2015 hayvancılık kredileri

Ynt: 2015 hayvancılık kredileri

Sıfır faiz diye bir şey yok, faizi sıfır diyorlar dosya masrafı zart-zurt derken yıllık %6-7 gibi bir masrafı oluyor. İlk 2 yıl sadece bu masrafları ödüyorsun yani 100 bin TL çektiysen ilk 2 yıl 6-7 bin TL ödemen oluyor sonra ana parayı ödemeye başlıyorsun, bir yandan da bu masrafları ödemeye devam ediyorsun. Tabi bu arada 7 ceddine kadar kontrol ediyorlar, eşinin çocuğunun mal varlıkları, ticaret yapıyorsan borçların, borçlarının ödeme planı, alacakların varsa kimden ne kadar olduğu, başka bankalarda ki hesapların, borçların kısacası mali anlamda neyin varsa istiyorlar.

vasago link=topic=81949.msg987309#msg987309 date=1427621846' Alıntı:
Sıfır faiz diye bir şey yok, faizi sıfır diyorlar dosya masrafı zart-zurt derken yıllık %6-7 gibi bir masrafı oluyor. İlk 2 yıl sadece bu masrafları ödüyorsun yani 100 bin TL çektiysen ilk 2 yıl 6-7 bin TL ödemen oluyor sonra ana parayı ödemeye başlıyorsun, bir yandan da bu masrafları ödemeye devam ediyorsun. Tabi bu arada 7 ceddine kadar kontrol ediyorlar, eşinin çocuğunun mal varlıkları, ticaret yapıyorsan borçların, borçlarının ödeme planı, alacakların varsa kimden ne kadar olduğu, başka bankalarda ki hesapların, borçların kısacası mali anlamda neyin varsa istiyorlar.
anladım her zamanki banka zihniyeti daha öncede ufak bi miktar çektiğim için yabancı değilim nakit canlı para ile iş yapmak daha karlı bu durumda

ENES4422 link=topic=81949.msg987241#msg987241 date=1427579275' Alıntı:
Yazdıklarını tamamen okudum...:)) Bu örnekler çevremde çok var. Tabi bu kadar dev değiller ama şu an hatırı sayılır sermaye sahipleri olmuşlar.
1-2 hayvanla günümüzden 40-50 yıl önce başlamışlar. Bu arada hangi traktörü alıyorsun belli oldu mu?
sabreden dermş muranı ermiş diye boşuna sölememişler :D 13 yaşında sadece bir buzağı 23 yıl sonra böyle olmus ve daha çok yazmak istemedim daha var yazılacak da alıntı zaten.
(özlden yolladım)

vasago link=topic=81949.msg987309#msg987309 date=1427621846' Alıntı:
güldüm hangi il de yapıyorlar bunu :D
1-7 ceddine inceleme yapmazlar
başka bankadaki çektiğin kredi onları ilgilendirmez sn kredi digil hayvan alıyorsun
bunları 100bin tl dediğim gibi kredi çekmek istersen yapabilirler
senden tek birşet istiyorlar yerin varmı 10 baş için son sistem modern olmasına gerek yok normel gelip inceliyorlar onay verdilermi tamamdır
30 başlık en az işletme için büyük modern 100 başlık kapasiteli 75 başlıkda oluyor istiyorlar sende bunu yapabiliyorsan sadece 1 kefil isterler baban dayın amcan bul göster.
oranın ruhsatı adına olması işletme nosu adına olması gerekir
maliye borcun olursa bakmazlar ilgisi yok!
30 baş inek 200bin tutar 7 yıl içinde toplam 215 ödersin.
Ha diğer bankalardan borç alıp ödemediysen kara liste diye hitab ettiğimiz programda ise bırak bankaıyı hesab açmazlar
önceden borç geç ödediysen bakarlar
fakat ticaretmiş 7 ceddine imiş vsvs istemezler vaar çks gösterirsin onların amacı senden modern işletme istiyorlar ruhtası+işletme nosu olsun adına tapu adına olsun
30 inekği yıllık 15 milyar ayriyetten sigorta ödemesi yaparsın kendini çalıştırsan işçi sigorta sana ait inekler bankaya ipotekli borç bitince 7 yıl sonra kalkar fakat erken ödersen erken kalkar.

Bantun kardeş, işkembe ' den sallamıyorum, başvuru sürecindeyim. Başvuru dosyam bir adet karton klasörü doldurmak üzere. Senin dediğin öyle kapasite raporu yeter türü krediyi özel bankalar veriyor. 3 yıl vadeli hemen ertesi yıl ödemeli Yapı Kredi ' den kredimiz hazır bugün he desek yarın verecekler ama yıllık maliyeti %10 civarı ve ödemeye hemen başlıyorsun. Ziraat ' den senin dediğin gibi 1 kefille kredi anca 5-10 hayvana verirler.