2020 ayçiçek

Tohum fiyatları
Screenshot_20200130-170346.jpg

Haftaya yağış gösteriyor bakalım inşallah olur geçen yıl dan kalma 2.5 çuval 130 var elimde yine 130 ekicem kısmetse
45 dönüm bir tarlam çok yoğun bir şekilde orobanş çıkarıyor, pionerin çeşitlerinin içinde de orobanşa en dayanıklı çeşitlerden birisi de 130, o yüzden oraya mecburen 130 ekmem gerek. Diğerlerini 113 ekmeyi düşünüyordum ama tam olarak karar veremedim, birde yeni çıkan bir 140 da kafamı karıştırıyor. Bu akşam pioner den arkadaş köye gelecek olmuş, onunla da bir görüşüp net kararımı veririm

45 dönüm bir tarlam çok yoğun bir şekilde orobanş çıkarıyor, pionerin çeşitlerinin içinde de orobanşa en dayanıklı çeşitlerden birisi de 130, o yüzden oraya mecburen 130 ekmem gerek. Diğerlerini 113 ekmeyi düşünüyordum ama tam olarak karar veremedim, birde yeni çıkan bir 140 da kafamı karıştırıyor. Bu akşam pioner den arkadaş köye gelecek olmuş, onunla da bir görüşüp net kararımı veririm

113 te fena degil asagi kalmaz 130dan bide erken oluyo

• Beğen
Tepkiler: wallace22 ve 768

Ben de 130 düşünüyorum yine. Birkaç parçaya da 140 ekicem. 140’la 130’un farkını biraz araştırdım. Göze çarpan tek belirgin fark daha iyi kafa kırıyor olması.
Kafa kırmasını duymadım ama 140 ların boylarının daha kısa ve tablanın daha eğik olduğunu duydum. Alçak boylu çeşitler sık ekime daha uygun.