Büyükbaş Melezlemeler....

Maşallah . işleri baya ilerletmişin Gürkan bey.
Buzaları burnundan bağlamasanda ,boyundan ince buza zinciriyle bağlasan kafa olarak daha güzel gelişimi olur.
Sade annesini emme işi yapacan zmn burundan bagla ,yerine cekince boyundan bağla kafadaki farkı gör.

Çok teşekkür ederim hocam , sizin gibi üstadların sayesinde işlerimiz güzelleşti, bilincimiz ufkumuz açıldı

Aynen ama burda işçim olmadığı için aynı anda ortalama 10-12 buzağ emiyor , biryandan da sağım oluyor , kontrol edemezsem ortalık fena karışır :)

İş gücüm az olduğundan zamanım yetmez değişimlere, buzağ yularları 1 aylıktan sonra sıkıntı yapıyor haklısınız hocam

WP_20180301_17_06_44_Pro.jpgWP_20180301_17_07_20_Pro.jpgwp_ss_20180302_0002.pngwp_ss_20180302_0001.pngWP_20180301_17_09_25_Pro.jpgWP_20180301_17_09_22_Pro (2).jpgWP_20180301_17_09_12_Pro (2).jpgWP_20180301_17_07_23_Pro.jpg. bu danaların ırkı nedir veya ne ile melezlenmiştir ?

Kısmen görünen o birde simental melezi var

nasıllar sizce ilk defa dışarıdan alıp besliyorum 3 ay oldu alalı 5 ay daha bakmayı düşünüyorum 15 adet var (7 adet simental, 2 adet montofon, 2 adet holstein-simental melezi 4 adet limuzin melezi*var yem rasyonum bu şekilde sizce nasıl ?: besi yemi 40 kg 16 protein 2600 enerji arpa 18 kg buğday 20 kg ayçiçeği tohumu küspesi 18 kg mısır silajı 110 kg saman 8 kg ek olarak canlı maya

nasıllar sizce ilk defa dışarıdan alıp besliyorum 3 ay oldu alalı 5 ay daha bakmayı düşünüyorum 15 adet var (7 adet simental, 2 adet montofon, 2 adet holstein-simental melezi 4 adet limuzin melezi*var yem rasyonum bu şekilde sizce nasıl ?: besi yemi 40 kg 16 protein 2600 enerji arpa 18 kg buğday 20 kg ayçiçeği tohumu küspesi 18 kg mısır silajı 110 kg saman 8 kg ek olarak canlı maya

Kafa kafaya çıkar belki 500 lira bırakır , besicilik bu değildir, dolgun hayvan almışsın bundan sonra yağ basar

Anlamadım bizden mi rahatsız olmuşlar ayrıyeten *danaları aldığımda 200 kilo civarıydı ve 4800 liraya aldım 500 lira çok az değil mi

Çok az en az 1500 olmalı ama onun için size tohum falan satmam lazım, kendim bile bu sene kuracam yoncalığımın ama bişeyler satmam lazım yoksa olmaz [emoji848] çıkar peşinde olmam gerek köy yumurtası lazımıydı, elimde o var [emoji847]

Ana montofon baba simental sag taraftaki disi 4 gunluk beyazlik hic yok sol erkek 12 gunluk kafa beyaz bi

Sonradan siyaha dönecek beyaz yerlerr dışındaki her yer. Bir de küçük buzağıları bağlamak pek iyi olmuyor gelişim acısından. İmkanınız varsa tahta plaetlerle falan bölmeye çalışın aynı şuan durdukları yerde durabilirler bağlı olmadan.

• Beğen
Tepkiler: Kompur

avşaroğlu bey siz dün de yazdınız böyle birşeyler siz bu mesajı bana mı yazmak istiyorsunuz o gün akşam özelden mesaj attın selamun aleküm dedın bende Aleyküm selam dedim buyur dedım yada başka bişey dedım hatırlamıyorum ondan sonra telefonunuzu gönderdiniz bende hayır mı dedım sende bana herkes konuşmak ister sen hayır mı diyorsun dıye bişey dedin olanlar birde danalarınla ilgili yorum yaptım başka birşey yok kime yazıyorsan bence isim felan ver yoksa benim gibi belki başka kişilerde üstüne alınabilir konunun kaldırılmasını felan istiyorum belki bun da da haklısındır ama baktığım kadarıyla yorumlarda da millet sana bişey yazmamış