TT65 Pulluk Performansı..

hayırlı olsun iyi hoş güzelde 3 yıl önce sıfır almıştım bende ama bence motor ömrüne kısaltıyorsun 1 takviye 4 vite ile daha devirli kullanmanı tavsiye ederim 1600 devir gibi zaten tt65 in seri 1. vitesi ile pulluk hoş olmuyor çok hızlı geliyor ve toprak bozuluyor en azından alpler ile durum böyle

• Beğen
Tepkiler: NewHoLLaND 19
hayırlı olsun iyi hoş güzelde 3 yıl önce sıfır almıştım bende ama bence motor ömrüne kısaltıyorsun 1 takviye 4 vite ile daha devirli kullanmanı tavsiye ederim 1600 devir gibi zaten tt65 in seri 1. vitesi ile pulluk hoş olmuyor çok hızlı geliyor ve toprak bozuluyor en azından alpler ile durum böyle
Oncelikle tesekkurler.... Zaten genel olarak 4 takviye 1500 devir suruyoruz çifti.. Seri 1e ckeemez diyen arkadaslar oldu 1200 devirde cektigini ispat etmek icin kisa sureli oyle kullandim.. Yoksa 4 takviye 14 15 gazla suruyoruz...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Amin cumlemize Insaallah... Devirsiz kullanmamin sebebi motorun 5.dk da dikkat ettiysen 11 gazla cekiyor motorun düşük devirde de cektigini göstermek.. Normalde 15gaz veriyorum ama motorlar fabrikadan açılmış olarak geliyor onceki gibi degil yine de biraz devirli kullanmanin faydali olacagini dusunuyorum sana katılıyorum...

Newholland traktör lerin max.tork deviri 1400 dakikada devir/dakika ya kadar dusurdu.Bu demek ki ,1400 devirde traktör gücünü verir ve az yakar.Dusuk devirde iş yapabilmek demek daha az gaz vermek demek ,bu da yakıt tasarrufu getirir ve az yakar.

Son düzenleme:
Newholland traktör lerin max.tork deviri 1400 dakikada devir/dakika ya kadar dusurdu.Bu demek ki ,1400 devirde traktör gücünü verir ve az yakar.Dusuk devirde iş yapabilmek demek daha az gaz vermek demek ,bu da yakıt tasarrufu getirir ve az yakar.
EVET 1400D/DK DA MAX TORKU YAKALIYOR... Bu demek oluyorki 1400 devirde Motor en iyi sergileyecegi gucu aliyor... Yani cift surerken 1300 1400 devir motor icin yeterli... Suan 1500 1600 veriyorz cunki motor yeni ve pistonlarin alismasi gerekiyor.. Normalde 1300 1400 yeterli degerler fazlasi yakita ve motoru yormaya yeter...

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
1300/1400 verisel olmanın dışında yinede dusuk bi,değer.minimum 1500 devir dolayında toprağa saplanan ekipmana daha iyi hukmediyor.kendi jx100 mle yaptığım işçiliğe dayanarak soyluyorum.1500d/d altında tarla başında ekipman yere salındığında motor bunu kendide belli ediyor,dusuk devirde gucu yakalabilir fakat buna dayanarak traktörü baygın ruhlu kullanmakta doğru olmaz diye düşünüyorum.abartılı devşrler olmadığı surece zarar gelmez.15-16 ağır toprak işleme için ideal devirler

1300/1400 verisel olmanın dışında yinede dusuk bi,değer.minimum 1500 devir dolayında toprağa saplanan ekipmana daha iyi hukmediyor.kendi jx100 mle yaptığım işçiliğe dayanarak soyluyorum.1500d/d altında tarla başında ekipman yere salındığında motor bunu kendide belli ediyor,dusuk devirde gucu yakalabilir fakat buna dayanarak traktörü baygın ruhlu kullanmakta doğru olmaz diye düşünüyorum.abartılı devşrler olmadığı surece zarar gelmez.15-16 ağır toprak işleme için ideal devirler
Case jx100 ile nh tt serisi bir olmaz... Tt ler hafif oldugu icin 1300 1400 devirde baygın olmayacak sekilde gidiyor... Mesela senin motor td100d ile esit.. Td100d de 1500 1600 vermek gerekiyor ama ttler ve 56s ler hafif oldugu icin 1300 1400 ile bayilmadan gidiyor duzde.. En büyük fark zaten sanziman tddeki sanziman ile ttdeki sanziman bir degil..

bi uyarı daha ilk başlarda yanan yakıttan korkup motorla oynatma 100-150 saatten sonra akıllanıyor aşırı ekonomik oluyor.
Yook abi hayirlisi ne ise o olsun.. Gecen gün cift sürmeye giderken dedim depoyu tam dolduralimda olcelim bakalim kac litre yakiyor diye buyukbabam dedi gerek yok cok yaksa nabacan geri vercez neyse hakki o olsun dedi.. Hayirlisi olsun..