Büyükbaş Melezlemeler....

yine husran 9 ay once hostain duveme smental tohumu koy dedigim ve veterinerin tamam smentel koydum dedigi duvem dogum yapti yalancinin mumu 9 ay yandı.
5 yaş üstü, Irkına tohumlama zorunluluğu yeniden gelmiş galiba. Senin veteriner çok ileri görüşlüymüş. 9 ay önceden görmüş yeni yönetmeliği her halde:)

yine husran 9 ay once hostain duveme smental tohumu koy dedigim ve veterinerin tamam smentel koydum dedigi duvem dogum yapti yalancinin mumu 9 ay yandi
330a44f35355f19dcbc7b1e652e2bda6.jpg
dc2a5c073d59bd5634dcfda816d3f74d.jpg

Buda şans olmuş yeniden melezler yasak olmuş destek alamazdınız gerçi 250 lira destek veriyor melez olsa 1000 lira fazla ediyor

68 tane Buzdağımın küpesi tam. Irkı Tamm sorun yok sadece 1 tane holştainim var onun buzağısını da Aberden angus yazmışlar akıllının biri destek yandı yanmasıda önemli değil. Bu buzağı dişi ben Aberden angusu nerden bulup tohumunu. attırayım angus olsa yine neyse ama [emoji4] işte böle saçma bi iş yapılmış benim hayvanlar hepsi mavi sertifikalı bu ise sertifika yok melez [emoji4]

IMG_0050.JPG bu babası
IMG_0059.JPG bu anası
IMG_0046.JPG buda danası

Ham düveye aştık, doğum zor olmadı buzağı çok güzel gelişiyor fakat renk her gün açsada tam beyaz olmayacak sanırım. Yorumlarınızı bekliyorum[emoji3]