2016 Ayçiçek üretimi Pioneer deneme tarlasından kareler

2016 Ayçiçek üretimi Pioneer deneme tarlasından kareler

Resimler ve ekler

• IMAG0663.JPG
    IMAG0663.JPG
    3.9 MB · Görüntüleme: 164
  • IMAG0672.JPG
    IMAG0672.JPG
    4 MB · Görüntüleme: 161
  • IMAG0675.JPG
    IMAG0675.JPG
    4.2 MB · Görüntüleme: 181
  • IMAG0681.JPG
    IMAG0681.JPG
    3.9 MB · Görüntüleme: 224
  • IMAG0683.JPG
    IMAG0683.JPG
    3.9 MB · Görüntüleme: 139
  • IMAG0682.JPG
    IMAG0682.JPG
    3.9 MB · Görüntüleme: 133
Umut hocam bu işin pirisin maşallah diyelim.
Abi deneme sonucları nasıl çıktı.Verim ,yag oranı degerleri ne geldi?Bu sene bizde yaglık aycicegi ekecegiz önerebilecegin bir tohum marka çesit varmı?

Tohum olarak Pioneer bir adım önde öneririm.Yerler ot yapıyorsa ilaçlı çeşitler LE119 ve LC108 ekebilirsin.Ot yok yapsada az yapıyor çapalattırırım dersen LL62 çeşidini ekmelisin.Yağ oranları senin toprak yapın ve attığın gübreye bağlı olmakla birlikte belli olur.LL62 ortalamam bu sene 44,3 LC108 ortalamam 43,4 geldi fabrika teslimi.Çapalık(ilaçsız) çeşitlerin yağ oranları daha yüksek gelir.

Tohum olarak Pioneer bir adım önde öneririm.Yerler ot yapıyorsa ilaçlı çeşitler LE119 ve LC108 ekebilirsin.Ot yok yapsada az yapıyor çapalattırırım dersen LL62 çeşidini ekmelisin.Yağ oranları senin toprak yapın ve attığın gübreye bağlı olmakla birlikte belli olur.LL62 ortalamam bu sene 44,3 LC108 ortalamam 43,4 geldi fabrika teslimi.Çapalık(ilaçsız) çeşitlerin yağ oranları daha yüksek gelir.

Ekecegimiz araziler sulu arazi ayciceginde sulama yapacagız.Ot pek olmuyor yinede sulamadan önce ara capası çekip daha sonra sulama yaparız.Tarlalara şimdilik katı hayvan gübresi saçıp sürdük ilkbaharı bekliyoruz.

Ekecegimiz araziler sulu arazi ayciceginde sulama yapacagız.Ot pek olmuyor yinede sulamadan önce ara capası çekip daha sonra sulama yaparız.Tarlalara şimdilik katı hayvan gübresi saçıp sürdük ilkbaharı bekliyoruz.

Aslan napoli ek benden sana tavsiye yalnız nisan bası Ekmen Laz'ım biraz uzun suruo gelısımı 400 kg 48 50 yağ yapıo ben 350 dekar ektım bu sene hemserim

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: RıdvanAslan
Abi deneme sonucları nasıl çıktı.Verim ,yag oranı degerleri ne geldi?Bu sene bizde yaglık aycicegi ekecegiz önerebilecegin bir tohum marka çesit varmı?

bu tarlamda 6 farklı çeşit vardı.pioneer firmasının ve diğer firmaların rakip çeşitleri.verim kurak geçen seneye göre 190-260bandında verddi.en iyi sonucu &4LL62 çeşidinden elde ettim.Lg firmasının LG 50585 çeşidide gayet güzel sonuç verdi.her iki çeşitte çapalık çeşitler

• Beğen
Tepkiler: RıdvanAslan

çok saol Alper.benim söyleyeceğimi sen söylemişsin :)

Umut bey, yanlız bu LL62 ler sap ta çürüme yapıyor. Hasada yakın kuvvetli bi fırtına çıksaydı hepsi yerle bir olurdu gibi geliyor

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Fatih bey 3yıldır ekiyorum bu çeşidi.dediğiniz sıkıntı bölgemizde de görüldü ama verimde ve yağ oranında bana göre hala rakibsiz bir çeşit yeterki tarla temiz olsun

bu tarlamda 6 farklı çeşit vardı.pioneer firmasının ve diğer firmaların rakip çeşitleri.verim kurak geçen seneye göre 190-260bandında verddi.en iyi sonucu &4LL62 çeşidinden elde ettim.Lg firmasının LG 50585 çeşidide gayet güzel sonuç verdi.her iki çeşitte çapalık çeşitler

umut hocam 24 dönüm bir tarlama LL62 ektim tarlanin kenarina ve sıra başlarına tohum yetmedi LC108 ektim biçim zamanı 108ler 62 ye göre daha yeşilli daha güzel görünüyordu ayrı biçme şansım olmadı ortalama 290kg verim 48yağ çikti bu iki çeşit arasında senin gözlemlerin nasıl