3085 VS 285 yakıt

Selamün aleyküm arkadaşlar 87 model 285 im var 2004 3085 almayı düşünüyorum ama yakıt konusunda 3085 ne kadar yakar malum yakıt fiyatları çok fazla. Şimdiden teşekkürler

3085 ler parasına göre çok pahalı o paralara daha modelli birşey alınabilir
285 ten tek farkı motoru şanjıman aynı hidrolik aynı gerçi sizin masseyde buçuk yok ama farklılık iyidir

Vites sayısı aynı diye şanzıman aynı olmuyor.3085 altyapı olarak 285 den çok üstün.Ağır hizmet tipi arka aks vs.Sadece hidrolikler sıkıntılı.

3085 nerdeyse 10 bg güçlü 285 den , tahminimce bir miktar fazla yakar hafif islerde , nakliyat , ilac ve gubre atımı gibi islerde, ama ardina uygun kapasitede alet takıldığı zaman , sürme, diskaro , cizel çekimi gibi bircok ağır işte yakıt birim maliyeti 285 den az olur.

• Beğen
Tepkiler: FIRTINA19
Vites sayısı aynı diye şanzıman aynı olmuyor.3085 altyapı olarak 285 den çok üstün.Ağır hizmet tipi arka aks vs.Sadece hidrolikler sıkıntılı.
398 ile aynı şanjıman var ağır hizmet tipi kim o adı koydu bilmiyorum ama sterylerin arkası daha kalıplı zf şanjıman eski masseylerin arkası hafif hidroliği zayıf
Kabinli çifçeker 3085 parasına erkunt 110 alınır her alanda massseyi yer
Motoru deutz tek artısı o uzun ömürlü olur ki zaten o yaştaki trakörün motoru yarıdır zaten

• Beğen
Tepkiler: Osman86
2017-01-06 20.33.41.jpg

Zamanının iyi traktörüydü şimdi o paraya deutz 410 420 erkunt 100-110 alınıyor

• Beğen
Tepkiler: Osman86
285in zorlandığı işlerde daha az yakıp tasarruf sağlar.Ama hafif işlerde(ağır işin zorluğuna kıyasla) ve yolda daha fazla yakar.Özellikle yolda belirgin bir yakıt artışı oluyor.Pek geziyim tarlaları dolanayım traktörü değil.Tarlaya sokup işini bitirip devam edecek.Ama göz korkutucak kadar çok yakmıyor.Aslan besleyen etini esirgemeyecek.Yolda çok yakmasının sebebi hızlı değil hız için devire bakmadan basınca yakıyor.

Ben olsam hattat 285'e bakardım hem modeli yüksek hem o paralara çift çekerini alabilirsiniz. İllaki massey olacaksa 3085 iyi bir tercih olur. Alırken mutlaka tecrübeli bir ustaya göstermeyi unutmayın deutz motorun parçaları biraz pahalı oldugu için motorda sorun çıkması durumunda sizi üzebilir.
Hattatın sağlamlığı konusunda fazla güvenemiyorum

Selamün aleyküm arkadaşlar 87 model 285 im var 2004 3085 almayı düşünüyorum ama yakıt konusunda 3085 ne kadar yakar malum yakıt fiyatları çok fazla. Şimdiden teşekkürler
Bende phantom u var kabin klimalı 4 lu 13 numara pulluk ile 1000metre karede yol dahil 1.25 lt , 11 li ağır tip tırmık ile 1.1 litre yol dahil yakıtı var. 285 tahminimce 1.5 litrenin altına düşmez.
Pulluk , tırmık gibi aletleride büyütmen lazım.
Ben kullanıcısıyım 85 beygir olmasına rağmen 100 beygirlik traktörün yaptığını gönül rahatlığı ile yapar.
Demirin eskisi yenisi olmaz bakimlisi bakimsizi olur benim traktor 7400 kusur saatte maşallah.
İmkanın var ise almanı isterim farkı hissedersin.