---Buğdaylara 2. pas uygulaması 22.04.2016---

Hidrolik kanat oluşundan memnun musunuz? Aradaki verilen fiyat farkına deger mi sizce?

Memnunum değer son derece pratik ağaçmı çıktı karşına kapa geç aç devam et. 2 spool valfli traktörde bu modelde sistem şu şekil 3 spool valf olsa daha iyi. http://www.trakkulup.net/showthread.php?t=73500

Yeni yapılanlarda kanatları sıralı açıyor 2 spool valf yeterli geliyor fakat bu seferde istediğin kanadı açıp geçemiyorsun ağaç terste kaldıysa komple kapayıp komple açıyorsun. Pek sorun teşkil etmiyor ama bence istediğin kanadı istedğin kadar hareket ettirebilmek daha keyifli.

Bereketli olsun, kolay gelsin. Alka ekmedin mi bu sene :(

Eyvallah teşekkür ettim Gürkan abi :) Alka'lar verim iyiydi sanada ayırcaktım ama taneler biraz çekikti hoşuma gitmedi oyüzden biçtiklerimden kendime bile tohum elemedim :( Bu sene Alka yok. Seneye iyi tohum bulursam ekicem yine kısmetse :) Bu sene Galateya'lar iyi bakalım çok memnunum kısmet onadır belki :)

Kolay gelsin buğdaylarada maşallah diyelim :) Madisonu kullandınmı daha önce memnunmusun? Bizde madison düşünüyoruz yağmurdan sonra atıcaz büyük ihtimal

Teşekkür ederim :) Başak fusaryumunda en iyi ilaç Madison diyebilirim. Son pas ilacı olarak sürekli kullanıyorum tavsiye ederim.

bereketli olsun maşallah buğdaylar güzel kardeşim ,galetya çok yüksek verimi var ben geçen yıl ektim yağmur nisan 24 ten sonra yağmadı halde 500 kg aldım yağmur olsaydı ziratçi 800 kg alırdın dedı inşsllah sana kısmet olur selam,

bereketli olsun maşallah buğdaylar güzel kardeşim ,galetya çok yüksek verimi var ben geçen yıl ektim yağmur nisan 24 ten sonra yağmadı halde 500 kg aldım yağmur olsaydı ziratçi 800 kg alırdın dedı inşsllah sana kısmet olur selam,

Teşekkür ederim Rıfkı abi inşallah bakalım ne verim verecek göreceğiz cümlemize mevlam bol bereket nasip etsin..

Maşallah senesi bol olsun Süleyman bey.

Teşekkür ederim Hacı abi Allah razı olsun..

Bereketli olsun, şu ana gübrelemede sizin miktarların yarısı kadar aynı sayıda uygulama yaptım :) yalnız; ot ilacı hariç başka bişey yapmadık, yapamadık :) henüz pas ve septorya benzeri bi hastalık yok, virüs neynde yok, sizden 1 ay geriden ilerliyoruz, iklim ne getirecek zamanla görcez.

Bereketli olsun Süleyman abi buğdayların maşallahı var
Golia ve Galeteya buğday cinslerini kaç senedir ekiyorsun?
Bizim burada daha önce hiç ekilmedi ve duymadım...

Teşekkür ederim Kazım Golia'yı epeydir ekiyorum Galateya ilk defa ektim. Golia alçak boylu verimi yüksek ama kalitesi biraz düşük bir buğday. 2 sene evvel yağışlık giden sezonda 780 kilograma kadar biçtim. İklim koşullarından fazla etkilenmiyor kurak giderse üzmez yağışlık giderse sevindirir.

Bereketli olur inşallah süleyman bey allah biçip yemeyide nasip etsin

Erdem abi teşekkür ederim Allah razı olsun cümlemiz emeklerimizin karşılığını alırız inşallah..

Bereketli olsun, şu ana gübrelemede sizin miktarların yarısı kadar aynı sayıda uygulama yaptım :) yalnız; ot ilacı hariç başka bişey yapmadık, yapamadık :) henüz pas ve septorya benzeri bi hastalık yok, virüs neynde yok, sizden 1 ay geriden ilerliyoruz, iklim ne getirecek zamanla görcez.

Teşekkür ederim Nail abi seninde sonuçları takipteyim :)

• Beğen
Tepkiler: nailyetek

Pas atımına devam..

Resimler ve ekler

• IMG-20160428-WA0002.jpg
    IMG-20160428-WA0002.jpg
    196.1 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG-20160428-WA0004.jpg
    IMG-20160428-WA0004.jpg
    216.3 KB · Görüntüleme: 90