54c traktörün hangi mödeli daha az yakar cekisi fazladır 1997 2004 arası teşekür

Ynt: 54c traktörün hangi mödeli daha az yakar cekisi fazladır 1997 2004 arası teşekür

Arkadaşlar bende nar ayva zeytin incir bahcem var yerler düz eyim engebe yok junıor işimi görür bence amcamda 97 54 c spial var onunla yapıyordum işleri fenadeğil işimizi görüyor zeytinde ve ayvada yüksekcok dal kırıyor birde insanın kendi malı daha farklı arkadaşlar tarlalarda salma su veriyorum yakıtına gelince bizim 97 yedide lukas pompa memnunum massey traktöre göre fazla ama yaptığı işte farklı bakalım junıor nasıl olcak doğrusu bende bilmiyorum motorun üstündekinede bağlı 1500 deviri geçmedinmi normal yakıyor bence tarlalarda badal tarzı yükselti yok ben İzmir selçuk ilçesinde oturuyorum,54 c junior olan arkadaş ne düşünüyorsun fiyat konusunda

Ynt: 54c traktörün hangi mödeli daha az yakar cekisi fazladır 1997 2004 arası teşekür

ali kınacı link=topic=67084.msg763261#msg763261 date=1375358745' Alıntı:
kardeşim motor güzel kaç para istiyorlar motora baktınmı yakıt hepimizin ortak sorunu iş var fiatta yakıt ta var hayırlısı olsun
Abi gittik babamla şimdi motora baktık beğendik ama başka bi tamirciye gittik abi sana 135 ' den sonra çok fazla gelir dedi bide bizim bahçeler birbirlerine çok uzak buzane çok uzak açıkçası vazgeçtik adam bize benim de istediğim mf 240 bağ bahçeyi tavsiye etti hem alçak hem disk fren hatta senirkentte bulduk motor güzel fiyat 22.000 lastikler falan 10 numara bakalım babam arıcak akşama... :)

240 yolda avantaj sağlar.
Ancak geri kalan herşeyde 54C ye gelmez. Konfor ve pratiklikte tartışılmaz 54C üstündür.
Ha şunuda söyleyeyim 240 disk frenli olanlar (arka köşeli kovan) 54C den az yakmaz.

Bende her ikiside var.
Benim tavsiyelerim bunlar...

hannas link=topic=67084.msg763278#msg763278 date=1375365187' Alıntı:
240 yolda avantaj sağlar.
Ancak geri kalan herşeyde 54C ye gelmez. Konfor ve pratiklikte tartışılmaz 54C üstündür.
Ha şunuda söyleyeyim 240 disk frenli olanlar (arka köşeli kovan) 54C den az yakmaz.

Bende her ikiside var.
Benim tavsiyelerim bunlar...
Arkadaşım verdiğin bilgiler doğru ancak son dediğin yanlış 54-c çok iyi motordur herşey tamam ama yakıt her halukarda 240dan ÇOKtur.. :)

Yasin kardeşim resmini yolladığın 54 c junior ne istediler en son kaca bıraktı motor nasıl bilgi edinme amacıyla soruyorum bende alcam aldanmayayım üç aşagı beş yukarı piyasayı bilelim sağoll
Massey traktöre gelince cok tutuluyor az yakıdı ama dağda zeytinde firenler zayıf kalıyor fiatın yanında hidrolik kollarıda zamanla cabuk salıyor
24 27liızgarada salıyor 1985ve 1986 masey 240 tavsiye ederim o modelim mazot pompası pat pat pompa derler tamircine bi sor temizolursa al eniştemde var cok az yakıyor bir depo mazot alıyor unutuyor depoyu ama bana massey gelmez işimi görmez etrafımdaki cifçi arkadaşlarımda ve

amcamda fiat olduğundan başka motora bakmayız biz hayırlısı olsun.....

