140 bin bandında traktör tavsiyesi

selamun aleyküm arkadaşlar bana 140 bin civarında sorunsuz çift çeker traktör lazım daha çok pamuk işinde kullanıcam tek traktör olacak önerilerinizi bekliyorum şimdeden sağolun...

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Aleyküm selam,
Kioti RX7320 Eco CRDi , 73 hp , 200 n.m. tork.
Emisyon Euro 3B , gara duman atmaz.
1300 rpm max tork , 2600 rpm max güç ,
Çoook uzun devir çalışmalı motor kullanıyor.
Pullukta kara toprak tarlada çalışmaya gelmez.
Kumsalda 3 11" pulluk çekebiliyor.
Bu traktörden büyük zarar ettim diyende oldu.
Ara çapası, gübreleme gibi işlerde kullanılabilecek bir model.
Motor rektefelik olsa servis maliyetleri çok olacaktır.
Traktörde krank çizme , ayna mahruti dağıtma , vites dişlisi kırma gibi olayalar görmedik.
Nazik kullanılırsa , gezmeli işlerde sahibini pek üzeceğini sanmıyoruz.
Euro 0 , emisyon kurallarına uymayan modeller kadar çekiş olmasa da iş görür makinedir.

Aleyküm selam,
Kioti RX7320 Eco CRDi , 73 hp , 200 n.m. tork.
Emisyon Euro 3B , gara duman atmaz.
1300 rpm max tork , 2600 rpm max güç ,
Çoook uzun devir çalışmalı motor kullanıyor.
Pullukta kara toprak tarlada çalışmaya gelmez.
Kumsalda 3 11" pulluk çekebiliyor.
Bu traktörden büyük zarar ettim diyende oldu.
Ara çapası, gübreleme gibi işlerde kullanılabilecek bir model.
Motor rektefelik olsa servis maliyetleri çok olacaktır.
Traktörde krank çizme , ayna mahruti dağıtma , vites dişlisi kırma gibi olayalar görmedik.
Nazik kullanılırsa , gezmeli işlerde sahibini pek üzeceğini sanmıyoruz.
Euro 0 , emisyon kurallarına uymayan modeller kadar çekiş olmasa da iş görür makinedir.
sağolun hocam kioti hiç görmedim yerler daha çok verimli taban arazi kumsal fazla yok 140 bine motor bulunmayacak galiba 200 civarlarına case jx c serisinden almak daha mantıklı gibi ... sizde c serisi var galiba tavsiye edermisiniz alırken kullanırken nelere dikkat etmeli kaç saatta alınsa iyidir cevaplarsanız sevinirim şimdiden sağolun...

sağolun hocam kioti hiç görmedim yerler daha çok verimli taban arazi kumsal fazla yok 140 bine motor bulunmayacak galiba 200 civarlarına case jx c serisinden almak daha mantıklı gibi ... sizde c serisi var galiba tavsiye edermisiniz alırken kullanırken nelere dikkat etmeli kaç saatta alınsa iyidir cevaplarsanız sevinirim şimdiden sağolun...
Yaklaşık 2 yıllık c serisi kullanıcısıyım. 700 saatte almıştım şuanda 1300 saat civarı. Traktörüm normal baskı balatalı versiyon.
Hidrolik kapağı kronik arıza yapıyor dediler mibzer de kullandım ama herhangi bir sorun yaşamadım. Hidrolik 2017 üstü ek pistonla geliyor, piston olan modellerde kapak çatlatma olmuyor. Konfor olarak Deutz ve Başak'tan fersah fersah ileride. Orta bünyeli toprakta seri 1 ile 4 12 pulluğu gezdiriyor. Yalnız tam gücüne 1200 saatte ulaştı, yarım vites arttı tarla hızı. Arıza olarak koltuk sensöründen başka sorun çıkartmadı. Mümkünse 2018 ve üstü alın powershuttle ve düğmeli çeker olsun. Levyeli fena değil ama düğmeli çekeri aramıyor değilim. Alt devirleri rampalarda bir miktar eziliyor çözüm olarak olarak lda ayarı tavsiye eden var ben yaptırmadım ama düşünüyorum. Alınır mı diye soracak olursanız kesinlikle alınır, tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
sağ olun hocam kioti hiç görmedim yerler daha çok verimli taban arazi kumsal fazla yok 140 bine motor bulunmayacak galiba 200 civarlarına case Jxc serisinden almak daha mantıklı gibi ... sizde c serisi var galiba tavsiye eder misiniz alırken kullanırken nelere dikkat etmeli kaç saatte alınsa iyidir cevaplarsanız sevinirim şimdiden sağ olun...
Bizim traktör 3360 saattedir.
1500 saatler civarı traktörün ağır bakımlarını yaptırdık.
Mazot pompası ayarı yapıldı, çekiş fark etti.
Klima vanası, debriyaj balatası, stop muşuru, direksiyon mili, hassasiyet yayı, kuyruk mili yağ fincanı 2 kez değişti.
Kioti de DPF filtresi söküldü, hidrolik hortum, debriyaj teli değişti.
Kioti çekiş olarak Steyr 768 , 70 hp , 215 tork motor gücünden daha aşağıda bir model değildir.
İlanlarda 1000 saatler civarı 140 000 TL ye bulunuyor.
Biz ağır bünyeli arazide çalışıyoruz, en ufak hatayı traktörler belli eder.
JXC seriden 2014,2015,2016,2018, 2021 modellerden çevrede bulunuyor.
Bir kullanıcı patinaj pedalını kilitli bırakmaktan karpuzu doğradı.
Klima gazımız daha bitmedi, gayet güzel soğutuyor ve ısıtıyor.
Yağmur silgi motoru diş attı, düzelttik, biz biraz fazla kullanırız.
Motor ve şanzıman olarak sağlam diyebiliriz.
Farklı modellerde denişik arıza huyları da görüyoruz.
Bizim servis ihtiyaçları onların yanında biraz hafif kalıyor.
Bütçenizi fazla zorlamanızı istemeyiz, hesapsız iş yapmayınız.