 90 bin gibi rakamlar odeyelimki. Zaten urettigimizden bisey kazanmiyoruz kazandigimizida traktore verdikmi ne anlami kaldi verdigimiz emeklerin

Cevap: Ynt: Sizce yerli traktörmü ithal traktörmü

Bende yerli kullanıcısıyım şu an alsam yine yerli alırım paramız ülkemizde kalsın mantığı düşüncesi .

Bizim bu düşüncemizi yerli firmalar kullanmaması lazım nasıl olsa yerli alırlar deyip hiç gelişim değişim yok kalite yok birde bu uzak doğu şirketleri ile işler yürütülmeye çalışılıyor temelli kalite arama , kalite yok kullanım rahatlığı yok hala kütük gibi debriyaj hala topallık yapacak kadar sert .

Ama ithal buğday nasıl istemiyorsam yada ithal hayvan ithal traktörde alamam şimdilik , tabi benim düşüncem .

İthal traktörde devletin cebine daha çok para kalıyor vergilerden dolayı gümrük felan gibi bide bu yönden bakın ve kalite

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Tümosan maalesef. Traktörü aldık iyi hoş kullanıyoruz 400 saat civarında alabora çekiyorum kuyruk mili dıştan koptu durduk yerde neyse olabilir dedim servisi aradım telefonda o garantiye girmez 350TLye yapılır dediler gittim servise söktürdüm ama iş bitince faturasını alırım dedim kesemem edemem fabrika müsaade etmez kesersem 450 lira alırım dedi ses etmedim kes dedim (sözüm ona fabrikaya bildirecez ya durumu) normal şartlarda 3 4 saat gibi bi zamanda halledilebilir olan sorunu 24 saate vardırdılar tümosanın fabrikası 2 saat ötemde 1 gün parça bekledim. Yaptılar servisi fabrikaya şikayet ettim durum bu diye 15 20 gün sonra belki bi dönüş yapan oldu köylü traktör kullanmaktan ne anlarmış kastırıp kırdırmışız biz, fabrika hatayı bize iteledi servisin aldığı fazla ücret, üslubu tavrı kesinlikle göz önüne bile alınmadı. Cok değil 500 saate gelmeden bunların kuyruk mili Düğmeli de onun balatası varmış o bitti garanti karşılar yağını contasını siz alırsınız dediler 5 gün parça bekledim traktörüm 5 gün sanayide yattı, nasıl yağ nasıl contaymış bin lira ödedim ona da.
Şu an 4 çekerden çıkmıyor, levye az kaldı elimde kalacak çok zor geçiyor.
Levye işini sordum geçen çok sıcaklarda çalıştırma öğlen 11le 3 arasında dinlendir motoru diyor servis. Güler misin Ağlar mısın.

Bunun gibi sayamadığım saçma sapan birsürü arıza sorun sıkıntı bitmiyor.

Tümosan ın hangi modeli acaba

Bence bu işin yerlisi ithali yok; Kalite hangisi ise o alınmalı.
Uzel in ürettiği traktörler kendini ispat etmiş hala tutuluyor. Böyle ise yerli.
Şanzımanı shuttle ı turbosu baskı balatası ikide bir arıza yapan bazı markalarımız gibiyse İthal.

Yalnız şuda bir gerçek yerliler ne kadarda gelişmiş olsada ithaller kadar güven vermiyor. İthal dediklerimizin çoğu zaten kendine güvenerek açılmış dünya markası olmuş.
O kadar parayı iş makinesine vereceksem yeni çıkmış bilinmedik bir yerli modele verene kadar Bilindik İthali tercih ederim.
Bence Yerlilerin biraz daha gelişmeye ihtiyacı var.

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle