5625 JOHN DEERE NEDEN KESİLİYOR...

Ynt: 5625 JOHN DEERE NEDEN KESİLİYOR...

jdeerede 5625 vede 5725 te de dedıgım gıbı sadece hıdrolıkte hasasıyet yok dusunsenıze 2010 model traktor otamatık lıft gıbı bısey bıle koymamıslar

jd,ler iyi motor kullanmasini bildikten sonra sana zorluk cektirmez tamam bazen kesilir ama oda zor kosullarda yüksek vitesle cekersen,zor kosullarda düsük vitesle cekicen hangi motor olursa olsun kardesim sürmesini bilen ne motoru zorlar nede yipratir.
ama bu konuya daha detayli girmek istemiyorum cünkü daha jd ye binmisligim yok :D

konu bence boşu boşu açılmış bir konu....sadece marka kötülemek adına ....öneri verseniz bile...hayır JD kötü....onu yap bunu dene .... hayır JD kötü. diye gidiyor.....servise gidilse bu sorun çözülür.....uygun vitestemi gidiliyor..kullandığı ekipman nedir...traktörün kullanıldığı bölge nedir??? konu sahibi ordata yok ...nedense....

yaaa arkadaşalar gercerten neden fazla uzatıyoaunuzki nh ciye jd kötü jd ciye nh yada mf bana göre kral motor başkasını tanımam jd nin üstüneeeeee

arkadaşlar bende iki jd iki nh var jd 5403 6515 nh td 65s tm 120 .benim kararımca 5 serisi 9 ileri 3 geri td 12 ileri 12 geri tarlada vites seçeneğin çok.5 serisinde kesılme oluyor jd 2005 birkere gittim servise td 2008 6 sefer gittim servise bende jd arkadaşlar. tm 120 ile jd 6515 kıyaslamıyorum bile jd traktör bence

arkadaşlar merhaba buraya yeni üye oldum sizler bu jd için daha tecrübelisiniz.bende daha önce 96 model mf 285 s vardı.ihtiyac durumundan dolayı sattım.şimdi yeni alacam mf den vaz geçtim.fiyatları çok uçuk geldi bana.mf den çok memnundum.ben mf yi balya makinasında kullandım.çok iyi ama defrasnsiyel makinaya zayıf geliyor.şimdi bi arkadaşım tavsiyesiyle jd 5715 2 wd almak istiyorum.5715 balya makinasına koşacağım.tecrübeli arkadaşların yorumlarını beklyorum.

teşekkürler

SLM arkadaşım.sorununu tam detaylı bilmiyorum ama komşu köyden bir arkadaşda 625 i yeni aldı . oda sürekli şikayet ediyordu , fazla kaz yemiyor , çekmiyor gibi. servis çağırdı . sorun depo içerisindeki yakıt borusu dirsek yapmış dedi, ve sorununu çözdü . şimdi çok çok memnun.sorun çözüldükten sonra 55 dönüm yeri 8 saatte 4 lü pullukla 8 saatte sürdüğünü söledi.90 lt de yakıt yakmış.bence çok güzel.sendede böle bir sorun olabilirmi?

kardesim turbo motorların kuru hava filtresi vardır bu hava filtresi doldugunda motor hava alamaz ve yakıta verir beli bir süreden sonra kesilir cekiş düser hava filtresini deyistir benim nh da bu sorun yok eksoz dan hava filtresi temizleniyor ama hava filtresini iyi bi temizle göreceksindüzelecek motor

