2020 yili ayciceği fiyatlari ne kadar olmali?

04.12.2007
5,977
7,763
46
lüleburgaz

Arkadaşlar herkese bol bereketli bir yıl olmasi dilegimle saygı ve selamlarımı gönderiyorum.
Bu yıl ayçiçeği fiyatları ne kadar olmali veya %40 yağ oranı ile fiyat ne açıklanmalı bu konuda fikir ve yorumlarınızı paylaşırmısınız?

Resimler ve ekler

• 20200716_183405.jpg
    20200716_183405.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 176
ne olmalıye gerek yok çukurovada 2850 den alıyolar..hükümet geçen yıl 2500 açıkladı da ne oldu.buralarda 2350 den aldılar. bu yıl 3 lira açıklasa yine 2800 den alırlaer.çünkü çukurovada ilçe tarım ziraat odaları çukobirlik diye kurumun yalnızca adları var oturduğu yerden aidat toplarlar...bunların topu beş para etmez....
Bizim buranin kaderi bu abi mahsul erken geliyor ya fiyat açıklanmıyor yada en dip fiyattan veriyoruz mecburen allah sonumuzu hayır etsin

Geçen yıl 8 Ağustosta fiyat açıklanmış, bakalım bu yıl ne zaman fiyat açıklanacak? Muhtemelen bayram sonrası Ağustos ayının ilk haftası açıklanır diye tahmin ediyorum.

Geçen yıl ki kanola fiyatı ( 2,30 - 2,35 TL ) ve bu yıl ki kanola fiyatını ( 3-3,10 TL arası ) göz önüne aldığımızda, yurt dışındaki kanola fiyatını ( 385 - 390 Euro yani tonu 3.100 TL civarı ) göz önüne aldığımızda bu şartlarda en az 3,25-3,30 TL civarında açıklanması gerekiyor.

Geçen yıl 8 Ağustosta fiyat açıklanmış, bakalım bu yıl ne zaman fiyat açıklanacak? Muhtemelen bayram sonrası Ağustos ayının ilk haftası açıklanır diye tahmin ediyorum.

Geçen yıl ki kanola fiyatı ( 2,30 - 2,35 TL ) ve bu yıl ki kanola fiyatını ( 3-3,10 TL arası ) göz önüne aldığımızda, yurt dışındaki kanola fiyatını ( 385 - 390 Euro yani tonu 3.100 TL civarı ) göz önüne aldığımızda bu şartlarda en az 3,25-3,30 TL civarında açıklanması gerekiyor.
ESKİDEN BİZ BUĞDAYLARI BİÇER TÜCCARA SATAR PARASINI DA GÖTÜRÜR GÜBRE MAZOT BORCUNA YATIRIR ONDAN SONRA HÜKÜMET BUĞDAY FİYATI AÇIKLARDI..ŞİMDİ DE AYÇİÇEKTE DURUM AYNI OLACAK GALİBA.GEÇEN YIL 2350 DEN VERDİK BİZDEN SONRA 2500 AÇIKLANDI..BU YIL DA 2850 DEN VERİRİZ 2300 AÇIKLARSA NEYE YARAR..ÇUKUROVANIN KADERİ YOK..İŞİN ACI TARAFI BURAYI SAVUNACAK BİR SİYASETÇİ DE YOK HEPSİ CEP DOLDURMA PEŞİNDE..ADANA ESKİDEN 90 LI YILLARA KADAR TÜRKİYENİN 4. BÜYÜK İLİ DENİRDİ..ŞİMDİ GALİBA 14.. SIRADA ....BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA İŞTE NERDE KALDI..ELDE VAR SIFIR............

TARIM KREDİ 2785 BRÜT FİYAT AÇIKLAMIŞ...NETİNİ DÜŞÜNEMİYORUM BİLE..YANİ BU RESMEN ÇİFTÇİYE ALENEN YAĞLI KAZIK.......
KEŞKE TARIM KREDİ GENEL MÜDÜRÜ FAHRETİN POYRAZ GÜBRETAŞ GÜBRELERİNE DE BÖYLE AYÇİÇEĞİNE VERDİĞİ GİBİ PİYASADAN DÜŞÜK FİYAT VERSE DE HERKES GÜBRETAŞ MARKA GÜBRE KULLANSA...NE DE OLSA KENDİSİ HEM TARIM KREDİ GENEL MÜDÜRÜ HEM DE GÜBRETAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI......