Montofon ineğimiz ikiz doğurdu

S.a abilerim 3. doğumunu yapan montofon ineğimiz dişi erkek ikiz buzağıladı, babamla konuştum ikisi de sağlıklı emiyorlar dedi, erkek dana bir 10 15 gün daha geç doğuyor ya bir problem filan olmaz inşallah bilgilendirecek veteriner arkadaş var mıdır bu konuda daha önce başımıza böyle bir şey gelmedi 5-6 sene önce komşunun doğmuştu biri dananın birisi ölü doğmuştu.
Bereketli olsun bizimde bu yıl ev ineği ikiz doğurdu ikiside dışi veterine sordum dedim ilerde sorunolurmu ve dedim bazıları ilerde bu nlarda meme olmaz diyorlar diye yok ole bişey olmaz dedi buzağı aşı bu arada

Bereketli olsun bizimde bu yıl ev ineği ikiz doğurdu ikiside dışi veterine sordum dedim ilerde sorunolurmu ve dedim bazıları ilerde bu nlarda meme olmaz diyorlar diye yok ole bişey olmaz dedi buzağı aşı bu arada

Teşekkür ederim hocam, Dişi erkek doğumda dişi kısır oluyor deniyor aynı cinsiyette sıkıntı olmuyor diyorlar, bereketli olsun [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: F1453

Çaresi var; Erkek cinsiyet tercihli tohum kullanırsan hep erkek doğar.
Baskan normali 70 lira erkek sperma 250 lira. 1.5 tohumlama ortalaması yakalasak bile 375 tl para eder ciddi rakam. Ama nolursa olsun ben bu işe girecek olsaydim tabiki erkek kullanirdim o ayri mesele:)

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

S.a abilerim 3. doğumunu yapan montofon ineğimiz dişi erkek ikiz buzağıladı, babamla konuştum ikisi de sağlıklı emiyorlar dedi, erkek dana bir 10 15 gün daha geç doğuyor ya bir problem filan olmaz inşallah bilgilendirecek veteriner arkadaş var mıdır bu konuda daha önce başımıza böyle bir şey gelmedi 5-6 sene önce komşunun doğmuştu biri dananın birisi ölü doğmuştu.
Abi dogumundan once anlamismiydin ikiz doguracagini bizdede var kirma mantofon gebe dogumuna 1 hafta var iki tarafli genis hayvanin karni

• Beğen
Tepkiler: YİGİDO
Abi dogumundan once anlamismiydin ikiz doguracagini bizdede var kirma mantofon gebe dogumuna 1 hafta var iki tarafli genis hayvanin karni

Yok gardaşım hiç belli filan da değildi, inek sallı olduğu için çok belli etmedi, hayvandan hayvana değişiyor bu durum kimi inek de karnını taşıyamıyor, sonuç kuzu kadar dana doğuruyor :)))