2020 çeltik tohumu tercihi

Sagol Volkan , rekor cl iyice, colombo hiç hoş degil kardeşi çok fakat kelle seyrek, hayırlısı, senin nasıl celtikler.
Bizim rekorlar böyle abi yaslandilar ara ara yatiklar var. Colombolardan bizimde burda ekenler memnun değil. Genel itibariyle bizim bölgede iklim tam çeltik havası gitti. 2 aydır yağış yok celtikler genelde çok iyi duruyor. Fiyatlardan var mı bı haber nedir beklenti?

Resimler ve ekler

• IMG_20200827_171844.jpg
    IMG_20200827_171844.jpg
    6.6 MB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20200827_171803.jpg
    IMG_20200827_171803.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20200827_171749.jpg
    IMG_20200827_171749.jpg
    5.5 MB · Görüntüleme: 45
  • Beğen
Tepkiler: altanasc
Bizim rekorlar böyle abi yaslandilar ara ara yatiklar var. Colombolardan bizimde burda ekenler memnun değil. Genel itibariyle bizim bölgede iklim tam çeltik havası gitti. 2 aydır yağış yok celtikler genelde çok iyi duruyor. Fiyatlardan var mı bı haber nedir beklenti?
colombolar hem verim hemde randuman bakımdan rekora fark atar gecen sene ben ektim rekor 58 randuman 23.5 tane colombo 68 randuman 24.5 tane fiyat olarsakta 30 krs pahalıya satıldı tercih sizin

• Beğen
Tepkiler: Çeltikçi22
colombolar hem verim hemde randuman bakımdan rekora fark atar gecen sene ben ektim rekor 58 randuman 23.5 tane colombo 68 randuman 24.5 tane fiyat olarsakta 30 krs pahalıya satıldı tercih sizin
Tane güzel fakat başakta 60-70 tane ancak var, verim nasıl olur bilemiyorum , altta küçük küçük basaklar var , taban iki kez üst gübre sülfat toplamda 90 kg gübre attim, bakalım gorcez harmanda.

Fabrikalarda çeltik var deniyor, şimdiden çamura yatmaya başladılar, harmanda bu sene iyi bir fiyattan açılış olcağını sanmıyorum, nasipse çuvala koyarız

• Beğen
Tepkiler: Çeltikçi22
Tane güzel fakat başakta 60-70 tane ancak var, verim nasıl olur bilemiyorum , altta küçük küçük basaklar var , taban iki kez üst gübre sülfat toplamda 90 kg gübre attim, bakalım gorcez harmanda.
Gübreyi az atmışsın 40+50+50=140gubgrede

Maşallah yatan çeltik sahibini kaldırır derler bizim burada