3'lü Pulluk ve Kudret 100

Ynt: 3'lü Pulluk ve Kudret 100

erkunt çok güsel motor denedimde çok hoşuma gitti keşke mf 3.85 alacagıma erkunt alaydım daha iyi yedek parçası yok diyosun ama war zaten erkunt fabrikası yedek parçasını çıkarıyo mfi aldıgıma pişman oldum çünkü fabrikası kapandı motor garantili ama bişiye ayaramıyo paraçyı ben alıyorum fabrika açılsın ödeyeceklemiş bana nerdee kapanmış bi kere yakıt olarak çok az yakıyo mf den

ya uydurmayın be uydurmayın be geçen gün new holland 75 4x4 ile erkunt 70 4x4 ü bağladık erkunt sürükledi new hollandı
koraytm165 link=topic=1204.msg57301#msg57301 date=1216204682' Alıntı:
en son bir ay önce bizim tarlada erkunt deneme yaptı yakıt konusunda çok iyiler ama güç konusunda aynı şeyi söyleyemem

bide yadek parça yok diye sallıyor bazlıarı kardeş diğer markalar kim üretiyor yedek parçayı.ben 2006 da 70 liği aldığımda traktörün arka sol tekeri zig zag çiziyordu afyonu yani yetkili bayiyi aradım aynı gün geldiler 60 km yoldan akşama bitirip gittiler boyle hizmeti nerde buluyorsun yan koyde birinde 60 lık var trak tör 500 saati geçti ama açılmadı traktörü komple değiştirdiler daha ne istiyorsun ki anlamadım bir şey ezberlemişsin ayrıca 2006 da aldığım nimetin üzerine on küüsür milyar para verdim 2008 serveti aldım hani ikinci el yoktu amcam 70 liğğin tekçekerini nasıl ikinci el olarak buldu sence bilmeden konuşma sanki çok biliyorsun ya

morrrrr link=topic=1204.msg145529#msg145529 date=1233323128' Alıntı:
bide yadek parça yok diye sallıyor bazlıarı kardeş diğer markalar kim üretiyor yedek parçayı.ben 2006 da 70 liği aldığımda traktörün arka sol tekeri zig zag çiziyordu afyonu yani yetkili bayiyi aradım aynı gün geldiler 60 km yoldan akşama bitirip gittiler boyle hizmeti nerde buluyorsun yan koyde birinde 60 lık var trak tör 500 saati geçti ama açılmadı traktörü komple değiştirdiler daha ne istiyorsun ki anlamadım bir şey ezberlemişsin ayrıca 2006 da aldığım nimetin üzerine on küüsür milyar para verdim 2008 serveti aldım hani ikinci el yoktu amcam 70 liğğin tekçekerini nasıl ikinci el olarak buldu sence bilmeden konuşma sanki çok biliyorsun ya

senin bahsettiğin yerli üretim erkun benim dediğim Erkuntla uzaktan yakından alakası olmayan Lindner üretim Kudret modeli... ben yerliye laf atmadım, topla bakalım Türkiyede kaç tane Kudret var ?

qardaş tmm peki kudreti linder üretiyor peki diğerlerinidemi linder üretiyor erkunttan başka motor tanımam saygılarımla bendede erkunt 80 T 4x4 war bende memnunum

uqurr66 link=topic=1204.msg151024#msg151024 date=1233967513' Alıntı:
qardaş tmm peki kudreti linder üretiyor peki diğerlerinidemi linder üretiyor erkunttan başka motor tanımam saygılarımla bendede erkunt 80 T 4x4 war bende memnunum

Ben zaten diğerlerine laf atmıyorum... dikkat edersen Kudretten bahsediyoruz...

motor perkins bir çok traktörde kullanılan motor ki parça bulunabilme oranı yüksek, şanzuman zf pek sorun oluşturmaz ama oluştursada bildiğim kadarıyla son üretimden itibaren 10 yıl yedek parça bulundurma zorunluluğu var yani erkunt bu traktöre 10 yıl parça bulundurmalı. o bile olmasa dünya küçüldü uygun parçacıları bulduktan sonra istediğin yerden ülkeden parça getittirebilirsin belki türkiye içindekinden daha hızlı bile eline ulaşabilir.

arkadaşlar yapmayın bu kadar tamam erkunt güzel traktör ama az yakar muhabbetini bırakın bizim burda servet le nimet var ikside 2.5 dekara 4 litre mazot yakıyor same nh mf valtra tümosan 3 litre yakarken kimse kimseyi kandırmasın internette bir kaç aldatmaca reklam yapılıyor onada herkez kanıyor burda kimse erkuntun kötü traktör çekemiyor yada iyi değil demiyor diğer markalardan kötü değil belkide üstün ona bişey diyemem ama yakıt konusuna inanmıyorum

ooo sende iyi salladın şimdi fatih bu sitede erkuntun yakıtı konusunda yapılan yorumların %80 nini onu kullanlar yapıyor yüzde onunu reklamlardan alıyor yok işte erkunt 0.75 yaktı falan %10 ununa da senin gibi hiç bir bilgisi olmadığı halde sırf karalamak için çekemediği için işkembeden sallayanlardan alıyor. bu söylediğine sen ve senin gibilerden başkası inanmaz bunuda iyi bil yani.bu sitede bn kimsenin traktörünün ne kadar yaktığını ölçtüğünü sanmıyorum bn dahi ölçmedim herkez tahmini olarak konuşuyor.ancak doğru karşılaştırmayı birden fazla markayı kullanlar yapabilir.bnde 0.75 yaktığına inanmıyorum ama emin ol san,n dediğin samden mfnden valtrandan daha az yakıyor.böylelikle kimlerin yorumlarına değer verilmesi gerektiğide ortaya çıkıyor.

ben 70t kullunıyorum donumde 1 buçuk litreye çıkıyo biraz fazla verirsen gazı ama daha motor açılmadı 45 saatte şu an traktor birkaç kez çift surduk baktım tahminen konuşuyorum ve açıldıgı zaman daha az yakacagını soyluyor herkez ve zamanla açılmasını bekliyorum