5 Mart'ta Mazot ve gübre desteği ve diğer destekler hesaplarda

Ynt: 5 Mart'ta Mazot ve gübre desteği ve diğer destekler hesaplarda

yer 100 dekar.30 dekar tapulu.hadi hepsi tapulu olsun.750 tl eder. mazot artı gübre 17000 tl yapıyor.bu destek işleri hikaye.

inanmıyorsanız sorun.kaç liralık mazot yanıyo.bu değirmen nasıl dönüyor.

depo 250 tl ye doluyor. traktör bir devir saatinde 4 litre yakıyor.600 saat çalışmış.2400 litre mazot 4 ile çarpın.
su motoru ile 10 dekar soğanı tam 8 kere suladım.2000 tl de onu ekleyin.fazlası var eksiği yok.
100 dekar yere 50 kg taban (15,15 yada dap) .25 kilo üst gübresi üre attık.ayçiçeği ektik.soğan ektik.sulu tarım yapıyoruz.atmayınca olmuyor.ben pancar üreticisi kadar atmıyorum bu arada.

bu günkü fiyatlarla 9000 tl gübre atarsın.benle uğraşmayın.bir çiftçi bulun sorun.

ilk önce ŞÜKÜR demeyi öğrenmeliyiz. 75 kg gübre atıp şimdi bu kadar destek veriyorlar diye yakınan sensin zaten kira sözleşmesi yapmadan çekirdek ekiyorsan elinin tersiyle dane desteğini itmişin.

benim anlamadığım 400 kg yağlık çekirdek kalksa 1,5 tl den eder 600 tl sen kalk 100 tl lik gübre at ne kalacak ki diğer giderler çıkınca

tapusuz yerler deden kalma. amca ,hala kiralıyoruz. çerzlik ayçiçeği ekiyoruz.destek yok.

17000 mazot gübre.
13 000 çapa ve hasadtta giden işçi.
2000 makina ekipman kirası..
9000 2011 tarla kirası.
ve şuan aklıma gelmeyen giderler.

Merhaba arkadaşlar,

Desteklemeler bulunduğum Kırklarelinde henüz yatmamış.

Ziraat bankasını aradım şimdi henüz bize gelen bir yazı veya bilgi yok dediler. Sizin illerinizde durum nedir?

Ali SARAÇ link=topic=53267.msg555277#msg555277 date=1330939574' Alıntı:
Bende baktim yok ama bu desteklemeler 72 saate varan surelerde hesaba geciyor 2 3 gun icinde hesaplarda olur
Bizimkilerde yatmamiş, 2 güne ancak hesapta olur diye düşünüyorum.

Ynt: Çiftçinin yüzünü güldürecek ödeme( yeni konu açıldı diye kızmayın önemli)

para yok yatmamış.bu iş hep böyle oluyu günü belli parayı gününde yatırdıklarını ben hiç görmedim 2-3 gün sonra yatar. milletle dalga geçiyolar.gerçi ziraat odalarında da iş yok takip etmiyolarki.al aidatı hiç bişeye karışma.

mazot ve gübre destegi

meraba arkadaşlar dün bana çiftci kulübünden bir mesaj geldi 5 mart tagüre ve mazot desteginin yatacagını söylüyorlardı bu gün baktım yok sizlerin hesabların da varmı saygılar