2016 Ayçiçek üretimi Pioneer deneme tarlasından kareler

İlaçlama ile ilgili yaşanan sıkıntıya bir yorumun var umut bey.

umut hocam 24 dönüm bir tarlama LL62 ektim tarlanin kenarina ve sıra başlarına tohum yetmedi LC108 ektim biçim zamanı 108ler 62 ye göre daha yeşilli daha güzel görünüyordu ayrı biçme şansım olmadı ortalama 290kg verim 48yağ çikti bu iki çeşit arasında senin gözlemlerin nasıl

ll62 lc108e göre en az 2 gömlek üst kategoride bir çeşit.defalarca aynı tarlada yanyana ekip hem verim hem yağ denemesi yaptım.dediğin gibi bir durum olması gerekir zaten.LL62 daha hızlı gelişimi nedeniyle lc 108e göre daha erken çiçek açar aynı anda biçerken 108 daha yeşildir.ama verim yağ yanyana dene 2tık daha iyidir LL62

Sıra arası kaç cm? Ayrıca geçen yıl pıoneer LC 108 çeşidinde ilaçlama ile ilgili büyük problemler yaşandı.bu konu hakkında sizin yorumlariniz nedir.

sıra arası 29cm ektik.geçtiğimiz ayçiçek dönemi iklim nedeniyle tüm trakyada erkene çekildi.(mart 10-nisan 10 vb.)bu nedenle yabancı otlar uyanamadan hazırlayıp ekti çiftçiler yerlerini.çoğu çiftçi nasılsa intervix atacağım diye toprak altına triflin-penalin-bonaflon tarzı ilaçta kullanmadı.mayıs ayı normalin dışında hem yağışlı hem soğuk geçince ayçiçek tarlalarını sarmaşık vb otlar bastı.ayçiçek küçük dönemde hava soğuk ve yerler otlu atılan ilaçlar bazı bölgelerde sıkıntı yarattı

sıra arası 29cm ektik.geçtiğimiz ayçiçek dönemi iklim nedeniyle tüm trakyada erkene çekildi.(mart 10-nisan 10 vb.)bu nedenle yabancı otlar uyanamadan hazırlayıp ekti çiftçiler yerlerini.çoğu çiftçi nasılsa intervix atacağım diye toprak altına triflin-penalin-bonaflon tarzı ilaçta kullanmadı.mayıs ayı normalin dışında hem yağışlı hem soğuk geçince ayçiçek tarlalarını sarmaşık vb otlar bastı.ayçiçek küçük dönemde hava soğuk ve yerler otlu atılan ilaçlar bazı bölgelerde sıkıntı yarattı
Onunda etkisi var tabi fakat Bulgaristan dan getirilen sarmaşık ilacının interwiks ile karıştırılması daha etkili oldu

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.