Evet 5625 ' in kesilmesinden bahsetmiş arkadaş. Traktörünüzün sadece kesildiğinden bahsetmişsiniz, başka nele hissettiniz yazmamışsınız.
Şimdi oluşabilecek arızaları sıralayalım.
1-Motorun fakrikasyonunda bir sorun vardır. Yanma odasına yağ iniyordur. Böyle durumda motor bazen kesilir, bazende birden parlar.
Bu tür bir hatayı araçlarında koskoca Volvo tespit etti kendi araşlarında müşterilerin şikayeti üzerine. Geri çağırdı ve özellikle aracın bakım görene kadar kullanılmamasını istedi.
2-Turbo ' dan kaynaklanan sorun vardır. Turbo eksoz gazının verdiği haket enerjisini kullanarak motorun emme manifoldundan yanma odasına atmosfer
basıncının üzerinde hava pompalayan bir makinadır. Yanlarda, bir temiz havayı emme-pompalama yapan salyangoz, ortada turbo pervanelerini ve mile
yataklık yapan kartuş diğer yandada eksoz gazının basıncını pervane üzerine uygulayarak milin dönmesini sağlayan salyangoz vardır.
Ayrıca turbo üzerinde turbonun emme manifolduna fazla hava pompaladığında sibob kapağı ile turbo arasındaki basıncı düşürmek için eksozu keserek turbonun devir
hızının düşmesini sağlayan vesgeyt vardır.
Turbo hava filtresinden parça çekmesi, yağ karterinden parça çekmesi veya kartuşun yağlamasının sağlıklı olmaması, Eksozun tıkanması ile eksoz manifoldunda fazla biriken havanın
eksoz salyangozunun içerisinde milin keçe kısımlarında yanma yaparak turbonun yağ kaçırmasına neden olarak arızalara sebep olur.
Ayrıca Turbo eksoz gazının ittirme marifeti ile görev yaptığı için eksoz kısmındaki salyangozun içerisindeki pervane zamanla özelliğini (su buharı ve eksozun içerisindeki kurşunlu bileşiklerle asit oluşması
ile) yitirir.
Turbo düzenekli motorlarda, turbo basit bir makina olmasına rağmen bakım yapılmaması yada genellikle en son arızalandığında sökülmesi gibi nedenlerle arızası genelde fark edilmez.
Turbonun yağ basıncı serviste ölçülmelidir.
3-Eksoz tıkanmasından kaynaklanan arıza.
4-Enjektör ile pompadan kaynaklanan arıza.

Yukardaki dediklerimize göre arızamız ya kalıtsal yani fabrikasyon, ya turbo yada yakıt yolundan kaynaklanıyor. Böbürlenmeyen kafası çaşışan bir ustaya baktırırsanız bunu çözer.
Ayrıca john deere ' nin kullanıldığı edirne, samsun gibi illerdeki belirli ustalara da danışabilirsiniz.

Ama memleketim insanı şunu bırakın, 5625 çekmiyor kesiliyor hadi hopa traktörleri satalım. Yok öle şey. Hani eskiden vardı hurafe bizim kız evlenemiyor dört yol ağzından dört bilmem ne yapacaksın...
Hurafelerle ilgilenmeyin. Makina fizik ve bilim işidir. Ona bilerek yaklaşmak gerekir.

Yabancı siteleri tarayacağım bu hata varsa yabancıda da vardır. Bilginize.

Yukarıda yazdıklarımdan başka, motorun soğutma düzeni kontrol edilmeli su yolu tam çalışıyor mu bakılmalıdır.
Soğumayan motorda performans kaybı olur.
5625 ' in motoru %25 Tork rezervili. Zannediyorum turbo düzeninden kaynaklanan bir problem var.

adanalı_01 link=topic=15696.msg142729#msg142729 date=1232925432' Alıntı:
arkadaşlar en som modeli pulus yani 50 yıldır citcilik yapıyoruz nasıl kullanıcı hatası diyebiliyorsunuz bende bende 3.105 var o niye kesilmiyor 285 massey var o nıye kesilmiyor.. 8066 fıat var o nıye kesilmiyor.. ama jdler kesiliyor malinada serilik diye bir şey yok var diyen ne ben burdayım ufak vitese attın mı cekıyor ama aynı hp deki maşka bir makına ondan daha serii gidiyor anlatmak isyedigimde bu benim mesala tarlanın yumusak yerınde 3 takvıyeyle giderken tarlada alt taaraflarında az sert olsun hoooop kesiliyor makina dedigin serte gelince kendini yırtar patınaj eder cekemiyorsa bile ama jdlerde o yok... artı amcamlarda 6515 de var oda aynı keza oda kesiliyor anlaşılmayan bişey varmı???
arkadaşım sen haklısın bizde mf 3075 var komşuda jd 5625 var her alükarda eziyorum ve onun traktörü plus