TT65 ve TT55 traktöre kultivatör seçimi.

Merhaba arkadaşlar, 4x4 tt65 ve 2 çeker tt55 traktörümüz var. Bu iki traktöründe ortak çekebileceği kültivatör arıyoruz. Sizce 9 ayak mı tercih etmeliyiz 11 ayak mı?

11 ayaklar en az 2.65cm olduğundan tt55 çekmeyebilir diye düşünüyoruz. 9 ayaklar ise 2.20cm o da küçük gibi geliyor. Sizin tercihiniz ne olurdu? Tarlalarımız biraz eğimli ve toprak yapımız sert.

Ayrıca hafif şasi ile ağır şasi arasında en az 1200 lira fark var. Hafif olanlara dayanıksız diyorlar ne kadar doğrudur? Aradaki farka değer mi?

54c traktörüm ile 11'li kültivatörü rahatlıkla kullanıyorum. Yerine göre derin sürümlerim de oluyor ve gayet randımanlı çekiyor.

MF 2630 çift çekere 13'lüyü bağlıyoruz o da gayet randımanlı çekiyor.

55'liğiniz 13'lüyü çekmez ama 11'li iki makineniz için de ideal olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Cihat333
Merhaba arkadaşlar, 4x4 tt65 ve 2 çeker tt55 traktörümüz var. Bu iki traktöründe ortak çekebileceği kültivatör arıyoruz. Sizce 9 ayak mı tercih etmeliyiz 11 ayak mı?

11 ayaklar en az 2.65cm olduğundan tt55 çekmeyebilir diye düşünüyoruz. 9 ayaklar ise 2.20cm o da küçük gibi geliyor. Sizin tercihiniz ne olurdu? Tarlalarımız biraz eğimli ve toprak yapımız sert.

Ayrıca hafif şasi ile ağır şasi arasında en az 1200 lira fark var. Hafif olanlara dayanıksız diyorlar ne kadar doğrudur? Aradaki farka değer mi?
11 li Ağır şase Kültivatörü alın derim. tt 65 ile yaparsınız bu işleri. hem işiniz kolay hemde çabuk biter. tt 55 tek çekeri yormaya gerek yok

• Beğen
Tepkiler: Cihat333

54c traktörüm ile 11'li kültivatörü rahatlıkla kullanıyorum. Yerine göre derin sürümlerim de oluyor ve gayet randımanlı çekiyor.

MF 2630 çift çekere 13'lüyü bağlıyoruz o da gayet randımanlı çekiyor.

55'liğiniz 13'lüyü çekmez ama 11'li iki makineniz için de ideal olacaktır.
11 li iki traktörünüze de uyar
Biz tt50 de 11 li kullaniyoruz zorlandigi söylenemez
11 li td65d için kullanıyoruz o bile bazı yerde zorluyor tek çeker 75 hp olsa 11 li hadi neyse ama ben daha görmedim 50 55 hp 11 li kültivatorde, tercih karar sizin
9 bacak al 11li alırsan sadece havada gider ..
9 ideal ..11 zorlar..80-90 beygir olsaydı 11 li iş görürdü...eğimli sert toprakta 9 ayak 65 lik traktör için uygun..
11 li Ağır şase Kültivatörü alın derim. tt 65 ile yaparsınız bu işleri. hem işiniz kolay hemde çabuk biter. tt 55 tek çekeri yormaya gerek yok

teşekkürler cevaplarınız için, 11li kalın şasi alındı. tt65 ile bir tarlada denedim çok rahat bir şekilde seri 1 ile çekiyor. tt55 ile deneme fırsatım olmadı ama genellikle 65ile çekiyorum zaten