5 Mart'ta Mazot ve gübre desteği ve diğer destekler hesaplarda

Ynt: 5 Mart'ta Mazot ve gübre desteği ve diğer destekler hesaplarda

Arkadaslar tam olarak gubre,mazot ve toprak analizi destegi ne kadar?o gun askiya liste cikmis 470 dekar araziye 4260 lira yaziyor.Normalde toplamda 11 lira degilmiydi,ama hesapladim dekara toplamda 9 lira veriyorlar acaba bir hata mi var yoksa kesinti mi yapiyorlar...

arkadaşlar destekleme miktarları bunlar
gübre desteği=dekar başına 4,75 TL
mazot desteği=dekar başına 3,75 TL
toprak analizi= dekar başına 2,5 TL
sertifikalı tohum(arpa)=dekar başına 4,5 TL
sertifikalı tohum((buğday)=dekar başına 6 TL
fark ödemesi yani prim desteği(arpa)=kg. başına 0,04 TL
fark ödemesi yani prim desteği(buğday)=kg. başına 0,05 TL

td 80 link=topic=53239.msg556510#msg556510 date=1331058923' Alıntı:
Arkadaslar tam olarak gubre,mazot ve toprak analizi destegi ne kadar?o gun askiya liste cikmis 470 dekar araziye 4260 lira yaziyor.Normalde toplamda 11 lira degilmiydi,ama hesapladim dekara toplamda 9 lira veriyorlar acaba bir hata mi var yoksa kesinti mi yapiyorlar...
şimdi şöyle bir durum var..devlet her ne kadar mazot ve gübre desteğini 8.5 lira olarak acıklasada..çifçi kayıt sistemi yaptırıken nadas yazdıgınız yerlere mazot desdeği verip gübre desdeği vermiyor..bir ikinciside devlet 8.5 lira desede banka belli bir yüzde kesip öyle veriyor..bu toprak analizi içinde gecerli..benim bildiğim kadarıyla..

sivas-Akıncılarda 6 martta sadece mazot gübre destekleri HESAPLARA yattı.Fakat ASKI LİSTESİNE göre 510 tl almam gerekirken hesabıma 490 tl yatmış .Herkeste de aynı oranda kesinti yapılmış . sizde de böyle %4 kesinti yapıldımı . İlçe tarıma sordum sadece 1000 de 7 oranında kesinti yapılabilirlermiş.Yani 5000 liradan 200 değil sadece 35 tl kesilebilirmiş.

dönüm başına 8,24 tl yatmış bu da sadece gübre ve mazot desteği.. Birde buğdayda sertifikalı tohumluk desteklemeleri var o zaten daha önceden yatmıştı.

peki arkadaşlar mazotu gübreyi aldıktanda sütten haberi olan varmı sözde oda verilecekti kaç oldu baya birikti