Abi fiyatını belki düz 26.000 ' e bırakır çünkü adam dükkanda yoktu soramadık...Abi bende yaklaşık 5-6 kilometre asfalt yolda iniyorum belki 20 sefer köyden buzaneye elma çekiyoruz...Rampadan 2 seri iniyoruz beelki arkada3 ton mal var hatta bir kere traktör kendi kendine 2den 3e çekti benim için fren çok önem li arazim eğimli ama yapcak bişey yok 240 az yakıyo...54-c nin frenine gelince abicim frene dicek yok mükemmel Ama dediğim gibi yakıt çok önemli benim için..Ki ben o 6 km ' lik mesafeyi son gaz çıkıyorum...54-c de pek gazı sevmez...İlaca iniyoruz yılda 40 kere inip çıkıyoruz...Hatta bu gün bi amca dediki: :) :)54-C ALCANA GİT 2 TANE ASİ EVLAT YETŞTİR DEDİ... :) :)Tabi bizimde 54 c işi bitti...Şimdi buna sorcaz... akşamhttp://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/4116618

Amcamda 1997 masey büyükdevransiyel vardı traktörün balatalarını değiştirdi yalan olmasın275 massey balatası takıldı disk firendi tamirciye sor cok rahat edersin madem yolda geçiyor traktörün hangisi olursa olsun yolda yakıyor bilirsim hayırlı olsun masey mantıklı senın için ...

60 ile 90 dönüm arası bakacak ama amcamında var traktörü iş paylaşımı yaparız artık bakalım aslında biraz beklesem daha iyi olurtraktör kışın almak daha mantıklı ama işim var önümde o yüzden bekleme lükssüm yok kısın kasım aralık ayı gibi piyasa ölü azaman daha mantıklı hayırlısı...

beklerseniz kışın bin lira en fazla iki binlira ucuz alırsınız , ama şimdi alırsanız kışa kadar iki binliralık iş yaptırırsınız...yerinizde olsam kışı beklemezdim...

ali kınacı link=topic=67084.msg763324#msg763324 date=1375375699' Alıntı:
60 ile 90 dönüm arası bakacak ama amcamında var traktörü iş paylaşımı yaparız artık bakalım aslında biraz beklesem daha iyi olurtraktör kışın almak daha mantıklı ama işim var önümde o yüzden bekleme lükssüm yok kısın kasım aralık ayı gibi piyasa ölü azaman daha mantıklı hayırlısı...

ali bey senın alacagın traktor fiat 54 c junıor yakıtı fazla deıl ole abartılcak kadar rahat ve konfor var ve sen bu traktoru mf240 la karsılastırma specıal alma junıor al 5 fazlasını ver junıor al zaten o sana kalıtesını bellı edecektır cıffte az yakar yolda 25 son gaz yaparsan tabı cok yakar ama ole abartılcak kadar bı yakıtı yok ve bag bahce ıslerınde butun hepsını yapar bı ekıpmanı cekmem dedıgını bılmem bızım burlarda cok var junıordan adam afedersın hayvan gıbı kullanıyor motor taş gibi ok-*-s

yasindemiralay link=topic=67084.msg763384#msg763384 date=1375384294' Alıntı:
Eğer bahçelerinin arası depo uzaksa ben tavsiye etmiyorum...Ama arkadaşın dediği gibi yakıt çekiş 10 numara.. :) :)

fazla yakmaz yoldada ama 135 le karsılastırma tabıkı 135 den fazla yakar ama devrını ıyı ayarlarsan yakıtı iyi bu arada butun motorlar ona bakarsan cok yakar son gaz verırsen devırsız kullanırsan anlş-*s

54C nin yoldaki yakıtından korkuyorsan tam senlik bir traktör var bizim burda. 54C junior 40km/h olanlardan.
istersen bi sorayım satıyorlar mı diye? Bi ara satlıktı.

hannas link=topic=67084.msg763518#msg763518 date=1375430086' Alıntı:
54C nin yoldaki yakıtından korkuyorsan tam senlik bir traktör var bizim burda. 54C junior 40km/h olanlardan.
istersen bi sorayım satıyorlar mı diye? Bi ara satlıktı.

40 lık lar daha fazla yakar anlş-*s